|   |   |  Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi

Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi

S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi, Taşoluk ve Haraççı projelerine özel hobi bahçeleri dahil ediyor… Hava Kent Taşoluk ve Hava Kent Haraççı projelerinde 150’şer metrekare olarak tasarlanan hobi bahçelerinde konut sahipleri doğa ile diledikleri gibi vakit geçirebilecek.

Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi

Yaşanan pandemi süreciyle birlikte evlerde geçirilen vaktin artması ile bahçeli, balkonlu ve teraslı evlere olan talebin de arttığına dikkat çeken S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş: “Koronavirüs sebebi ile hepimiz uzunca bir süre evlerimizde kaldık… Bu süreçte havaların da ısınması ile birlikte evde kalmak zorlaştı. İnsanlar geniş balkonlara, teraslara bahçelere oldukça fazla ihtiyaç duydular. Bahçesi olanların bahçelerinde çocuklarıyla, bitkileriyle açık havada vakit geçirebilmesi özenilen bir durum haline geldi. Bu süreçte biz de gerek mevcut üyelerimizden gerekse potansiyel üyelerimizden bu yönde pek çok talep ve soru aldık. Değerlendirmelerimiz sonunda projelerimizde konut sayısı ile orantılı büyüklükte, ev sahiplerimizin doğa ve toprak ile vakit geçirebilecekleri bahçe alanları oluşturmaya karar verdik.”

 

Çavuş sözlerine şöyle devam etti: “Projelerde yaşamın başlaması ile birlikte konut sahiplerimiz, hobi bahçelerimiz içinde kendi alanlarında ister çiçek, süs bitkisi isterlerse sebze yetiştirebilecek. Bu konu çocuklarımıza küçük yaşlarda doğa sevgisini aşılamamıza imkân sağlaması açısından da bizim için ayrı bir önem taşıyor. İlerleyen dönemlerde bu bahçelerde bitki yetiştirmek ile ilgili workshoplar düzenlemek, yetiştirilen ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak gibi güzel planlarımız var.”

 

Konut sektöründe bu dönemde gözlemlediğimiz bir başka eğilim de kalabalık olmayan, şehirden uzak ama bir o kadar da şehrin içinde lokasyonlara talep olması. Hava Kent projeleri İstanbul Havalimanı’na komşu konumları ve kooperatif olmanın avantajları ile her dönem çok daha avantajlı fiyatları ile şimdi daha da cazip hale gelmiş durumda. 

S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi, şeffaf ve sürdürülebilir kooperatifçilik anlayışı ile üyelerine uygun fiyata, gerçek anlamda ‘kira öder gibi’, ‘Yeni Nesil Kooperatifçilik Modeli’ ile İstanbul Havalimanı’na komşu konutlar üretiyor.

Yeni havalimanına 7km, Arnavutköy Belediyesi’ne 1 km, yeni yapılacak Kirazlı – Havaalanı Metrosuna 750m uzaklıkta yer alan Hava Kent Taşoluk, 4 blok ve 144 daireden oluşmakta olup inşaatın %50’si tamamlanmış durumda. 2020 yılının son çeyreğinde teslim edilmesi planlanan projenin toplam inşaat alanı 14 bin 500 metrekare, toplam yatırım maliyeti 30 milyon TL. Projenin %80’i yeşil alan olup projede yüzme havuzu, her daire için açık otopark, kapalı spor salonu, basketbol sahası, çocuk parkı, yürüyüş parkuru yer alıyor. 1+1 65 m², 2+1 92 m² olarak farklı daire seçenekleri mevcut ve ek olarak 16 adet de 125 m² 2+1 çatı dubleksleri bulunuyor. 1+1 daireler için giriş aidatı 40 bin TL olup 36 ay vade ile ayda 1000 TL taksitleri bulunuyor. Dairenin yaklaşık maliyet bedeli 190 bin TL. 2+1’ler için giriş aidatı ise 60 bin TL olup yine 36 ay vade ile bu sefer 1500 TL taksit ödeniyor. Bu dairelerin yatırım maliyeti ise 290 bin TL olarak hesaplanıyor. Teslim zamanı daire bedelinden, ödenen giriş aidatı ve vade boyunca yapılmış ödemeler düşülerek geri kalan kısmı üye kendi tercihine göre ister peşin ister banka kredisi kullanarak ödüyor ve teslim gerçekleşiyor.

Hava Kent Haraççı projesi ise İstanbul Havalimanı’na 7,5 km mesafede yer alıyor. Ruhsat aşamasında olan Hava Kent Haraççı’da 150 konutluk bir proje yapılması hedefleniyor. 2022 son çeyrekte teslim edilmesi planlanan Hava Kent Haraççı’nın yaklaşık 32 milyon TL’ye mal olacağı öngörülüyor.2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinin olacağı projede 90 m² olan 2+1 dairelerin giriş aidatı 60 bin TL olup 36 ay vade ile aylık 1500 TL taksitleri olacak. Bu daire tiplerinin muhtemel bedeli 290 bin TL olarak hesaplanıyor. 120 m² olan 3+1 dairelerin ise giriş aidatı 70 bin TL ve yine 36 ay vade ile bu sefer ayda 2000 TL ödeniyor.3+1 dairelerin muhtemel bedeli ise 360 bin TL olarak hesaplanıyor.

Emlak Haberleri

Etiketler
Hava Kent Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

 • EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL
  EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

  Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görüldü

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.