|   |   | 

Google Glass Bugün Satışa çıkıyor

Giyilebilir teknolojilerin son dönemlerdeki gözdesi ‘Google Glass’, bugün satışa çıkıyor. 1500 dolar olan akıllı gözlük, Türkiye’den de satın alınabilecek.

Google Glass Bugün Satışa çıkıyor

Google'ın sürpriz bir şekilde perakende satışına çıkaracağını açıkladığı akıllı gözlük modeli Google Glass, bugün internetten satılmaya başlanıyor. Sadece 1 gün boyunca satışta kalacak akıllı gözlük, Türkiye saati itibariyle 19.00’da satın alınabilecek. Türkiye’deki kullanıcıların satın alabileceği Google Glass’ın fiyatı ise 1500 dolar olacak. Ancak akıllı gözlük için stok açıklanmaması teknoloji meraklılarını endişelendirdi. Bu yüzden akıllı gözlüğü satın alabilmek için yoğun talep olması bekleniyor.

Gözlüğü Türkiye’deki kullanıcıların satın alabilmesi için ABD’den adres göstermesi gerekiyor. Bu yüzden Türkiye’deki tüketicilerin, akıllı gözlüğü satın almadan önce ABD’de cihazın gönderilebileceği bir adresi hazırlaması öneriliyor. Buna ek olarak Google Glass’ı satın almak isteyen tüketicilerin www.google.com.tr/glass/start adresinden ön kayıt yaptırması da gerekiyor.

"Google Glass" için geliştirilen özel uygulamalar bulunuyor. Türkiye, için henüz çok fazla uygulama çeşidi bulunmasa da yurtdışında geliştirilen uygulamalar dikkat çekiyor. Maç sonuçları, yemek tarifi veya gitar akorları gibi birçok farklı uygulama kullanıcılara sunuluyor. Buna ek olarak Google Glass’ın henüz Türkçe desteği bulunmuyor. Bu yüzden akıllı gözlük, Türkçe olarak kontrol edilemiyor. Ancak Google Glass’ın kullanıcı kitlesinin çoğalmasıyla, gözlüğün kademeli olarak dil ve uygulama desteğini artması bekleniyor. Hürriyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer