|   |   |  Görme Biçimleri Arter'de...

Görme Biçimleri Arter'de...

Güncel sanatın önemli adreslerinden Arter, Görme Biçimleri adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide, çoğunluğu Türkiye'de ilk kez sergilenecek 33 sanatçının yapıtları yer alıyor.

Görme Biçimleri Arter'de...

İstanbul çağdaş sanat haritasının önemli duraklarından Arter, 2 Haziran'dan itibaren "Görme Biçimleri" adlı uluslararası sanat sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, çeşitli disiplinlerden 70 yapıt ziyarete açılacak.

Görme Biçimleri sergisinin küratörlüğünü Montblanc Kültür Vakfı eşbaşkanları ve çok disiplinli küratoryal platform Art Reoriented’ın kurucuları Sam Bardaouil ile Till Fellrath yapıyor.

Sergi, yakın zamanda yaşamını kaybeden ünlü sanat eleştirmeni, yazar John Berger’ın 1972’de yayımladığı ve görsel kültür üzerine çığır açıcı metinlerden biri kabul edilen Görme Biçimleri adlı kitabından yola çıkıyor.

Görme Biçimleri, çoğu Türkiye’de ilk kez izleyici ile buluşacak 33 sanatçının, resim, heykel ve fotoğraf dışında, ses, film ve yerleştirmeye uzanan çeşitli disiplinlerden 70 yapıtını bir araya getiriyor.

Sergide yer alan sanatçıların isimleri şöyle:

Ghada Amer, Chris Bond, Ulisse Cantagalli, James Casebere, David Claerbout, Jojakim Cortis ve Adrian Sonderegger, Hayri Çizel, Salvador Dalí, Hans-Peter Feldmann, Andreas Gursky, Mona Hatoum, Jeppe Hein, Paul ve Marlene Kos, Alicja Kwade, Gustav Metzger, Shana Moulton, Vik Muniz, Grayson Perry, Walid Raad, Édouard Frédéric Wilhelm Richter, Fred Sandback, Markus Schinwald, Hassan Sharif, Cindy Sherman, Kim Tschang-Yeul, James Turrell, Kara Walker, James Webb, Frederik de Wit ve anonim sanatçılar.

Görme Biçimleri sergisi, 13 Ağustos'a kadar açık kalacak.

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Göbeklitepe MIPIM’de Dünyaya Tanıtılacak
  Göbeklitepe MIPIM’de Dünyaya Tanıtılacak

  Hazırladığı mimari maketlerle dünya çapında ses getiren çalışmalara imza atan RJ Models, 12-15 Mart tarihleri arasında Cannes’da gerçekleşecek MIPIM Fuarı’nda UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe’nin maketiyle yer alacak.

 • MOSDER, 12 üye markası ile İMOB Fuarı’nda
  MOSDER, 12 üye markası ile İMOB Fuarı’nda

  Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) işbirliğiyle organize edilen Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (CNR İMOB)’a, MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) 12 üye markası ile katıldı.

 • İhracatın 10 temel adımı
  İhracatın 10 temel adımı

  İhracat, iç pazarda kabul görmüş bir markanın (dışarı çıktığınızda müşteri sizden bu referansı isteyecek ve rekabet gücünüz artacaktır) ürünlerini global pazarlara sunmak için, işletme altyapısını oluşturarak hedefler belirlediği ve global pazarlara giriş stratejisini adım adım uygulayarak istikrarlı bir şekilde yol aldığı bir süreçtir.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.