|   |   |  Guardian Glass’tan Vadistanbul’a Doğal Bir Dokunuş

Guardian Glass’tan Vadistanbul’a Doğal Bir Dokunuş

İstanbul'un kuzeyindeki Cendere Vadisi’nde etkileyici tasarımı ile yükselirken, yatay ve dikeyde vadiyle uyumlu ve canlı bir görünüm ortaya koyan Vadistanbul projesi, yeni nesil Guardian Glass ürünleri Guardian SunGuard® SuperNeutral 40/23, Guardian SunGuard® Extra Selective SNX 60/28 ve Guardian SunGuard® SuperNeutral 51/28 ile cephelerde nötr bir görünüm kazanıyor.

Guardian Glass’tan Vadistanbul’a Doğal Bir Dokunuş

Düşük yansıtma ve minimum yapay ışık ihtiyacı ile yüksek enerji tasarrufuna yönelik geliştirilen ürünler, kentin doğayla buluştuğu bu hassas ortamda insan ve doğa ilişkisini güçlendiriyor.

Artaş Grubu ve Invest İnşaat girişimiyle inşa edilerek İstanbul’un kuzeyinde yer alan Cendere Vadisi’yle bütünleşerek atıl sanayi alanlarının dönüşümü ile bölgeyi kente yeniden kazandıran Vadistanbul projesi, iki design group’un tasarımıyla kent-doğa-insan etkileşimini sağlamayı başarıyor. Projede, kent-doğa ikilemini yansıtmak ve yapının içerisindeki bireye veya dışındaki yayaya bu tecrübeyi görsel olarak da sağlamak amacıyla Guardian Glass’ın yeni nesil cam ürünleri tercih edilmiş.

Cendere Vadisi ve akarsuyunu izleyen paralel cephelerde tercih edilen Guardian SunGuard® Extra Selective SNX 60/28, düşük yansıtma, nötr görünüm ve enerji kontrolü sağlıyor. Net avantajları içerisinde olağanüstü seçicilik özelliği ile ön plana çıkarak güvenli veya akustik uygulamalar için de uygun olan ürün, %60’lık ışık geçirgenliği ile doğal ışıktan optimal faydayı temin ederken, %28’lik toplam enerji geçirgenliği ile de güneş ısı kazancını maksimize ederek, daha konforlu ve sürdürülebilir bir iç ortam yaratıyor ve enerji tasarrufu sağlıyor.

Standart olarak ExtraClear™ cam üzerinde mevcut bulunan Guardian SunGuard® SuperNeutral 51/28 ise çok amaçlı kaplamasıyla yapay ışık ihtiyacını en aza indiriyor ve üstün ısı yalıtımıyla birleştirilmiş mükemmel bir güneş kontrolü sunuyor. Hemen hemen tüm camlanmış cepheler için ideal çözümü sunan ürün, daha yüksek güvenlik ve konfor için lamine ve akustik lamine cam olarak mevcut bulunabiliyor ve temperlenebilir HT ve tempersiz ürünleri benzer performans ve tek tip görünüm sunuyor.

Özellikle ticari fonksiyonların, otel ve ofis fonksiyonlarıyla bir araya getirildiği Vadi Bulvaretabında şehre dönük cephelerde kullanılan Guardian SunGuard® SuperNeutral 40/23 ise enerji tasarrufu ve güneş kontrolü temin ederken, sunduğu çok yüksek doğal ışık geçirgenliği ile projede ön plana çıkıyor. Spandrel uyumu için çözüm niteliğindeki ürün, tüm camlanmış cepheler ve çatı camlamaları için ideal.

“Cam, biz mimarlara ciddi bir esneklik kazandırıyor...” diyen iki design group Kurucu Ortağı Y.Mimar Murat Kader, mahremiyeti ve aydınlanmayı aynı anda sunabilen black-out filtreler, seçici geçirgen filtreler ve hatta enerji tasarruflu yeni ürünler sunabilen camların, projelerindeki vazgeçilmezleri olduğunu şu sözlerle belirtiyor: “Cam malzemeyi, esneklik sağladığı ve tasarıma farklı bakabilmeyi mümkün kıldığı için tercih ediyoruz. Bir binanın temel kimliğini ve dinamizmini o yapının içine girmeden veya planını görmeden de anlayabiliyorsanız, emin olun bu camın açtığı bir pencereden görebildiğiniz içindir.”

Y.Mimar Murat Kader, Guardian Glass ürünlerinin Vadistanbul projesinde yarattığı etkiyi ise şu sözlerle tanımlıyor: “Vadistanbul projesi, yalın çizgileriyle süreklilik sağlayan kıvrımlı ve akışkan bir form sergiliyor. Doğa-şehir sınırlarında kalan proje, hem doğanın dinginliğine hem de şehrin dinamizmine yüzünü dönebilmeliydi. Cam malzeme seçimleri de bu yönde yapıldı. Ticari fonksiyonların otel ve ofis fonksiyonlarıyla harmanlandığı Vadistanbul 2. Etap, yani Vadi Bulvar etabının şehre dönük cephelerinde özellikle dinamizmi yakalayan cam ürünleri kullanılırken, ‘high-tech atıflı’ 13 katlı yüksek ofis yapılarında SunGuard® SuperNeutral 40/23 Guardian cam tercih edildi. Cendere Vadisi ve akarsuyunu izleyen paralel cephelerde ise, sözkonusu doğa ile etkileşimi yakalamak üzere SunGuard® Extra Selective SNX 60/28 ve SunGuard® SuperNeutral 51/28 ürünleri tercih edildi ve alçak katlı yapılar bu cephede konumlandı. Ticaret katında ve korkuluklarda ise görüş kalitesinin yüksekliği ön plana çıkarıldı ve Guardian’ın ExtraClear serisinden ürünler tercih edildi.”

Emlak Haberleri

Etiketler
Vadi istanbul Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Takas Kampanyası ile eskisini getirip yenisini alacak!
  Takas Kampanyası ile eskisini getirip yenisini alacak!

  Gayrimenkul ve inşaat sektörünün yenilikçi markası İnsay Yapı, 'Ondörtüç Pendik' projesinde uyguladığı Takas Kampanyası aracılığıyla, yatırımcıları ayrıcalıklı bir fırsatla buluşturuyor. Kampanya ile, yatırımcılar eski dairelerini getirip, projeden yepyeni bir daire sahibi olabiliyor. Yatırımcıların mevcut daireleri, projeden istedikleri dairelerle takas yapılıyor.

 • Univa’ya Yoğun Talep! Bir Ayda 7 Milyon TL’lik Gelir!
  Univa’ya Yoğun Talep! Bir Ayda 7 Milyon TL’lik Gelir!

  Türkiye’de bir ilke öncülük ederek gayrimenkul sektöründe yeni bir yatırım modelini hayata geçiren Erkanlı Holding’in yatırım amaçlı öğrenci evi projesi Univa, hem yerli hem de yabancı yatırımcıların yakın markajına girdi.

 • GİSP kamunun gayrimenkul alanında dijitalleşmesini masaya yatırdı
  GİSP kamunun gayrimenkul alanında dijitalleşmesini masaya yatırdı

  Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) Ankara Şubesi tarafından Yıldırım Kule’de düzenlenen ‘Kamunun Gayrimenkul Özelinde Dijitalleşmesi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında gayrimenkulün dijitalleşmesinden ortaya çıkacak değer ve kamu kurumlarının bu konudaki çalışmaları ele alındı.

 • AND Pastel’de Taşın-Düşün Dönemi: Kiralar Eve Dönüşüyor
  AND Pastel’de Taşın-Düşün Dönemi: Kiralar Eve Dönüşüyor

  Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketi AND Gayrimenkul, İstanbul Kartal’daki konut projesi AND Pastel’de Taşın Düşün dönemini başlattı. Şirket, ‘’Kiralarınız Eve Dönüşsün’’ diyerek, AND Pastel’de kira öderken ev sahibi yapıyor.

 • Esenyurt’ta konut fiyatı 224.000 TL, geri dönüş süresi 20 yıl
  Esenyurt’ta konut fiyatı 224.000 TL, geri dönüş süresi 20 yıl

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa'nın verilerine göre Esenyurt’ta ortalama konut satış fiyatı 224.000 TL, geri dönüş süresi 20 yıl, ortalama metrekare kira bedeli ise 10.37 TL. İlçede 1+1 ile 4+1 konut tipleri aralığı ortalama değerlerle 195.020 TL ile 632.808 TL arasında değişiyor.

 • GRED Türkiye Gayrimenkul Sohbetleri Londra’daki “Star & Garter” ile Devam Ediyor
  GRED Türkiye Gayrimenkul Sohbetleri Londra’daki “Star & Garter” ile Devam Ediyor

  Türk yatırımcılara konut ve perakende gayrimenkul konularında danışmanlık ve aracılık hizmeti veren Londra merkezli Türk Girişimi GRED (Global Real Estate Development), 10 – 14 Haziran tarihleri arasında Bebek’teki ofisinde Londra’daki gayrimenkul fırsatlarını ve Star & Garter projesinin detaylarını aktaracağı sohbet toplantılarının ikincisine ev sahipliği yapacak.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.