|   |   | 

Gayrimenkul Sertifikası İle Borsaya 3 Bin Yeni Yatırımcı Katıldı!

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, gayrimenkul sertifikasından bahsederek sertifikayla borsaya 3 bin yeni yatırımcının girdiğini belirtti.

Gayrimenkul Sertifikası İle Borsaya 3 Bin Yeni Yatırımcı Katıldı!

'Gayrimenkul sertifikası' yerli yabancı yatırımcıların 'konut projelerinden' pay alarak ortak olmasını sağlıyor. Yeterli payı biriktiren, proje bittikten sonra konut sahibi oluyor. 

Ev prim yaptıysa payları satan kar ediyor. İlk sertifika ihracı referandumdan önce 'TOKİ-Makro İnşaat ortaklığındaki konut projesi' için yapılmıştı. 

Himmet Karadağ, bu ihraçla borsaya 3 bin yeni yatırımcının girdiğini söyledi. 

İlk gayrimenkul sertifikasının referandum gündemi nedeniyle çok ilgi görmediğine dikkat çeken Himmet Karadağ, ''Hem TOKİ hem de ilgili aracı kuruluşla bu haftadan başlamak üzere kapsamlı bir tanıtım ve bilgilendirme kampanyası başlatacağız'' dedi. 

Konut projesiyle ilgili açıklamaların sıradan bir vatandaşın anlayacağı şekilde basitleştirileceğimi söyleyen Karadağ, ''Önceki projenin detayını ben bile anlamakta zorlandım'' dedi. Posta

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu
  Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu

  2017 yılı Mayıs ayında Doğu Karadeniz’de satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde yüzde 2,2 artış ile 2 bin 588 oldu. Rize ise konut satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 57,8 artış ile dikkat çekti.

 • 3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!
  3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!

  İstanbul Avcılar’da E-5 aksındaki en büyük proje olan 3S Firuze Konakları yatay mimarisi ve ferah tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek kiralama potansiyeline sahip bulunan proje tamamlandığında %40 değer artışı öngörülüyor.

 • Giydirme Cephe Nedir?
  Giydirme Cephe Nedir?

  Taşıyıcı olmayan ve genellikle çok katlı yapılarda kullanılan giydirme cephenin özellikleri nelerdir?

 • Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?
  Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?

  Kirasını ödemeyen kiracıya karşı ev sahibi hangi haklara sahip oluyor, kirasını ödemeyen kiracı için ne yapılabiliyor, kirasını ödemeyen kiracıyı çıkarabiliyor mu?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer