|   |   | 

Grafik Tasarımcısı Olmak İçin İlk Adımlar

Grafik tasarımcısı olmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli hangi programları öğrenmeli ve grafik tasarımcısı olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerektiğine değinilmiştir...

Grafik Tasarımcısı Olmak İçin İlk Adımlar

Grafik tasarım artık hayatımızın her yerinde ve hepimizin ufkunu genişleten görsel afızamız olmuştur. Pek çoğumuzda bu dünyaya adım atmak istiyor ve nereden başlayacaklarını henüz kestiremiyorlar. Öncelikle grafik tasarım çok iyi bir hayal gücü ister sadece bilgisayar programlarında ustalık değil. Zaten grafik tasarım programlarla değil kağıt kalemle başlamıştır. Bu sebeple program araştırmayı bırakıp elinize kağıt kalemi almanız gerekiyor ilk başta hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak kara kalem çalışmalarında kendiniz çok iyi geliştirip ışık, gölge, renk bilginizi arttırmalısınız. 

Tamam artık kara kalemim çok güçlendi diyorsanız bilgisayar programlarına geçiş yapabilirsiniz. Peki hangi programları kullanabilirim? Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim derseniz; Bu alanda bir çok grafik tasarım programı mevcuttur. En bilindikleri ve en kaliteli çalışmaları yapabilecekleriniz ise Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator olarak bilinmektedir. Fotoğraf çalışmalarınız için Adobe Photoshop kullanabilirsiniz. Yada grafik tasarımlarınız için Adobe Illustrator kullanabilirsiniz. Bu programları en iyi şekilde öğrendiğinizde harika bir grafik tasarımcısı olmak için en önemli adımları başarıyla geçtiniz demektir. Daha sonraki aşamalarda ise bu işe sevgi ve ilgiyle bağlanıp sürekli kendinizi geliştirmeniz gerekecektir.  Bu programlar hakkında genel bilgiler vermek istiyorum;

Adobe Photoshop;

   Bu program grafik tasarımcılığı ile uğraşan kişilerin en çok kullandığı, fotoğrafçıların tasarımlarını bununla yaptığı harika bir fotoğraf düzenleme ve grafik hazırlama programıdır. İlk olarak bu programla veya buna benzer fakat daha basit programları öğrenerek başlayabilirsiniz.

Adobe Illustrator;

   Bu program ise vektörel tabanlı çalışmalar yapabileceğiniz, internet siteleri için banner ve logolar hazırlayabileceğiniz, kartvizitler ve afişler hazırlayabileceğiniz bir programdır. Adobe Photoshop programından farkı Photoshop piksel tabanlı olduğu için oluşturulan grafikler belli bir boyutta olurken, Illustrator ile oluşturacağınız grafikler vektörel tabanlı olup değişken ölçekli çalışmalar için kullanılabilir. 

Şunu Unutmayın Hayal Gücünüzün Götürdüğü Kadar İlerleyebilirsiniz Asla Ne Eksiği Ne Fazlası...

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer