|   |   | 

Hayat Tepe Gerçek Daireyle Görücüye Çıktı

ÖZAK GYO, seçkin konut projesi olan Hayat Tepe, emlak sektöründe kalite ve yenilikleriyle fark yaratıyor.

Hayat Tepe Gerçek Daireyle Görücüye Çıktı

Örnek daire yerine, bütün daire tiplerinin bulunduğu ‘gerçek kat’ tamamlanarak görücüye çıkan Hayat Tepe’nin yüzde 60’ı satıldı, kalan dairelerin ise yaz dönemine kadar satılması planlanıyor. 
 
ÖZAK Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, malzeme ve ürün kalitesi olarak A standartlarında olan projenin fiyat aralığının B’ye tekabül ettiğini belirterek, “66 metrekarelik 1+1 daire fiyatımız 370 bin TL” diye konuştu.
 
ÖZAK Global Holding bünyesinde yer alan ÖZAK Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), emlak sektöründeki ilk konut projesi olan Hayat Tepe’yi örnek değil gerçek kat ile görücüye çıkardı. Hayat Tepe’nin tanıtım toplantısına ev sahipliği yapan ÖZAK Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, şirket olarak 1995 yılından beri inşaat yaptıklarını ve profesyonel yapılar ürettiklerini söyledi. Mevcut portföylerinin 1,4 milyar TL’ye ulaştığını belirten Akbalık, birkaç yıl içinde yeni gayrimenkul projeleri ile bu rakamın artacağını dile getirdi. 
Şirketin bölgesel ihtiyaçları belirleyip ona göre üretim yaptığını belirten Akbalık, karma olarak öngördükleri projelerinin hazırlık aşamasında olduğunu söyledi. Akbalık, “Temel hedeflerimizi otel, AVM, perakende alanları, konut ve ticari olarak toplayabiliriz. Bölgesel ihtiyaçları belirleyip ona göre üretim yapıyoruz.  Bundan sonra konut ağırlıklı olacağız ama otel ve ticari alanlar da olacak” diye konuştu. 
 
 
Hayat Tepe Daire Fiyatları
 
Konuşmasında projeye ilişkin bilgiler veren Akbalık, Hayat Tepe’de büyük bir hassasiyet gösterdiklerini söyledi. Projede sadece konut değil, sosyal olanakları ile de bir hayat biçimi oluşturduklarını ifade eden Akbalık, “Basketbol sahası, kapalı yüzme havuzu, her daire için katta depo, çocuk kulübü gibi sosyal aktivite alanları ile diğer projelerden farklılaşıyoruz.  Hayat Tepe ismi de buradan geliyor. Hayat Tepe aynı zamanda malzeme ve ürün kalitesi olarak A standartlarında olan bir proje. Buna mukabil fiyat aralığı ise B’ye tekabül ediyor. En düşük 66 metrekarelik 1+1 daire fiyatımız 370 bin TL” diye konuştu.  
 
Ana hedeflerinin gayrimenkul sektöründe farklılaşmak olduğunun altını çizen Akbalık, Hayat Tepe’de de örnek daire ile değil gerçek kat ile görücüye çıktıklarını ifade etti. Bir yıl önce satışları başlayan projenin yüzde 25 prim yaptığına dikkat çeken Akbalık, metrekare birim fiyatının şu anda 4 bin ila 5 bin 500 TL arasında değiştiğini söyledi. Akbalık, dairelerin yüzde 60’ının satıldığını, kalan yüzde 40’ını ise yaz dönemine kadar satmayı planladıklarını ifade etti. 
 
Yabancı ilgisi yoğun ancak bölge insanına öncelik tanınıyor
 
Projenin alıcı profilinde de seçici davrandıklarını aktaran Akbalık, Körfez ve Ortadoğu bölgesinden yoğun talep geldiğini ancak bölge insanına öncelik tanıdıklarına dikkat çekti. Akbalık, “Hayat Tepe’ye özellikle bölgedeki 3-5 kilometre çapındaki alanda ikamet eden yeni evli ve çocuklu çiftler rağbet gösteriyor. Satışların yüzde 80’ini bölge insanına gerçekleştirdik. Akbalık, piyasadaki döviz hareketliliğini de fiyatlara kısmen yansıttıklarını ifade etti. 
 
Hayat Tepe Nerede?
 
Akbalık, Hayat Tepe’nin gerek tarihi yarımadaya gerekse ulaşım noktalarına olan yakınlığı ile de fark yarattığına dikkat çekti. Akbalık, şunları söyledi: 
 
“Günümüzde insan ömrünün büyük bölümü trafikte geçiyor. Ulaşım artık büyük önem taşıyor. Avrupa Birliği gibi gelişmiş bölgelerde gayrimenkul fiyat aralıkları ulaşım noktalarına olan mesafe ile belirleniyor. Biz de toplu taşıma noktalarına yakınlığına büyük önem verdik. Metroya yürüme mesafesindeyiz. Belediye yapmazsa, ÖZAK olarak biz metroya köprü yapmayı taahhüt ediyoruz. Hayat Tepe ayrıca gerek şehir merkezine gerek tarihi yarımadaya çok yakın. Konut sakinlerimiz arabaları ya da toplu taşıma araçları ile kısa sürede bu lokasyonlara ulaşabilecek.”
 
Beş yıl süre ile işletmeciliğini yapacak
 
Hayat Tepe’nin fark yaratan yönlerini aktaran Akbalık, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
“Günümüzde herkesin oturduğu yerde atıl bir malzemesi var. Hayat Tepe’de tüm konut sahiplerine kullanamadığı eşyaları saklayacağı bir depo alanı veriyoruz. Projede yine teraslar önem taşıyor. Havadar bir yapıya sahip bölgenin bu özelliğini balkon alanları oluşturarak konut sahiplerinin keyfine sunduk. Asansörler Mitsubishi, duvar kağıtları ve parkeler birinci sınıf malzemeden oluşuyor. Mutfak eşyalarının tamamı Siemens kalitesi taşıyor. Daire kapıları bile maliyet gözetmeksizin ömürlük bir yapıda oluşturuldu. Hayat Tepe’de konut sakinleri rezidans konforunda daireler yaptığımız görecek. Ayrıca ilk beş yıl için servis üniteleri ve sosyal alanları biz işleteceğiz. Şikayet olmazsa devam edeceğiz. Aidatımız ise mevcut örneklere göre bir alt kademede.” 
 
Beşiktaş ve İzmir’de yeni projeleri olacak
 
ÖZAK GYO’nun İstanbul Beşiktaş ve İzmir’de yeni konut projeleri hazırlığı içinde olduğu bilgisini veren Akbalık, mimari çalışmaların ise ABD’li bir şirket tarafından yürütüldüğünü söyledi. İzmir’de kültür alanları ve müzenin de olduğu karma bir projeye imza atacaklarını belirten Akbalık, Beşiktaş’ta ise rezidans ve otel projesi hazırlığı içinde olduklarını dile getirdi. 

milliyet.com.tr

Emlak Haberleri

Özak Hayat Tepe Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Havuz Bakımının İnceliklerini Biliyor musunuz?
  Havuz Bakımının İnceliklerini Biliyor musunuz?

  Bahçeli ya da müstakil bir evin en büyük cazibe kaynaklarından birisi yüzme havuzlarıdır. Sıcaklığın iyice bunaltıcı olduğu yaz aylarında çok da uzağa gitmeden yüzme keyfi yaşayabileceğiniz havuzların ömrünü uzatacak bakım inceliklerini biliyor musunuz?

 • Şangay'daki Büyülü Finans Merkezi
  Şangay'daki Büyülü Finans Merkezi

  Şangay'da inşa edilen yeni finans merkezi, sürekli değişen dış cephesiyle görenleri büyülüyor. İngiliz mimarlık ofisi tarafından tasarlanan yapı, kentin eski kent bölgesinde yer alıyor.

 • Manzara 7/24’te Bayram’a özel şeker tadında fırsat!
  Manzara 7/24’te Bayram’a özel şeker tadında fırsat!

  Tüm daireleri denize açılan Manzara 7/24’te, Ramazan Bayramı’na özel şeker tadında fırsat günleri başlıyor. Haziran ayı sonuna kadar geçerli olacak kampanya ile, Pendik’te yükselen projeden ev sahibi olmak isteyenlere, peşin alımlarda farklı daire tiplerine göre 55 bin ile 140 bin lira arasında değişen indirimler uygulanıyor.

 • İlk el konut satışlarında yüksek artış
  İlk el konut satışlarında yüksek artış

  Türkiye genelinde konut satışlarının hızlandığını belirten Prime Property Gayrimenkul Danışmanlığı Kurucu Ortağı Fırat Sezginsoy, yaz aylarında görece durağan geçecek olan satışların yaz sonu itibariyle yine hızlı bir yükselişe geçeceğini kaydetti.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer