|   |   | 

Google Dns’leri Yasaklandı Mı?

Biliyorsunuz Twitter’ın engellenmesinin ardından Google’ın DNS’leri ön plana çıkmıştı.

Google Dns’leri Yasaklandı Mı?

Kullanıcılar 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 IP’li DNS’lerle Twitter’a erişimlerini sürdürdüler. Bu sabahtan itibaren ise bu DNS adresleri tamamen kullanılamaz hale geldi. Bizim birkaç denememiz de bu DNS’leri kullanarak sadece Twitter’a değil internete erişimin tamamen mümkün olmadığı yönünde.

VPN ile Twitter’a ulaştığımızda çok sayıda kullanıcının yorumlarını görmek mümkün. Konuyla ilgili Google Türkiye’den bilgi almaya çalışıyoruz ancak kesin ve resmi bir açıklama şu anda yok. Aslına bakarsanız yasaklanmış bir siteye sadece DNS değiştirerek girilmesinin engellenmesi geçmiş yıllarda YouTube örneğinde açılmıştı. YouTube engelinin devam ettiği dönemlerde VPN kullanmadan siteye erişim neredeyse mümkün olmuyordu, bugün yasaklı olan birçok site için de DNS değiştirerek erişim mümkün değil.

Ancak Twitter’ın engellenmesinde DNS erişimi açık bırakılmıştı, bu sabah ise diğer DNS’ler çalışırken Google’ın DNS’lerinin engellenmesi oldukça şaşırtıcı bir hamle. Diğer taraftan Google’ın bir şirketi olan YouTube’un engellenebileceği de konuşuluyor.

Konu hakkında yeni bilgiler elimize ulaştıkça yazıyı güncelleyeceğiz.

webrazzi.com

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer