|   |   | 
 Giresun Güce ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Giresun Güce ilçesini favorilerinize ekleyin. Giresun Güce İlçesini Favorilerime Ekle

Giresun Güce Güncel Konut Projeleri

Giresun Güce Konut Projeleri Haritası

Giresun Güce Konut Projeleri

GÜCE'NİN TARİHİ

Giresun İli, Tirebolu İlçesine bağlı bir belde iken, 3644 sayılı kanunla, 20.05.1990 tarihinde Giresun İli’nin bir ilçesi olmuştur. 5 Ağustos 1991 tarihinde faaliyete geçmiştir.
İlçemizin ilk sakinleri hakkında elimizde yeterli kaynak ve veriler bulunmamakla birlikte, Osmanlıların kuruluş yıllarında Doğu Anadolu’dan gelen Güceftaroğulları denilen sülalenin ilçemize yerleştiği ve Güce isminin buradan geldiği bilinmektedir.

Turizm

Doğa turizmi yönünden büyük bir potansiyele sahip olan ilçede, Turizm çok gelişmemiş olup ekonomiye bir katkısı yoktur. Daha çok iç turizm hakimdir. Yayla turizminin dışında turizm amaçlı herhangi bir faaliyet yaygın değildir.

Coğrafi

Doğu Karadeniz bölgesinde, Giresun İlinin bir ilçesi olup, doğusu, kuzeyi ve güneyinde Tirebolu İlçesi, batısında Espiye İlçesi ile çevrilidir.
İlçemiz Giresun-Trabzon sahil karayolundan 15 Km. içeride olup, 345 m. rakımda, ilçeye bağlı köylerin merkezi yerinde sayılacak bir konumda olup, köyler ve merkez genel olarak engebeli ve meyilli arazi yapısına sahiptir.
Güce-Giresun İl Merkezine 54 km. uzaklıkta, komşu İlçeler olan Tirebolu’ya 21 Km. Espiye İlçesine 19 Km. uzaklıktadır.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer