|   |   |  Gölcük’te 398 konutun hak sahipleri belirlendi

Gölcük’te 398 konutun hak sahipleri belirlendi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli’nin Gölcük İlçesi Sivritepe Rezerv Alanında hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içerisinde bulunan 398 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

Gölcük’te 398 konutun hak sahipleri belirlendi

Kura töreni 17 Nisan 2019 Çarşamba günü Gölcük Belediyesi Kongre Saray’ında noter huzurunda gerçekleştirildi.

Toplam 2 bin 245 başvurunun yapıldığı projede konut sahibi olan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Yıllardır ev sahibi olma hayaliyle yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, hayallerinin gerçekleştirmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yatay mimari anlayışla yükseklikleri zemin+4 olan konutların 284’ü 2+1 planında, 114’ü ise 3+1 planında inşa ediliyor.

Alt gelir grubuna yönelik olan 2+1 konutlar 575 TL’den başlayan taksitlerle %12, %20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.  Orta gelir grubuna yönelik olan 3+1 konutlar ise 1.467 TL’den başlayan taksitlerle %10, %15, %20 peşin 96, 108 ve 120 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Döşüm alanlarında çevre düzenlemeleri ve donatı alanlarıyla sosyal ihtiyaçlara da yanıt veren TOKİ, 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük ihtiyaç ve beklentileri düşünerek yerleşim alanlarını yeniliyor.

Gölcük İlçesi Sivritepe Rezerv Alanında hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi genelinde konutların yanı sıra 14 dükkân ve cami bulunuyor. Mahalle konseptli projede modern ve geleneksel mimarinin sentezlendi. Hak sahipleri için dükkânları, camisi, parkı, peyzajı ile çağdaş standartlarda kaliteli bir yaşam alanı oluşturularak Gölcük’e yeni bir cazibe merkezi kazandırıldı.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

  • Balıkesir Karesi’de yapılacak bin konutun sahipleri belirlendi
    Balıkesir Karesi’de yapılacak bin konutun sahipleri belirlendi

    Balıkesir Merkez Karesi’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek bin konut için hak sahipleri çekilen kura ile belirlendi. Kuranın kendine çıktığını gören vatandaşlar sevinç gözyaşları döktü.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.