|   |  iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat Firması
iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat

iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat

  • Kuruluş Tarihi :

  • Proje Sayısı : 2

iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat, konut, ofis ve residence projeleri, iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat Hakkında

İBB

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Stratejik Planı yaklaşık bir yıllık bir çalışma süreci sonucunda kurum içerisinde ve kurum dışında sağlanan geniş çaplı bir katılımla yapılmış ve 14 Temmuz 2006 tarihli İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında kabul edilmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki tüm müdürlerin ve daire başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen çalıştaylarda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gelecekte varmak istediği yeri anlatan vizyonu, var olma sebebini ifade eden misyonu ve temel prensiplerini ifade eden ilkeleri oluşturulmuştur. Bununla birlikte, değerli İstanbul Halkının vizyon ifadesi oluşturulması sürecine katılımı sağlanmış ve görüş ve önerileri alınmıştır.

MİSYONUMUZ

“Medeniyetlerin buluşma noktası İstanbul’a karşı tarihi sorumluluğumuzun gereğini yerine getirerek şehrin yaşam kalitesini artırma, özgün kimliğini pekiştirme ve saygın bir dünya kenti haline gelmesine katkı sağlama adına; yerel hizmetleri adaletli, kaliteli, gelişime açık, verimli ve etkili bir yönetişim anlayışı ile sunmak.”

VİZYONUMUZ

“Türkiye’nin görünen yüzü ve dünyaya açılan penceresi olan İstanbul’u eşsiz mirasına sahip çıkarak, yaşam kalitesi yüksek, sürdürülebilir bir dünya kenti yapan öncü ve önder belediye.”

İLKELERİMİZ

Adalet
Belediyemiz kamusal hizmet sunumunda hak ve hukuka uygun, tüm paydaşlarımızın hakkını gözeten bir şekilde davranmayı esas kabul eder.

Güven
Belediyemiz İstanbul halkının, çalışanlarının ve diğer paydaşlarının güvenini kazanmayı ve bu güvene layık olmayı esas kabul eder.

Saydamlık
Belediyemiz kamusal hizmet sunumunda, şeffaf ve hesap verilebilir olmayı esas kabul eder.

Kalite
Belediyemizin sunduğu hizmetlerin İstanbul’un ve İstanbul halkının ihtiyaçlarını beklentilerini en optimal düzeyde, kaliteli bir şekilde karşılaması esastır.

Verimlilik
Belediyemizin kaynaklarını etkinlik verimlilik ve tutumluluk prensipleri çerçevesinde kullanmayı esas kabul eder.

Katılım
Belediyemiz hizmetlerin planlanmasında ve sunulmasında, katılımcı bir anlayışla ilgili tüm taraflar ile iletişim kurarak, paydaşlarıyla ortak bir eksende buluşup toplumsal diyaloğ, katkı ve sahiplenmenin sağlanmasını esas kabul eder.

Liderlik
Kararlı, özgüven sahibi, cesur, atılımcı, yenilikçi öncü ve önder bir belediye olmayı esas kabul etmekteyiz.

Stratejik Planlama Çalışmasıyla ilgili dokümanlara buradan ulaşabilirsiniz. 
(Not : Alttaki PDF dosyalarını, linklerin üzerilerine sağ tıklayıp "Hedefi Farklı Kaydet" seçeneğini seçerek bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz)

YDA İnşaat

Türk inşaat sektörünün lider firmaları arasında yer alan YDA Grup, 1975 yılında grubun ilk firması olan AKSA İnşaat ile faaliyetlerine başlamıştır. YDA Grup, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri bünyesinde barındıran, yurt içi ve yurt dışı iştirakleri bulunan, uluslararası düzeyde iş hacmi yaratan, tamamlanmış projeleri 5,6 milyar USD’yi bulan ve hâlihazırda 8 bin kişiden fazla vatandaşımıza istihdam olanağı sağlayan bir şirketler topluluğudur.

YDA Grup, 39 yılı aşkın tecrübesi ile ana faaliyet alanı olan İnşaat sektöründe; Anahtar Teslimi Projeler, Yap – İşlet – Devret (B.O.T) ve Kamu Özel Ortaklığı (PPP) modelleri ile Havalimanları ve Sağlık Kampüsleri Yatırım Projeleri, Yüksek Teknolojik Binalar, Endüstriyel Tesisler, Çimento Fabrikaları, Altyapı Projeleri, Yollar, Köprüler, Kavşaklar, Yüksek Katlı Binalar, Toplu Konut Projeleri, İş Merkezi, Hastane, Okul Kompleksleri, Apartmanlar, Lüks Konutlar, Villalar, Gayrimenkul – Konut Geliştirme Projeleri gerçekleştirmektedir.

YDA Grup, planlı ve istikrarlı büyüme politikalarıyla inşaat sektörünün yanı sıra, pazarın gelişen ihtiyaçlarını ve müşterilerinin beklentilerini karşılamak için yan sanayi ve hizmet dalları oluşturarak geniş bir faaliyet yelpazesi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bu doğrultuda faaliyetlerini 7 temel alanda yoğunlaştıran YDA Grup, İnşaat ve Taahhüt, Havacılık, Elektromekanik, Madencilik sektörü, Tarım ve Gıda, Medikal ve Sigortacılık sektörlerinde başarıyla hizmet vermektedir. Faaliyet gösterdiği her alanda dünya standartlarında hizmet sunan YDA Grup, kalite ve güvenilirliğini sahip olduğu uluslararası kalite belgeleri ISO 9001:2000 Kalite Yönetimi Standardı, ISO 14001:2004 Çevre Standardı ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve Kalite Yönetim Sistemleri Standardı ile belgelemiştir.

2000’li yılların başından itibaren uluslararası pazara açılan YDA Grup, faaliyetlerini Kazakistan, Ukrayna, Abu Dabi, Rusya, Suudi Arabistan ve Moldova’da sürdürmektedir. Son yıllarda yurtiçinde ve yurt dışında yatırım projelerine ağırlık veren YDA Grup’un Kazakistan’da birçok yatırım projesi bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında Yap-İşlet-Devret (Y.İ.D.) ve Kamu Özel Ortaklığı (PPP)  modeli ile yapım ve işletme faaliyetinde bulunmakta, gayrimenkul yatırım projeleri geliştirmekte ve taahhüt projeleri üzerinde çalışmaktadır.

Yönetim kabiliyeti, çalışanlarına verdiği değer, tavizsiz kalite politikası, güçlü kurum kültürü, sosyal sorumluluk anlayışı, etik değerlere bağlılığı, çevreye, iş sağlığına ve iş güvenliğine verdiği önem ve bu konularda sergilediği örnek davranışlar, YDA Grup’un sürdürülebilir büyüme stratejisindeki değişmez ilkeleridir.

KİPTAŞ

KİPTAŞ, 1987 yılında yabancı sermaye ortaklığı ile imar planı ve mimari projeler yapmak üzere İMAR WEIDLEPLAN ismiyle kurulmuştur. 1989 yerel seçimlerinden sonra atıl hale gelerek tasfiye edilme noktasına gelmiş, akabinde yapılan 1994 yerel seçimleri sonrasında, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanını alarak yeniden yapılandırılmış bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur.

İstanbul’un çeşitli bölgelerinde yaşanabilir ve güvenilir kentler üreten KİPTAŞ; niteliksiz ve plansız yapılaşmaları önlemenin ötesinde gelişen İstanbul’un estetik mekan vitrini olarak ön plana çıkmaktadır. 

Başlıca görevi İstanbul’un çarpık yapılaşmasına çözüm getirmek olan KİPTAŞ, 8 Mart 1995 yılında kuruluşunu tamamlayarak faaliyete başladı. 

1995 yılından beri inşaat sektörünün önemli bir şirketi olarak faaliyet gösteren KİPTAŞ yüklendiği misyonun bilincinde, İstanbul halkına hizmet vermeye devam etmektedir.17 Mayıs 1995 tarihinde "BAŞAK-HİLAL Toplu Konut Projesi’nin ilk temelini attı. Artarak devam eden konut hamleleri sonucunda kuruluşundan bugüne 63.000 konut yaparak İstanbul’a kazandırdı.

 KİPTAŞ; yaptığı konutların yanında bunların ihtiyacı olan yollar, atıksu ve yağmursuyu kanalları, içme suyu isale hatları, enerji, telefon, doğalgaz hatları, sokak aydınlatmaları, peyzaj uygulamaları, ağaçlandırma, çocuk oyun alanları, otoparklar, çarşı, dini ve sağlık tesisleri, okul, kreş ve spor alanlarını site sakinlerinin istifadesine sundu. 

Şehrin tarihi ve doğal yapısını bozmadan, orman ve su havzalarını koruyarak, hızlı ve ucuz konutlar üretmek, modern, yaşanabilir mekanlar oluşturmayı ana faaliyet alanı olarak belirleyen KİPTAŞ, bu doğrultuda her gelir grubuna hitap edecek, altyapısı çözülmüş, çevresi ve doğasıyla bütünleşmiş, estetik ve yaşanabilir yerleşim birimlerinin üretilmesi için alternatif planlar üretip hayata geçirmektedir.

 

 

Tel: 0312 459 4400
Fax: 0312 436 8279
Email: info@yda.com.tr
Adres: Vedat Dalokay Caddesi No:112 G.O.P

iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat Projeler Haritası

iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat Projeleri

iBB-Kiptaş-YDA-Kuruluş inşaat Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.