|   |   |  Gayrimenkul sektörü artan danışman sayısıyla güçlenerek büyümeye devam ediyor

Gayrimenkul sektörü artan danışman sayısıyla güçlenerek büyümeye devam ediyor

Geleceğin mesleklerinden biri olarak gösterilen gayrimenkul danışmanlığı, profesyonel adımlar eşliğinde bu iddiasını kanıtlıyor.

Gayrimenkul sektörü artan danışman sayısıyla güçlenerek büyümeye devam ediyor

Minimum kişiyle çalışan emlakçılar geride kalmaya başlarken onların yerini şimdilerde yüzlerce gayrimenkul danışman sayısına ulaşan profesyonel ofisler alıyor. RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn, satıcının ihtiyaçlarını iyi anlayıp analiz eden danışmanlar sayesinde büyümenin devam edeceğini söylüyor.

Alım-satım ve kiralama işlemlerinde kritik öneme sahip gayrimenkul danışmanları, sektörde daha profesyonel adımlar atarak maksimum müşteri memnuniyeti doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor. 2019 yılında daha da büyümesi hedeflenen emlak sektöründe fark yaratmak isteyen gayrimenkul danışmanları sektörün getirdiği dinamikler gereği kendilerini alanlarında daha da geliştiriyor. Buna bağlı olarak da bir ya da iki kişiyle çalışan küçük emlakçıların yerini sayıları yüzleri geçen çalışanların olduğu emlak ofisleri alıyor.

Sektörünün önde gelen markası RE/MAX de bu anlamda bir ilki başardı ve Türkiye genelindeki ofislerinde yüzlerce kişiye ulaşan ilk gayrimenkul firması oldu. Emlak danışmanlığını müşteriye sadece ev göstermekten fazlası olduğunu bilerek, gayrimenkul sektöründe kalifiye ve profesyonel danışmanlarla çalışmayı ilke edinen RE/MAX, NEO ve Eksen ofislerinin ardından Cadde ofisinde de 100 gayrimenkul danışmanına ulaştı. Gayrimenkul danışman sayısı baz alındığında bu rakamlar Türkiye’deki emlak ofisleri arasında bir ilk olma özelliği taşıyor.

Tüm kiralama ve tapu işlemlerinde, sürecin en başından imza atılmasına kadar tüm adımlarda profesyonel yardımda bulunan gayrimenkul danışmanları, RE/MAX bünyesinde online ve offline eğitim süreçlerinden geçiyor. Doğru fiyatlama, müşterinin ihtiyaçlarını mükemmelce analiz etme ve nokta atışı yaparak en etkili sonucu alma anlamında danışmanlar eğitimlerini alanında tanınmış, profesyonel isimlerden alıyor. Çalışanlarına sağladığı profesyonel eğitimler, üstün donanım, müşteri odaklı çalışan şirket kültürü ve bunlara ek olarak değişmeyen danışmanlık hizmet fiyatları RE/MAX’in müşteriler tarafından tercih edilmesindeki ve önerilmesindeki en önemli nedenlerden.

Dünyayı değiştiren 50 şirket arasında gayrimenkul sektöründe ilk marka olan RE/MAX, aynı zamanda gayrimenkul eğitim akademisi olan ilk marka olma özelliğini de taşıyor. 100 gayrimenkul danışmanı sayısına ulaşan ofisleriyle, Türkiye’de gayrimenkul sektöründe bir fark daha yaratan RE/MAX’in 2019 yılı içerisinde, çalışan bazında daha da artması bekleniyor. RE/MAX Türkiye’nin, 2019 yıl sonu için hedeflerinden biri 4 bin gayrimenkul danışmanına ulaşmak.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Üniversite tercihi yaparken emlak işletmelerine danışın!
  Üniversite tercihi yaparken emlak işletmelerine danışın!

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Yeni üniversiteye yerleşecek adaylar için yurt kapasiteleri çok yetersiz. Bu nedenle öğrenciler özellikle düşük metrekareli ve mümkünse eşyalı kiralık daire arayışında oluyorlar. Üniversiteye yakın yerlerde kira bedelleri yüksek olabiliyor. Öğrencilerin tercih kararlarını netleştirmeden önce profesyonel emlak işletmelerinden destek almalarında fayda var” dedi.

 • İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu
  İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu

  Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Haziran ayı sonuçları açıklandı. Gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldü.

 • Vadikoru’da erken teslimat sevinci
  Vadikoru’da erken teslimat sevinci

  Ayazağa bölgesine damgasını vuran Invest İnşaat, Vadikoru’da teslimatı 6 ay öne çekerek projeden konut alan ailelere sürpriz yaptı. Yetkililerden anahtarlarını teslim alan aileler Vadikoru sitesinde dairelerine erken kavuşmanın heyecanını yaşadı.

 • E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı
  E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı

  E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti.

 • 2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.
  2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre 2019’un ilk 5 ayında 2.820 inşaat şirketi kapandı. Uzmanlar, 2018’in aynı dönemine göre kapanan inşaat şirketi sayısında görülen %23’lük artışta en büyük payın, sektördeki maliyet artışlarının konut fiyatlarına yansıtılamaması olduğunu belirtiyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.