|   |   | 

Google Evleri Gözetleyecek

Faaliyetlerini Google'ın bünyesinde devam ettiren akıllı termostat üreticisi Nest Labs firması, kameralı güvenlik hizmetleri sunan Dropcam'i satın aldı.

Google Evleri Gözetleyecek

Arama motoru devi Google, el atmadığı alanlardan biri olan güvenlik sektörüne giriyor. Firmanın daha önce satın aldığı Nest isimli akıllı termostat üreticisi, Dropcam isimli bir başka firmayı bünyesine kattı.

Evler için güvenlik kameraları üreten Dropcam ile bu alana da girecek olan Nest'in akıllı termostatlarına ek olarak duman dedektörleri de bulunuyor. Atılan adımın akıllı ev konseptini hayata geçirmek için yapıldığı düşünülüyor.

Satın alma ile ilgili olarak resmi bir açıklamasa yapılmasa da 555 milyon dolarlık rakamdan söz ediliyor. Dropcam temelde internet tabanlı çalışan kameralardan oluşan bir güvenlik sistemi sunuyor. Kolay kurulumu ile dikkat çeken Dropcam kameraları, mobil cihazlara kurulan uygulamalar yardımı ile kontrol edilebiliyor.

Nest'in bu satın alma ile akıllı ev konseptini tamamlama adına adımlar atması bekleniyor. Bu satın alma ile evlere de (dolaylı yoldan da olsa) güvenlik kamerası ile giren Google'ın etki alanını daha da artıracağı düşünülüyor. Reuters, Nest Labs, Dropcam

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer