|   |   | 

Google Glass İle Hırsızlık!

Giyilebilir teknolojiler yavaş yavaş hayatımıza girerken bu teknolojileri kötü amaçlı kullanmak isteyen kişiler de hiçbir fırsatı kaçırmıyor.

Google Glass İle Hırsızlık!

Google Glass çıktığı ilk günden beri farklı konularda gündeme gelirken şu sıralar da hırsızların gözdesi olmuş durumda. Neden mi? Aslında oldukça basit ancak akıllıca kullanılan bir teknoloji sayesinde…
 
Google size akıllı gözlüğü ile farklı bir teknoloji kullanım deneyimi sunarken birkaç kötü niyetli kişinin bu teknolojiyi oturduğu yerden 3 metre uzakta olan birinin akıllı telefonu veya tableti üzerinden girdiği şifreleri kayıt ederek dolandırmak için kullandığı ortaya çıktı.
 
Peki bu nasıl mümkün oluyor?
 
Google Glass’ta kullanılan bir yazılım sayesinde siz yaklaşık 3 metre uzaklıktaki birini telefonu veya tableti ile ilgilenirken izlediğinizde bu yazılım size izlediğiniz kişinin hareketlerini, dokunduğu tuşları ve gezindiği sayfaları en yakın sonuç halinde sunabiliyor. Böylece birinin şifresini veya hesap kullanıcı adını öğrenmeniz için tek yapmanız gerekn o kişiye yakın bir yere oturmak ve Google Glass’ınızı takmak kalıyor.
 
Uzmanlar bu yazılım ile 40 metreye kadar bu dolandırıcılık yönteminin gerçekleşebileceğini belirtirken çok özel ve riskli işlemlerinizi mümkün olduğunuzda çevrenizde birileri yokken yapmanızı tavsiye ediyor.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer