|   |  Çamoluk Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Çamoluk İlçesini Favorilerime Ekle

Çamoluk Güncel Konut Projeleri

Çamoluk Konut Projeleri

Coğrafya

İlçe 40 - 115 enlem ve 2 - 45 boylamlarında yer almaktadır. Bu konumu Doğu Anadolu’nun kuzeybatı, İç Anadolu'nun kuzeydoğu ve Karadeniz Bölgesi’nin güneyinde olup geçit bölgesi özelliğini göstermektedir.

Güneyinde (Sivas), batısında (Giresun), kuzeyinde (Giresun), doğusunda (Gümüşhane), güneydoğusunda (Erzincan) ilçeleri yer almaktadır. 1990 yılında yapılan genel nüfus sayımında kayıtlı toplam nüfusun 100 bin 641 ilçe merkezi ve köylerinin nüfusunun ise 4.197 olduğu tespit edilmiştir. İlçeye bağlı 82 mahalle ve 29 köy vardır. Yerleşim şekli merkez hariç kırsaldır.

Sosyal Durum

Sosyal yaşantı bakımından genel nüfusun büyük bir bölümü gurbetçi olup, gurbetçilerimizin büyük bir bölümü İstanbul’da yaşamaktadır. Gurbetçi diye adlandırılan bu şahıslar yaz aylarında tekrar İlçemize gelmektedirler.
        Bu hareketler beraberinde kentten köye bazı yenilikleri de getirmektedir. Bunlar; görgü kuralları, konukseverlik, yeme-içme, giyim gelenek ve göreneklerde değişiklik, tarım ve inşaat alanındaki yeniliklerdir. Özellikle konut yapımında modernleşme göze çarpmaktadır.
        İş ve çalışma hayatı bakımından ise sanayi yatırımları yoktur. Bu nedenle kırsal alanlardaki aileler çalışmak için büyük kentlere göç etmiştir. Yaz aylarında bölgede küçük çapta tarım faaliyetleri ve meyve-sebze üretimi yapılmaktadır. Halkın esas geçim kaynağını hayvancılık teşkil etmektedir.
        Son yıllarda bölgemizde arıcılık ve büyükbaş hayvan bakımı ve üreticiliğine önem verildiği göze çarpmaktadır. Yaz aylarında ilçemize, kışları ise büyük kentlere akın eden ilçemiz nüfusunun, ilçemizde gerek kamu, gerekse özel ve tüzel kişilerin yapacağı yatırımlarla İlçede tutunabileceği, sosyal yaşantı bakımından olumlu katkıları olacağı açıktır.
        Konut yapımı alanında özellikle son yıllarda büyük bir gelişme olmuş, eski köy evlerinin yerine bugün daha modern ve sağlıklı konutların yapımına başlanmış, bu konuda da günden güne kentsel yapılaşmaların oluştuğu göze çarpmaktadır.  

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.