|   |   |  Görme Biçimleri Arter'de...

Görme Biçimleri Arter'de...

Güncel sanatın önemli adreslerinden Arter, Görme Biçimleri adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide, çoğunluğu Türkiye'de ilk kez sergilenecek 33 sanatçının yapıtları yer alıyor.

Görme Biçimleri Arter'de...

İstanbul çağdaş sanat haritasının önemli duraklarından Arter, 2 Haziran'dan itibaren "Görme Biçimleri" adlı uluslararası sanat sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, çeşitli disiplinlerden 70 yapıt ziyarete açılacak.

Görme Biçimleri sergisinin küratörlüğünü Montblanc Kültür Vakfı eşbaşkanları ve çok disiplinli küratoryal platform Art Reoriented’ın kurucuları Sam Bardaouil ile Till Fellrath yapıyor.

Sergi, yakın zamanda yaşamını kaybeden ünlü sanat eleştirmeni, yazar John Berger’ın 1972’de yayımladığı ve görsel kültür üzerine çığır açıcı metinlerden biri kabul edilen Görme Biçimleri adlı kitabından yola çıkıyor.

Görme Biçimleri, çoğu Türkiye’de ilk kez izleyici ile buluşacak 33 sanatçının, resim, heykel ve fotoğraf dışında, ses, film ve yerleştirmeye uzanan çeşitli disiplinlerden 70 yapıtını bir araya getiriyor.

Sergide yer alan sanatçıların isimleri şöyle:

Ghada Amer, Chris Bond, Ulisse Cantagalli, James Casebere, David Claerbout, Jojakim Cortis ve Adrian Sonderegger, Hayri Çizel, Salvador Dalí, Hans-Peter Feldmann, Andreas Gursky, Mona Hatoum, Jeppe Hein, Paul ve Marlene Kos, Alicja Kwade, Gustav Metzger, Shana Moulton, Vik Muniz, Grayson Perry, Walid Raad, Édouard Frédéric Wilhelm Richter, Fred Sandback, Markus Schinwald, Hassan Sharif, Cindy Sherman, Kim Tschang-Yeul, James Turrell, Kara Walker, James Webb, Frederik de Wit ve anonim sanatçılar.

Görme Biçimleri sergisi, 13 Ağustos'a kadar açık kalacak.

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Fenerbahçe'ye iki dev sponsor!
  Fenerbahçe'ye iki dev sponsor!

  Fenerbahçe, dünyanın iki büyük firmasıyla iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Amerika'nın 1 numaralı yoğurt markası Chobani futbol takımının, Ali Koç'un başında olduğu Arçelik erkek basket takımının forma göğüs sponsoru oluyor.

 • Makedonya'nın ismi resmen değişti
  Makedonya'nın ismi resmen değişti

  Makedonya’nın resmi adı Yunanistan ile yaptığı isim değişikliği anlaşmasının onaylamasının ardından “Kuzey Makedonya Cumhuriyeti” olarak resmen değişti.

 • 20 Haziran Çarşamba yurtta hava durumu
  20 Haziran Çarşamba yurtta hava durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.