|   |   |  HOM Design Center’da “Tasarım” kavramı mercek altına alındı

HOM Design Center’da “Tasarım” kavramı mercek altına alındı

Eroğlu Yapı’nın karma projesi Skyland İstanbul bünyesinde yer alan, tasarım dünyasının yeni merkezi HOM Design Center’ın ev sahipliğini yaptığı “İçten Konuşmalar” etkinlik serisinin üçüncüsü gerçekleşti.

HOM Design Center’da “Tasarım” kavramı mercek altına alındı

Yüksek İç Mimar Gülşah Karyağdı ve Öğretim Üyesi Dr. Arzu Erçetin moderatörlüğünde, Doç. Dr. Osman Arayıcı, Tepe Home Mağaza Müdürü Yeşim Ulusoy, İç Mimar Zeynep Erten’in konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, “tasarım nedir, günümüzde tasarım anlayışı ne yönde şekilleniyor?” soruları gündeme taşındı.

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen mobilya ve dekorasyon markalarını tek çatı altında toplayan yeni alışveriş merkezi HOM Design Center, “İçten Konuşmalar” etkinlik serisi ile sektör profesyonellerini bir araya getirmeye devam ediyor.  Eroğlu Yapı Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Tuğba Saygıoğlu ev sahipliğinde 28 Mart Perşembe gecesi düzenlenen “İçten Konuşmalar” serisi bu kez, “tasarım” kavramını mercek altına aldı. İç Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek İç Mimar Gülşah Karyağdı ve İç Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Erçetin’in moderatörlüğünü yaptığı etkinlikte, Doç. Dr. Osman Arayıcı, Tepe Home Mağaza Müdürü Yeşim Ulusoy ve Tepe Home İç Mimarı Zeynep Erten konuşmacı olarak katıldı. Etkinlikte, “Günümüzde tasarım anlayışı ne yönde şekilleniyor?”, “Tasarımcıların yaşadığı zorluklar neler?”, “Satış kaygısı ve ekonomik baskıların tasarımlara etkisi neler?” sorularına yanıt arandı. Ayrıca kopya tasarımların üretime ve sektöre verdiği zarar görüşüldü.

Ünlü markalar, seçkin tasarımcılar ve yepyeni fikirlerin merkezi   

Eroğlu Yapı Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Tuğba Saygıoğlu, HOM Design Center’ın yalnızca tasarımlara değil, tasarımcılara ve bu alana ilgi duyan herkese kapılarını açtığını, düzenlenen etkinliklerle tüm yaratım süreçlerini, tasarımcıların deneyimleri üzerinden işlemeye devam edeceklerini vurguluyor. Yeni konular etrafında şekillenen ve iç mimaride bilgi ve deneyim paylaşımına katkı sağlamayı hedefleyen “İçten Konuşmalar” serisi, her ayın son perşembe günü gerçekleşmeye devam edecek.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Okul, Otel, Avm ve Hastanelerde ‘Antimikrobiyal Tadilat’
  Okul, Otel, Avm ve Hastanelerde ‘Antimikrobiyal Tadilat’

  Kovid-19 salgını sonrası sağlık hassasiyetinin yoğun olduğu okul, otel, AVM ve hastane gibi alanlarda yenileme çalışmalarının yoğunlaştığını ifade eden Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, “Bu dönemde geliştirdiğimiz antimikrobiyal ürünlere özellikle büyük okul, otel, AVM ve hastane zincirlerinden büyük talep var” dedi.

 • 2020 yaz dekorasyon için profesyonel ipuçları…
  2020 yaz dekorasyon için profesyonel ipuçları…

  Doğa uyanıyor, güneş her zamankinden daha parlak ve gökyüzü her zamankinden daha mavi ışıldıyor. Ancak bizler dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle vaktimizi daha çok evde geçiriyoruz.

 • Asitane’nin İstanbul’daki Ofisinde Iglo Architects İmzası…
  Asitane’nin İstanbul’daki Ofisinde Iglo Architects İmzası…

  Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar ortaklığındaki Iglo Architects, film ve fotoğraf prodüksiyon şirketi Asitane’nin İstanbul’daki ofisini tasarladı. Asitane, çalışan konforunun ve verimliliğinin maksimum düzeyde olduğu, sıcak ve dinamik bir iç mekan olarak hayata geçirildi.

 • 2020’de banyo tasarım trendleri neler olacak?
  2020’de banyo tasarım trendleri neler olacak?

  Yaşam alanlarının tamamında olduğu gibi, artık banyolarda da tasarım olgusu ön plana çıkmaya başladı. Modernizmin ve konforun konuşulduğu banyolar evin en gözde alanı olarak yeni tasarım trendlerine göz kırpar hale geldi.

 • 450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak
  450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak

  İstanbul Yeşilköy CNREXPO’da 21 Ocak Salı günü 16. Kez kapılarını açacak İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı)’na, MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği)’ın hazırladığı 450 bin TL’lik yatak odası takımı damga vuracak.

 • Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!
  Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!

  En iyi markaları en uygun fiyatlarla sunan Koçtaş’ta, tüm mobilyalar, mutfak-banyo dolapları ve bahçe mobilyalarında büyük KDV indirimi devam ediyor.

 • Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı
  Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı

  İstanbul’un mobilya ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayan ve 40 ülkeye ihracat gerçekleştiren MODOKO, 50. yılını 15 Aralık Pazar günü Titanic Business Kartal Otel’de kutladı.

 • 2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..
  2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..

  Yaşam alanlarının stilini ve yapısını sihirli dokunuşlarla değiştiren ‘TOUCHING’in (Mimari Dokunuş) Türkiye’deki öncüsü ve uygulayıcısı olan Yüksek Mimar Emel BALCI, 2020 ev dekorasyonunda maksimalist dekorasyon trendinin hakim olacağını söyledi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.