|   |   | 

Görünmezlik Gerçek Oluyor

Sürekli olarak dünya'da kamuflaj araştırmaları yapılıyor ve her gün biraz daha görünmez ürünler üretilmeye başlanıyor.

Görünmezlik Gerçek Oluyor

Görünmez ürünlerin şu anki son örneğini Singapur Ulusal Üniversitesi başardı. Üniversiteden Dr Qiu Chengwei ve ekibi termotik materyaller üzerinde çalışmalar yaparak bunlar aracılığıyla termal illüzyon oluşturdular. Termal illüzyon kullanarak da termal kamuflaj ve görünmezlik oluşturmayı başardılar.

Daha önceki görünmezlik çalışmalarında görünmezlik bir nebze sağlansa da ısıya duyarlı cihazlar sebebiyle kamuflaj sağlanamıyordu. Termal kamuflajın en büyük avantajı ısıya duyarlı algılayıcılar da ve kameralarda tespit edilememesidir. Bu sayede savunma amacıyla oluşturulan bu ürün özellikle gece savaşlarında büyük bir avantaj sağlayacaktır. Amerika ve İngiltere'deki saygın bilim adamları bu çalışmanın bir devrim niteliğinde olduğunu ifade ediyor.

Termotofiklere (Isı Algılayıcı) karşı duvar oluşturabilen bu pelerinin bir diğer özelliğiyse çok fazla maliyet oluşturmamasıdır. Bu sayede büyük tank, panzer, uçak gibi araçlar dışında askerler de bu pelerinle gizlenebilecek. Bulunun bu teknolojinin her türlü testleri yapıldı ve uygulamaya hazır olduğu belirtildi. Yani her an ülkeler ordularını gizlemeye hazırlar. Fakat bu ürüne karşı farklı algılayıcılar da mutlaka geliştirilecektir. Bu sebeple ürünün geliştirilmesine büyük bir hızla devam edileceği açıklanıyor. 

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer