|   |   | 

Google Glass’a Rakip Çıktı

Giyilebilir akıllı teknolojilere olan ilgi gün geçtikçe artarken markalar arası rekabette büyüyor.

Google Glass’a Rakip Çıktı

Pek bilinmeyen bir Tayvan’lı üretici olan “ChipSip”, kendine Google’ı rakip olarak seçmiş. Ama arama motoru alanında değil, giyilebilir teknolojik cihazlar alanında. Google Glass’a rakip olarak tasarladıkları “SiMEye” isimli akıllı gözlük, henüz prototip aşamasında ama Coputex fuarının “Best Choice” ödülünü kapmış bile.
 
SiMEye gözlüğü, Google Glass’ın 1,500 dolar’lık fiyat etiketine karşın, sadece 500 Dolar gibi uygun bir fiyatla piyasaya çıkacak. Glass ile benzer işlevlere sahip olacağı söylenen cihaz, özellikle Android uygulamalarını üzerine indirip kontrol etme konusunda başarılı olacakmış. 1080p video kaydetme özelliği de, henüz Google Glass’ın yakalayamadığı bir standart.
 
Tabii ilk bakışta cihazın eksikleri fazlasıyla göze batıyor. Henüz sesle kontrol yok, sesleri kemik iletimi ile göndermek yok (yani klasik kulaklık kullanmanız lazım), ayrıca şu andaki prototip modeller suratınızda biraz dengesiz duruyor. Yani firmanın zafer çığlıkları atması için çok erken.
 
ChipSip firmasının verdiği bilgiye göre, SiMEye şu anda ABD, Japonya ve Avrupa’da çeşitli yerlerde test ediliyormuş. Üretime bu yılın ikinci yarısında başlanacakmış. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer