|   |   | 

Hilton Worldwide İstanbul'daki Portföyünü Genişletiyor

Hampton by Hilton Istanbul Sabiha Gokcen Airport, Türkiye’de Faaliyette Olan 30’dan Fazla Otelin Arasına Katılıyor.

Hilton Worldwide İstanbul'daki Portföyünü Genişletiyor

Hilton Worldwide (NYSE: HLT), İstanbul Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ekonomi sınıfında hizmet veren Hampton by Hilton markasına ait bir otelin açılmasına ilişkin franchise sözleşmesiyle Türkiye’deki portföyünü genişletmeye hazırlanıyor.

Gelecek yılın birinci çeyreğinde açılması planlanan Hampton by Hilton Sabiha Gokcen Airport, otel sahibi MVK Yapı ve San. Gayrimenkul Yatırım Tic. A.Ş. ile imzalanan franchise sözleşmesi uyarınca işletilecek. Halen inşa halinde olan 148 odalı tesis, Türkiye çapında, halihazırda faaliyette olan ve açılması planlanan toplam 60’tan fazla otelin arasına katılacak[1].

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Türkiye’deki ilk havaalanı otelimizin, Hilton Garden Inn Istanbul Ataturk Airport’un açılmasının ardından, bu yeni sözleşme de Hampton by Hilton markamıza İstanbul’un kilit ulaşım noktalarından birinde hizmet verme imkanı sağlayacak. Son olarak Mastercard Global Hedef Şehirler Endeksi 2015[2]’te beşinci sırada bulunan İstanbul’un dünyadaki önemi artmaya devam ediyor ve bizler de konuklarımızı Hampton by Hilton Sabiha Gokcen Airport’ta ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Hampton by Hilton Sabiha Gokcen Airport, Osmanlı Bulvarı ile Millet Caddesi’nin kesiştiği noktada, 2009’da 6.6 milyon olan yolcu sayısı 2014’e kadar üç kattan fazla artarak 23.6 milyona[3] ulaşan havalimanına 1,5 km mesafede yer alacak. Tüm konuk odalarında Hampton by Hilton’un özel yataklarının bulanacağı otel ayrıca 24 saat açık snack bar ve 200 metrekareyi aşkın etkinlik alanıyla hizmet verecek. Tüm Hampton by Hilton otellerinde olduğu gibi, Wi-Fi ve sıcak kahvaltı da oda ücretlerine dahil olacak.

Hilton Worldwide Focused Service ve Hampton by Hilton Marka Yönetimi Dünya Başkanı Phil Cordell, şöyle dedi: “Hampton by Hilton, Türkiye’yi ister iş ister eğlence amacıyla ziyaret eden tüm konuklarına iyi bir uyku, güler yüzlü servis ve zengin dinlenme alanları gibi pek çok olağanüstü hizmet içeren mükemmel bir paket sunuyor. Değer politikamız uluslararası büyümemizin anahtarı oldu ve artık konuklarımız ABD dışında faaliyet gösteren 100’den fazla otelimiz arasından seçim yapabiliyor. İstanbul’da Hampton by Hilton Sabiha Gokcen Airport’a ‘Aramıza hoş geldin’ demekten mutluluk duyuyoruz.”

MVK Yapı ve San. Gayrimenkul Yatırım Tic. A.Ş. yönetim kurulu üyesi Ertürk Mavuk da konuyla ilgili olarak şu yorumda bulundu: “İlk otel projemize başlarken, uluslararası alanda tanınan, güçlü ve sadık bir müşteri kitlesine sahip olan Hampton by Hilton gibi bir markayla yakın işbirliğinin önemli olduğunu düşündük. Otel pazarına daha fazla yatırım yapmak için diğer fırsatları da inceliyoruz ve yakın gelecekte yeni projelerimizi açıklamak için sabırsızlanıyoruz.”

Hampton by Hilton hakkında daha fazla bilgi için: www.hampton.com ve www.news.hampton.com.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Emlak Sektörü Umut Dolu
  Emlak Sektörü Umut Dolu

  Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal, başta kur ve dış gelişmeler olmak üzere ekonomide çok büyük ve beklenmedik büyük olumsuzluklar olmaması durumunda konut sektörünün önümüzdeki yıllarda tavan yapabileceğini bildirdi.

 • Atıl Kamu Arsa ve Binaları Değerlendirilecek
  Atıl Kamu Arsa ve Binaları Değerlendirilecek

  Maliye Bakanlığı, vergi dışı gelirleri artırmayı amaçlayan bir paket üzerinde çalışıyor. Pakette, özelleştirme kapsamı dışında bulunan kamu kuruluşlarının arsa, arazi, bina gibi atıl varlıklarının değerlendirilmesine ağırlık verilecek.

 • Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?
  Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

  İnsanın hayatı boyunca yapacağı önemli işlerin ilk sırasında kendisine ait bir ev almak geliyor. Gün içerisinde maruz kalınan tüm yorgunluk, koşturmaca ve çalışma hayatımızda sarf edilen fiziksel ve zihinsel yorgunluğa karşı rahatlayabileceğimiz yaşam alanıdır evlerimiz. Peki! bu kadar dikkat edip, çabalayarak edineceğimiz evimizi satınalırken de aynı dikkati gösteriyor muyuz acaba?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer