|   |  Hayri Ekinci Kimdir?
Hayri Ekinci

Hayri Ekinci

  • Adı : Hayri

  • Soyadı : Ekinci

  • Şirket : Hisar Yapı

  • Kategori : Firma Sahibi

  • Doğum Tarihi :

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Hayri Ekinci Biyografisi

Hisar Yapı’yı 2005 yılında, Kıraç Grup, Ulucan İnşaat, Sucular ve Hayri Ekinci İnşaat bir araya gelerek kurmuştur. 1960’lı yıllardan beri inşaat sektörünün içinde olan şirket bugüne kadar birçok konut ve ticari projeler üretmiştir.

Hayri Ekinci, Hisar Yapı şirketinin kurucusu ve şirketin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Hayri Ekinci, Giresun’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yapmıştır. Okuldan mezun olduktan sonra 1980’li yıllarda inşaat sektörüne girmiştir. İstanbul Erenköy’de yaşayan Hayri Ekinci, Ömerli Erenler Köyü’nde de bir çiftliğe sahiptir ve çoğunlukla günlerini burada geçirir. Kendisi ile yapılan bir söyleşide, Erenler köyünde yıllardır kurduğu dostlukları olduğunu, zaman zaman köy kahvesine gidip çay kahve içmeyi ve onlarla sohbet etmeyi sevdiğini söylüyor ve bunu sık sık yapamamak beni üzüyor, diyor. Buradaki çiftilik bir anlamda Hayri Ekinci’nin bir sığınağı. En büyük avantajı da ofisine sadece yarım saat mesafede bulunması.

Hayri Ekinci, sabah veya akşamları spor yapmayı seviyor, oğluyla birlikte maçları izlemekten, balık tutmaktan hoşlanıyor. Hayri Ekinci, aynı zamanda bir spor kulübüne de üye olduğunu söylüyor.

Hayri Ekinci, her yıl İstanbul’da 250 bin konut ihtiyacı doğduğunu söylüyor. Üstelik mevcut konut stoğunun neredeyse yarısının niteliksiz yapılardan oluştuğunu ifade ediyor. Sağlıklı binalara dönüştürülmesi gereken konut sayısı da oldukça yüksek.

Hisar Yapı, son olarak Sancaktepe’de Triad Park projesini hayata geçirmiştir. Triad Park projesi, 25 bin metrekare alan üzerinde ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika mesafede bulunmaktadır. Hisar Yapı, bu projede, hayatınızı tatile dönüştürün, sloganını kullanmıştır.

Hisar Yapı’nın bir diğer projesi de Hisar Palace’dır. Boğaz Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bağlantı yolları üzerinde yer alan bir projedir.

Hisar Yapı, ülkemizin birçok yerinde ve dünyada farklı alanlarda yatırımları olan bir grubun üyesidir. Güçlü mali yapısı ile inşaat sektöründeki yerini hergün daha çok sağlamlaştırmaktadır. Kuruluşundan bugüne kısa zamanda başarısını kanıtlayan ve sektördeki varlığını hissettiren, Hisar Yapı’nın bu performasının altında üç temel unsur yatmaktadır: İstikrarlı büyüme azmi, güçlü mali yapısı ve üst yönetimin sahip olduğu geniş bakış açısı.

Hayri Ekinci, değişimin ve büyümenin kaçınılmaz olduğu inşaat sektöründe farklılıklarını kanıtladıklarını ve insanların çağdaş ve nitelikli konut edinmelerine çalıştıklarını söylüyor. Farklı yaşam alanları oluşturmanın haklı gururunu taşıyor. Yaşam kalitesini yükselten, sosyal alanlara ve yeşile önem veren ve kaliteli malzeme ve işçilikle çalışan bir şirket olduklarını vurguluyor.

Hayri Ekinci, şirketin vizyonunun, değişen dünya koşullarına uygun, değişime yönelik özverili çalışmaları sürdürmek olduğunu söylüyor. Şirketin misyonunu ise, yeni ve farklı yaşam alanları oluşturmak, planlı ve dengeli büyümek ve ilkelerinden ödün vermeden çalışmak olduğunu söylüyor.

 

Hisar Yapı Projeleri

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.