|   |   | 

Gayrimenkul Sertifikası İle Borsaya 3 Bin Yeni Yatırımcı Katıldı!

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, gayrimenkul sertifikasından bahsederek sertifikayla borsaya 3 bin yeni yatırımcının girdiğini belirtti.

Gayrimenkul Sertifikası İle Borsaya 3 Bin Yeni Yatırımcı Katıldı!

'Gayrimenkul sertifikası' yerli yabancı yatırımcıların 'konut projelerinden' pay alarak ortak olmasını sağlıyor. Yeterli payı biriktiren, proje bittikten sonra konut sahibi oluyor. 

Ev prim yaptıysa payları satan kar ediyor. İlk sertifika ihracı referandumdan önce 'TOKİ-Makro İnşaat ortaklığındaki konut projesi' için yapılmıştı. 

Himmet Karadağ, bu ihraçla borsaya 3 bin yeni yatırımcının girdiğini söyledi. 

İlk gayrimenkul sertifikasının referandum gündemi nedeniyle çok ilgi görmediğine dikkat çeken Himmet Karadağ, ''Hem TOKİ hem de ilgili aracı kuruluşla bu haftadan başlamak üzere kapsamlı bir tanıtım ve bilgilendirme kampanyası başlatacağız'' dedi. 

Konut projesiyle ilgili açıklamaların sıradan bir vatandaşın anlayacağı şekilde basitleştirileceğimi söyleyen Karadağ, ''Önceki projenin detayını ben bile anlamakta zorlandım'' dedi. Posta

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • IFC’den, Greenox’a “EDGE” Yeşil Bina Sertifikası
  IFC’den, Greenox’a “EDGE” Yeşil Bina Sertifikası

  Aycan & Feres İş Ortaklığı tarafından İstanbul’un yatırım açısından değeri yükselen semtlerinden Çeliktepe’de 120 milyon TL yatırımla inşa edilen Greenox projesi, Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından başlatılan EDGE Yeşil Bina Sektörel Gelişim Programı kapsamında Türkiye’nin ilk EDGE Yeşil Bina Sertifika almaya hak kazanan binası seçildi.

 • Dünyanın En Gösterişli Evi: Beverly House
  Dünyanın En Gösterişli Evi: Beverly House

  Dünyanın en gösterişli ve pahalı evlerinden birisi Los Angeles’ta yer alıyor. Beverly House, eşsiz tasarımları barındıran iç mekanı, şahane bahçesi ve ev sahipliği yaptığı ünlü isimler ile diğerlerinden ayrılıyor.

 • Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!
  Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Alanında Uluslararası Lobi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında Yabancı Kurumsal Yatırımcı ve Gayrimenkul Lobisi konusu ele alındı.

 • Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!
  Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!

  Aydın ilinin Güzelhisar mahallesinde 19 yıl önce kurulan ancak ev sahibi olmak isteyen üyelerini mağdur eden Aykonut’un çilesi için büyük adım atıldı. Aykonut Yapı Kooperatifi, Sökeli İnşaat Firması Yavuzlar ile sözleşme imzalarken, 20 yıllık çilenin sona erdirilmesi için harekete geçildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer