|   |   |  Görme Biçimleri Arter'de...

Görme Biçimleri Arter'de...

Güncel sanatın önemli adreslerinden Arter, Görme Biçimleri adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide, çoğunluğu Türkiye'de ilk kez sergilenecek 33 sanatçının yapıtları yer alıyor.

Görme Biçimleri Arter'de...

İstanbul çağdaş sanat haritasının önemli duraklarından Arter, 2 Haziran'dan itibaren "Görme Biçimleri" adlı uluslararası sanat sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, çeşitli disiplinlerden 70 yapıt ziyarete açılacak.

Görme Biçimleri sergisinin küratörlüğünü Montblanc Kültür Vakfı eşbaşkanları ve çok disiplinli küratoryal platform Art Reoriented’ın kurucuları Sam Bardaouil ile Till Fellrath yapıyor.

Sergi, yakın zamanda yaşamını kaybeden ünlü sanat eleştirmeni, yazar John Berger’ın 1972’de yayımladığı ve görsel kültür üzerine çığır açıcı metinlerden biri kabul edilen Görme Biçimleri adlı kitabından yola çıkıyor.

Görme Biçimleri, çoğu Türkiye’de ilk kez izleyici ile buluşacak 33 sanatçının, resim, heykel ve fotoğraf dışında, ses, film ve yerleştirmeye uzanan çeşitli disiplinlerden 70 yapıtını bir araya getiriyor.

Sergide yer alan sanatçıların isimleri şöyle:

Ghada Amer, Chris Bond, Ulisse Cantagalli, James Casebere, David Claerbout, Jojakim Cortis ve Adrian Sonderegger, Hayri Çizel, Salvador Dalí, Hans-Peter Feldmann, Andreas Gursky, Mona Hatoum, Jeppe Hein, Paul ve Marlene Kos, Alicja Kwade, Gustav Metzger, Shana Moulton, Vik Muniz, Grayson Perry, Walid Raad, Édouard Frédéric Wilhelm Richter, Fred Sandback, Markus Schinwald, Hassan Sharif, Cindy Sherman, Kim Tschang-Yeul, James Turrell, Kara Walker, James Webb, Frederik de Wit ve anonim sanatçılar.

Görme Biçimleri sergisi, 13 Ağustos'a kadar açık kalacak.

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Akaryakıt fiyatlarına ÖTV zammı
  Akaryakıt fiyatlarına ÖTV zammı

  Akaryakıt fiyatlarında yapılan ÖTV düzenlemesi ile birlikte benzin ve motorinde pompa fiyatlarına bugünden itibaren yüzde 9 fiyat artışı yansıtılacak. Zam tutarı benzinin litre fiyatında 50, motorinin litre fiyatında 45 kuruş olarak gerçekleşecek.

 • Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz
  Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

  Kurban Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişlerin ücretsiz olmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı

 • ABD ürünlerine ek vergi!
  ABD ürünlerine ek vergi!

  ABD menşeli bazı ürünlere uygulanan ek mali yükümlülük yüzde 100 oranında artırıldı. Ek vergi uygulanacak ürünlerden bazıları; binek otomobiller, alkollü içecekler, kağıt ürünleri, PVC, makyaj malzemeler, taşkömürü, tütün ürünleri, pirinç ve bazı meyvelerden oluşuyor.

 • BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi
  BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu`nun banka kartları ve kredi kartları, bankaların kredi işlemleri, finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketlerinin kuruluş ve faaliyet esasları hakkında olmak üzere üç yönetmelikte değişiklik yapılması kabul edildi.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.