|   |   |  Gayrimenkul Sektöründe Pazarlamanın Geleceği Dijital Mecralarda

Gayrimenkul Sektöründe Pazarlamanın Geleceği Dijital Mecralarda

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) Ankara Şubesi tarafından Yıldırım Kule’de düzenlenen ‘‘Gayrimenkul Sektöründe Dijital Fırsatlar’’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, dijital mecraların gayrimenkul sektörü içindeki yeri, önemi, mevcut durumu ile gelecekte yapılması gerekenler, tüm yönleri ile masaya yatırıldı.

Gayrimenkul Sektöründe Pazarlamanın Geleceği Dijital Mecralarda

GİSP’in son toplantısında günümüz dünyasında her geçen gün önemi artan Dijital Pazarlama sektörünün, hem gayrimenkul sektörü için önemi, şu anki mevcut durumu ve gayrimenkul sektörünün içinde bulunduğu darboğazdan çıkabilmek için yapılması gerekenler tüm yönleri ile tartışıldı.

Toplantı, Webolizma Dijital Reklam Ajansı Başkanı Ecevit Saraç ve Sosyal Medya Uzmanı Damla Erayhan’ın sunumlarıyla ve Fatma Gül Tanrıöver, Yalım Kaynak ve Burak Ünal (GİSP)’ın moderatörlüğünde gerçekleşti.

Damla Erayhan, ‘Ülkemiz gayrimenkul sektörü şu an zor bir süreçten geçiyor, satışlar durma noktasına geldi, bu tabloda doğru müşterilere ulaşmanın yolu dijital mecraları doğru kullanmaktan geçiyor, sektöre özel yazılım ile ülkemizdeki internet kullanımı alışkanlıklarını, yaş grupları düzeyinde yıllar itibarı ile inceleyebilir, hangi mecraların daha aktif olarak kullanıldığına yönelik veriler çıkartabiliriz. Gayrimenkul sektörüne yönelik dijital pazarlama mecralarından hangilerinin daha yoğun takip edildiğini çıkarabilir, dijital pazarlama ile projelerin tanıtım ve bilinirliğini yükseltebiliriz, müşterilerin ilgi düzeyine göre reklamlar ile projelerin tanıtımlarının ülke, il, ilçe bazında seçim yapılarak müşterilere yönlendirilmesini sağlayabiliriz, hatta kişilerin ilgi düzeyine göre kişiye özel reklam yayını ile satışa yönelik potansiyel oluşturabiliriz.’ dedi.

Konu ile ilgili söz alan Ecevit Saraç ‘ Günümüz dünyasında, her sektörde olduğu gibi, gayrimenkul sektörünün pazarlamasında da, radyo, televizyon, basılı gazete, reklam panosu vb gibi mecralar artık etkilerini yitirmiştir. Dijital pazarlama sayesinde, reklama ayrılan bütçelerin ve zamanın, daha etkin ve verimli kullanılması sağlanabilir, ayrıca doğru hedef kitleye ulaşılması ve ileride tekrar tekrar kullanılabilecek dataların oluşturulması da dijital pazarlama teknolojiler ile çok kolay, dijital pazarlama kanallarının etkinliği her geçen gün artacak’ diyerek sözlerini tamamladı.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Markalı konutların stok erime hızında rekor yaşandı
  Markalı konutların stok erime hızında rekor yaşandı

  REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Haziran 2020 sonuçları açıklandı. Endekse göre, haziran ayında fiyatlar, bir önceki aya göre %1.12, geçen yılın aynı dönemine göre ise %6.34 oranında arttı. Konut alımında banka kredisi kullanımının 17.03’ten 47.03’e çıkarak bir önceki aya göre 30 puan arttığı haziran ayında, yükselen stok erime hızı 11.96 seviyesinde gerçekleşti.

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.