|   |   |  Görme Biçimleri Arter'de...

Görme Biçimleri Arter'de...

Güncel sanatın önemli adreslerinden Arter, Görme Biçimleri adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide, çoğunluğu Türkiye'de ilk kez sergilenecek 33 sanatçının yapıtları yer alıyor.

Görme Biçimleri Arter'de...

İstanbul çağdaş sanat haritasının önemli duraklarından Arter, 2 Haziran'dan itibaren "Görme Biçimleri" adlı uluslararası sanat sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, çeşitli disiplinlerden 70 yapıt ziyarete açılacak.

Görme Biçimleri sergisinin küratörlüğünü Montblanc Kültür Vakfı eşbaşkanları ve çok disiplinli küratoryal platform Art Reoriented’ın kurucuları Sam Bardaouil ile Till Fellrath yapıyor.

Sergi, yakın zamanda yaşamını kaybeden ünlü sanat eleştirmeni, yazar John Berger’ın 1972’de yayımladığı ve görsel kültür üzerine çığır açıcı metinlerden biri kabul edilen Görme Biçimleri adlı kitabından yola çıkıyor.

Görme Biçimleri, çoğu Türkiye’de ilk kez izleyici ile buluşacak 33 sanatçının, resim, heykel ve fotoğraf dışında, ses, film ve yerleştirmeye uzanan çeşitli disiplinlerden 70 yapıtını bir araya getiriyor.

Sergide yer alan sanatçıların isimleri şöyle:

Ghada Amer, Chris Bond, Ulisse Cantagalli, James Casebere, David Claerbout, Jojakim Cortis ve Adrian Sonderegger, Hayri Çizel, Salvador Dalí, Hans-Peter Feldmann, Andreas Gursky, Mona Hatoum, Jeppe Hein, Paul ve Marlene Kos, Alicja Kwade, Gustav Metzger, Shana Moulton, Vik Muniz, Grayson Perry, Walid Raad, Édouard Frédéric Wilhelm Richter, Fred Sandback, Markus Schinwald, Hassan Sharif, Cindy Sherman, Kim Tschang-Yeul, James Turrell, Kara Walker, James Webb, Frederik de Wit ve anonim sanatçılar.

Görme Biçimleri sergisi, 13 Ağustos'a kadar açık kalacak.

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • İstanbul’un ilk Millet Bahçesi 8 Kasım'da açılıyor 
  İstanbul’un ilk Millet Bahçesi 8 Kasım'da açılıyor 

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan ile beraber Ataköy’deki tarihi Baruthane'de yapımına devam edilen Millet Bahçesi'nde incelemelerde bulundu.

 • Alanya’ya 764 milyonluk yatırım!
  Alanya’ya 764 milyonluk yatırım!

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’ya bugüne kadar 764 milyon 712 bin TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi. Türel, açılan davalar nedeniyle bir türlü yapamadıkları Alanyaspor Tesisleri’nin ihalesini 4 Aralık’ta gerçekleştireceklerini müjdeledi.

 • BDDK'nın yönetmelik değişimi Resmi Gazete'de
  BDDK'nın yönetmelik değişimi Resmi Gazete'de

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredilerin sınıflandırılması ve bunlar için ayrılacak karşılıklara ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmeliğinde değişikliğe gitti.

 • Yenilenebilir enerji sektörünün paydaşları İstanbul’da buluştu 
  Yenilenebilir enerji sektörünün paydaşları İstanbul’da buluştu 

  Marsh & McLennan bünyesinde faaliyetlerini sürdüren dünyanın önemli sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh, düzenlediği ‘Yenilenebilir Enerji Sektöründe Türkiye ve Global Perspektifler’ konulu panel ile sektörün paydaşlarını İstanbul’da bir araya getirdi.

 • Beyaz eşya sektörü ilk üç çeyrekte küçüldü
  Beyaz eşya sektörü ilk üç çeyrekte küçüldü

  Türkiye Beyaz Eşya sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Başkanı Ergün Güler, düzenlediği basın toplantısında 2017’nin ilk 3 çeyreğinde iç satışların itici gücüyle yüzde 10 büyüdüğünü, ancak 2018’in aynı döneminde ihracattaki yüzde 5 büyümeye karşın iç satışlardaki yüzde 16 daralma sebebiyle toplamda yüzde 2 oranda küçülme olduğunu belirtti.

 • Otonomi Türkiye’de yaygınlaşıyor
  Otonomi Türkiye’de yaygınlaşıyor

  Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi, şimdi diğer illerde de kurulan galericiler sitelerine ismini vererek ülke çapında yaygınlaşıyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.