|   |   |  Gayrimenkul Sektöründe Pazarlamanın Geleceği Dijital Mecralarda

Gayrimenkul Sektöründe Pazarlamanın Geleceği Dijital Mecralarda

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) Ankara Şubesi tarafından Yıldırım Kule’de düzenlenen ‘‘Gayrimenkul Sektöründe Dijital Fırsatlar’’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, dijital mecraların gayrimenkul sektörü içindeki yeri, önemi, mevcut durumu ile gelecekte yapılması gerekenler, tüm yönleri ile masaya yatırıldı.

Gayrimenkul Sektöründe Pazarlamanın Geleceği Dijital Mecralarda

GİSP’in son toplantısında günümüz dünyasında her geçen gün önemi artan Dijital Pazarlama sektörünün, hem gayrimenkul sektörü için önemi, şu anki mevcut durumu ve gayrimenkul sektörünün içinde bulunduğu darboğazdan çıkabilmek için yapılması gerekenler tüm yönleri ile tartışıldı.

Toplantı, Webolizma Dijital Reklam Ajansı Başkanı Ecevit Saraç ve Sosyal Medya Uzmanı Damla Erayhan’ın sunumlarıyla ve Fatma Gül Tanrıöver, Yalım Kaynak ve Burak Ünal (GİSP)’ın moderatörlüğünde gerçekleşti.

Damla Erayhan, ‘Ülkemiz gayrimenkul sektörü şu an zor bir süreçten geçiyor, satışlar durma noktasına geldi, bu tabloda doğru müşterilere ulaşmanın yolu dijital mecraları doğru kullanmaktan geçiyor, sektöre özel yazılım ile ülkemizdeki internet kullanımı alışkanlıklarını, yaş grupları düzeyinde yıllar itibarı ile inceleyebilir, hangi mecraların daha aktif olarak kullanıldığına yönelik veriler çıkartabiliriz. Gayrimenkul sektörüne yönelik dijital pazarlama mecralarından hangilerinin daha yoğun takip edildiğini çıkarabilir, dijital pazarlama ile projelerin tanıtım ve bilinirliğini yükseltebiliriz, müşterilerin ilgi düzeyine göre reklamlar ile projelerin tanıtımlarının ülke, il, ilçe bazında seçim yapılarak müşterilere yönlendirilmesini sağlayabiliriz, hatta kişilerin ilgi düzeyine göre kişiye özel reklam yayını ile satışa yönelik potansiyel oluşturabiliriz.’ dedi.

Konu ile ilgili söz alan Ecevit Saraç ‘ Günümüz dünyasında, her sektörde olduğu gibi, gayrimenkul sektörünün pazarlamasında da, radyo, televizyon, basılı gazete, reklam panosu vb gibi mecralar artık etkilerini yitirmiştir. Dijital pazarlama sayesinde, reklama ayrılan bütçelerin ve zamanın, daha etkin ve verimli kullanılması sağlanabilir, ayrıca doğru hedef kitleye ulaşılması ve ileride tekrar tekrar kullanılabilecek dataların oluşturulması da dijital pazarlama teknolojiler ile çok kolay, dijital pazarlama kanallarının etkinliği her geçen gün artacak’ diyerek sözlerini tamamladı.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bağdat Caddesi ve Şanzelize güçlerini birleştirdi
  Bağdat Caddesi ve Şanzelize güçlerini birleştirdi

  Dünyanın en önemli alışveriş caddesi Şanzelize’yi (Champ – Elysees) temsil eden Comité Champs-Elysées ile Bağdat Caddesi’ni kültürel ve ticari anlamda geliştirmeyi hedefleyen Bağdat Caddesi Derneği Paris’te yapılan görüşmeler sonucunda işbirliği anlaşmasına vardı.

 • 2019 Yılında Gayrimenkul Yatırımlarında Türkiye’yi En Çok Tercih Eden Ülke Mısır Oldu
  2019 Yılında Gayrimenkul Yatırımlarında Türkiye’yi En Çok Tercih Eden Ülke Mısır Oldu

  EVA Gayrimenkul Değerleme, yabancıların son iki yılda Türkiye’de gerçekleştirdikleri gayrimenkul yatırımlarını mercek altına aldı. Buna göre; tüm gayrimenkul cinsinden yatırımlar incelediğinde toplam hisseye isabet eden yüz ölçümü sıralamasında Mısır’ın Türkiye genelinde, Irak’ın ise İstanbul genelinde yatırımlarda ilk sırada yer aldıkları görüldü.

 • Tahincioğlu konut kredi faiz oranını 0.59’a düşürdü
  Tahincioğlu konut kredi faiz oranını 0.59’a düşürdü

  Türkiye’de gayrimenkul sektörünün lider şirketlerinden Tahincioğlu, ev sahibi olmak isteyenler için tarihi bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında; Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye projelerinde vade farkını 0,59’a düşürdü.

 • Kadınlar 2019’da tapuda rekor kırdı
  Kadınlar 2019’da tapuda rekor kırdı

  2019 yılında Türkiye genelinde satılan 1 milyon 348 bin 729 konutun yaklaşık 420 bininin kadınlar tarafından satın alındığını söyleyen Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, “TÜİK verilerine göre konut alımında kadınların payı yüzde 31’i aşarak, bugüne kadarki en yüksek seviyeye yükseldi” dedi.

 • Tapu işlemlerinde büyük kolaylık
  Tapu işlemlerinde büyük kolaylık

  Kendinize uygun bir gayrimenkul seçtiniz, karşı tarafla anlaştınız ve sıra tapu işlemlerini halletmeye geldi. Bunun için daha tapuya gitmeden birçok evrak hazırlığı sürecinden geçiyor ve tapuda sizi bekleyen süreçleri de düşünmeye başlıyorsunuz.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.