|   |  İmamoğlu İnşaat Firması
İmamoğlu İnşaat

İmamoğlu İnşaat

  • Kuruluş Tarihi : 1950

  • Proje Sayısı : 5

İmamoğlu İnşaat, konut, ofis ve residence projeleri, İmamoğlu İnşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve İmamoğlu İnşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

İmamoğlu İnşaat Hakkında

Kurumsal

"Dün, bugün, yarın."
 
"Dün yarını hayal ederken, zaman bugündü. Biz, geleceğin geçmişte deneyimlenip bugünden şekillendirildiği gerçeğinden bir an bile kopmadan hayallerimizin gerçekleşmesi için çalıştık. Dün, sorumluluklarımızın farkındaydık, bugün de farkındayız. Kendi yarınlarımıza sahip çıkmanın ülkemizin yarınlarına sahip çıkmak olduğunun bilinciyle en iyi yaptığımız işi yapmaya devam ediyoruz. Dünün ufak atölyelerinde el emeğinin gücüyle yeşeren umutlar bugünün modern yapılarında ruh ve beden buluyor.
 
BAŞKANIN MESAJI

Dünya’da olsun Türkiye’de olsun ciddi bir yatırım ve gelişim sürecinin beraberinde oluşan firmalar, birçok mutluluğu ve hüznü deneyimleyerek bu günlerine gelmişlerdir. Bu bağlamda firmaların gelişimini bir insanın yaşamına benzetmek mümkündür. Nasıl ki insanın doğumundan ölümüne dek tüm süreç boyunca belirli hareketler ve sürekli değişen yaşam koşulları etkiliyse, bir firmanın da içinde bulunduğu toplum yapısındaki değişim ve gelişmelere bağlı olarak, yaşam süreci boyunca benzer virajlardan geçmesi zorunluluğu vardır. Türkiye için olağan sayılabilecek çeşitlilik ve farklılıkta ortaya çıkan değişimler, firmaları ve bu firmaların dayandığı kültürel yapıyı etkilemektedir. Bu sayede köklerini Anadolu’nun eşsiz ve zengin kültürel kaynaklarıyla besleyen firmaların ticari yaşamdaki yeri, direkt olarak bu kültürle bağıntılıdır.
Anadolu’da Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş sürecinde gerçekleşen büyük insan kayıpları ve ayrıca bu dönemde sadece tarımla uğraşarak muvaffak olan Türk insanın ticaretteki gelişimini bir efsane gibi kabul etmek gerekir. Bu efsanenin içerisinde küçük ama önemli noktalarından biri olarak İmamoğlu İnşaat, özüne, kültürüne ve yaşadığı toplumun değerlerine uygun bir şekilde yoluna emin adımlarla devam ediyor.
Yıllar önce küçük bir ahşap atölyesinde başlayan yolculuğumuzu, bugün çağdaş Türkiye’nin modern yüzünü yansıtan hatırı sayılır büyüklük ve nitelikte modern projelerle sürdürmek, bize sonsuz bir mutluluk ve kıvanç yaşatmakta.

Hasan İmamoğlu
İmamoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı
 
DEĞERLERİMİZ

Gelişim
Güncel olanı takip etmek ve yeniliğe açık olmak; tüm bunları yaparken de geçmişin deneyimleri sayesinde attığımız adımların yere sağlam bastığından emin olmak. Biz, gelişim olgusunun bizi tanımlayan en belirgin özellik olması gerektiğinin hep bilincindeydik. Varlığını sürdürebilmenin, büyüyüp gelişmekten geçtiği düşüncesini daima kurumsal stratejilerimizi oluştururken bir odak noktası olarak aldık. Geçmişte emek gücümüzle zamana bağlı koşulları, karşımıza çıkan zorlukları nasıl lehimize çevirdiysek bugün de aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Bugün yarım asrı geride bırakan pozitif gelişimimizin arkasında hep o kararlılık vardı. Şimdi modern Türkiye’nin yenilikçi, dinamik ve üretken yüzünü yansıtan firmalarından biri olmakla övünç duyuyoruz. Pusulamız daima tek bir yöne çevrili: ileri.

Şeffaflık
İnşa ettiğimiz yapıları ayağa kaldıran, onları yarınlara güvenle taşıyan malzemelerin ve uyguladığımız yenilikçi teknolojilerin yanına daima bir unsuru daha ekliyoruz: şeffaflık. Biliyoruz ki açıklık ve dürüstluğün olduğu her yerde kendine güven vardır. Yaptığı işe inancı ve güveni sonsuz olan bizler, bu gücün kaynağının sizlerin eseri olduğunu biliyor ve her yeni adımımızda daha da yükselen güveninizi gururla taşıyoruz.
İmamoğlu İnşaat kimliğini tanımlayan her bir birey, kurumun yapı taşlarını oluşturan ilkeleri sadece kurumsal kimliklerinin değil, kendi yaşamlarının da odağına yerleştirmiş üyelerdir. İmamoğlu kimliği açıklığı, dürüstlüğü ve kendine güveni içerir. Biz, bilginin herkese eşit, anında ve doğru bir şekilde iletilmesinin sadece bir şirket politikası olarak değil, hayati bir unsur olarak değerlendirilmesi gerektiğine inanıyor ve bu doğrultuda ilerliyoruz. Bilgiye ulaşmak, onunla bir ilgisi olan herkesin doğal hakkıdır.

Öngörü
Zamanın ötesine geçmek; bugünden yarını görebilmek. İmamoğlu İnşaat olarak gerçekleştirdiğimiz bütün projelerin rağbet görmesinin ve bizimle beraber yatırımcılarına yeni değerler kazandırmasının en büyük nedeni iyi analiz edilmiş verilere dayalı sezgisel kararlarımız. Bugün ulaştığımız noktanın ardında, araştırma ve geliştirmeye verdiğimiz önem ve öngörülerimizin haklılığı yatmakta. En büyük mutluluğumuz ise, kazanırken kazandırmak.

Yorum
Dokunduğumuz, şekillendirdiğimiz eserlerin her birine kendi ruhumuzu yansıtan izler bırakıyoruz. Benzerlerinin arasında bile farklılığı belirgin, kişilikli yapılar üretiyoruz. Biz, dönüşümün gücünü yorumdan aldığının, doğal olan her şeyin içinde dönüşüm ruhu taşıdığının farkındayız. Ürettiğimiz bütün yapıların doğal olanla bütünleşmesinin ve onun dönüştürebilen gücüne uyumlu olarak varlığını geleceğe taşımasının gerekliliğine inanıyor, yorumlarımızı bu ilkenin ışığında hayata katıyoruz. Günümüzün modern ve yeni konutlarını üretme yaklaşımına kattığımız yorum, yarınlarda da güncelliğini koruyarak klasikleşen yapılar haline dönüşüyor.
 
TARİHÇE
1950. Merhum Mevlüt İmamoğlu ve çocukları Mehmet, Alican, Osman İmamoğlu Trabzon merkezine yerleşerek kereste ve ahşap dekorasyon işine başladı.
1970.Hasan ve Alican İmamoğlu ortaklığında, inşaat malzemeleri toptan ve parakende satışı ve müteahhitlik firmasının alt yapısı oluşturuldu.
1980. Ali İmamoğlu, Ahmet İmamoğlu ve Murat İmamoğlu gibi ikinci kuşak yöneticilerin firmaya katılmasıyla bir çok farklı noktada yeni şantiyeler kuruldu.
1989. Yalova ve İstanbul’da kurulan şantiyelere paralel olarak İmamoğlu İnşaat faaliyetlerini İstanbul merkezinde sürdürme kararı aldı.
1995. İmamoğlu İnşaat, başta İstanbul olmak üzere Trabzon dışındaki faaliyetlerini Hasan İmamoğlu ve Ekrem İmamoğlu yöneticiliğinde sürdürmeye devam etti.
1996. Gıda ve hizmet sektöründe yeni iştirakler oluşturularak yoluna devam eden İmamoğlu, özellikle Beylikdüzü’nde gerçekleştirdiği İmamoğlu 1, İmamoğlu 2 Siteleri ve Zigana Evleri projeleriyle bölgenin gelişimine katkıda bulunurken isminden de söz ettirmeye başladı.
2002.Beykent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile ortaklaşa oluşturulan Beykonaklar Projesi’ne start verildi.
2006. Modern mimarisi ve yenilikçi unsurlarıyla Gürpınar’ın marka projeleri arasında yer alan Moodcity’nin temelleri atıldı.
2008. Ev ve ofis konseptinin en başarılı örneklerinden biri olan Midpoint Projesi Beykent’te yükselmeye başladı.
2010.İmamoğlu İnşaat’ın yenilikçi yüzünün göstergesi olan ve Büyükçekmece’nin ilk Loft projesi özelliğini taşıyan Zigana Panora 365 hayata geçirildi.

Tel: 0212 856 1600
Fax: 0212 856 1601
Email: info@imamogluinsaat.com.tr
Adres: Adnan Kahveci Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Çalışlar Caddesi, Midpoint Plaza, No:2/50 İstanbul / Beylikdüzü

İmamoğlu İnşaat Projeler Haritası

İmamoğlu İnşaat Projeleri

İmamoğlu İnşaat Haberleri

  • Evimiz Beylikdüzü Daire Fiyatları
    İmamoğlu İnşaat

    Evimiz Beylikdüzü Daire Fiyatları

    Evimiz Beylikdüzü'nde daire fiyatları ise şu şekilde: 76 metrekare alanlı 2+1 daireler 178.000 TL'den, 111 metrekare alanlı 3+1 daireler 287.000 TL'den, 114 metrekare alanlı 3+1 daireler ise 293.000 T...

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.