|   |   |  İmar barışı başvurusu nereye yapılır?

İmar barışı başvurusu nereye yapılır?

İmar barışı başvurusu nereye yapılır, imar barışı başvurusu nasıl yapılır?

İmar barışı başvurusu nereye yapılır?

 

Konutların imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen İmar Barışı başvuruları devam ediyor. Peki imar barışı başvurusu nereye yapılır, imar barışı başvurusu nasıl yapılır? İmar Barışı düzenlemesi kapsamında Yapı Kayıt Belgesi için başvurular devam ediyor. İmar Barışı’ndan yararlanmak isteyenler başvurularını e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebiliyor.

 • 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenleme kapsamında Yapı Kayıt Belgesi için başvurular, 8 Haziran itibari ile başladı ve 31 Ekim’e kadar devam edecek.  
 • Düzenleme ile imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefleniyor.
 • Düzenleme 31 Aralık 2017 tarihinden önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsıyor.
 • İmar Barışı’nın tüm detaylarına imarbarisi.csb.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Başvuru için gerekenler…

-E-devlet şifresi,

-Geçerli bir cep telefonu numarası ve e-posta adresi,

-Beyan edilecek yapının adresi, tapusu varsa ada ve parsel bilgileri, toplam inşaat alanı, konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (metrekare), yapıdaki konut ve işyeri sayısı,

-Arsa/arazinin emlak vergi birim değeri (ilgili belediyeden alınabilecek),

-Yapının bulunduğu arsanın alanı, varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (metrekare), yapı sınıfı,

-İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi ve yapıyı gösteren ve aykırılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!
  Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!

  Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye de yansıdı… Dünyaca ünlü mimarlar yeni projelerinde ağacın ve doğanın izini sürerken, farklı ülkelerdeki çok sayıda konut projesinde artık yüksek yapılarda da geniş yeşil alan yaratan tasarımlar görmek mümkün.

 • Web Tapu Sistemi Güncellendi
  Web Tapu Sistemi Güncellendi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı “Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir. Sistem ile gerek vatandaşlarımızın yanı sıra, emlakçılık faaliyetlerinde bulunan kişiler açısından önemli yenilikler hayata geçirildi” dedi.

 • İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
  İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Eylül Ayı Raporu’nu açıkladı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.