|   |   | 

Google’ın Yeni Hedefi!

Google'ın haritalar konusunda oldukça sıkı çalışıyor. Gitmediğiniz bir şehri daha önceden evinizden sokak sokak gezmeyi mümkün kılan Google yeni hizmeti ile artık haritadan dolaştığınız sokakların tüm havasını hissetmenizi sağlayacak!

Google’ın Yeni Hedefi!

Birçoğumuz Google Haritalar’da bulunan Sokak Görünümü modunu kullanarak gitmeyi çok istediğimiz yerlere göz geçirmişizdir. Bu özellik her ne kadar 360 derecelik hareket kabiliyetleriyle bize ordaymışız gibi hissettirmeye çalışşsada, insanın aklına hep bir şeylerin eksik olduğu düşüncesi gelmekte.
 
O eksikliklerden biri Amplifon isimli şirket sayesinde ortadan kalkabilir. Amplifon, ismi Sounds of Street View olan bir test sitesi yarattı ve adeta Google’a göz kırptı. Gitmek istediğiniz, görmek istediğiniz yerlerin sokak görünümüne 3D sesler ekleyen firma, sokak görünümü modunda durduğunuz yerlerin doğal seslerini size dinletmeye çalışıyor ve bunu gerçekten başarıyor da. Son derece etkileyici ve gerçekçi bir sokak görünümü deneyimi yaşamamızı sağlayan Amplifon firmasının tek amacı bize oradaymışız gibi hissettirmek. Bu amaçlarına ulaşmak için kurdukları platformu geliştiricilere açık hale getiren Amplifon, geliştiricilerin sokak görünümü özelliğine ses ve videolar eklemesine yardım ediyor.
 
Stereo kulaklıklarla tecrübe edebileceğiniz sesli sokak görünümü özelliğinin yakın zamanda Google tarafından da kullanılacağı ve hatta çok yakında Amplifon’un Google’ın bünyesine geçtiğini duyabileceğimiz yönünde dedikodular dolaşıyor. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer