|   |   |  İnşaat sektörü çocukları temel alarak proje üretmeli

İnşaat sektörü çocukları temel alarak proje üretmeli

İpektaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek: ‘’inşaat sektörü çocukları temel alarak proje üretmeli’’ dedi.

İnşaat sektörü çocukları temel alarak proje üretmeli

Son yıllarda birbiri ardına yükselen inşaat projelerinin çoğu ebeveynler baz alınarak geliştiriliyor. Anne ve babaya özel banyo, çalışma ve giyinme odaları ile tasarlanan yapılarda, çocuklara özel alanlar dar tutuluyor.

Yaklaşık 25 yıldır prestijli konut projeleri hayata geçiren İpektaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, çocuk gelişimini olumsuz etkileyen faktörler arasında onlara özel yaşam alanlarının bulunmamasının önemli rolü olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:

’’Sosyal donatı bakımından zengin projelerin genellikle ebeveynlere yönelik kurgulanması çocuklu ailelerin ihtiyaçlarına cevap veremiyor. Özellikle fiziksel ve zihinsel gelişimin şekillendiği ön çocukluk döneminde çevresel etkenler büyük önem taşıyor. Bu nedenle çocukların değişen gereksinimlerini karşılayacak ve çok yönlü gelişimini destekleyecek algı gelişimine uygun mekanların tasarlanması çok önemli. Başkent’in yeni gözdesi Ovacık’ta inşa ettiğimiz Ova Kule, tam bu noktada diğer projelerden ayrılıyor. Kent yaşamının kaosundan çocuklarını korumak isteyen ebeveynler artık dışarda oyun fikrine sıcak bakmıyor. Çocuklar, Ova Kule’de, açık havada ve güvenli ortamda vakit geçirebilme imkanına sahip. Bunun yanı sıra projemizde, daire içinde de çocuklar için geniş odalar ve özel banyolar bulunuyor. Çocuklar için sağladığımız bu fizyolojik ortamların yanı sıra psikolojik gelişimleri için de çeşitli adımlar atıyoruz. Düzenlediğimiz ‘’Gökyüzünde Yaşam’’ resim yarışması projesi de bunlardan biri. Geleceğin mimarı çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaya her zaman devam edeceğiz.’’

-‘’GÖKYÜZÜNDE YAŞAM RESİM YARIŞMASI’NA YURT GENELİNDEN İLGİ GELİYOR’’

Ahmet İpek ‘’çocuk temelli proje’’ felsefesiyle yola çıktıkları Ova Kule projesi için ‘’Gökyüzünde Yaşam’’ resim yarışmasını da başlattıklarını belirtirken, ‘’7-12 yaş ilkokul çocuklarının yeteneklerini keşfetmek, gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmamız 22 Ocak 2018’e kadar sürüyor. Yarışmamıza yurt genelinden gelen talepler nedeniyle mutluluk duyuyoruz’’ dedi.

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • FuzulEv’den Erken Teslim Kampanyası!
  FuzulEv’den Erken Teslim Kampanyası!

  Kurulduğu günden bu yana sabit ve dar gelirli ailelerin ev hayalini gerçeğe dönüştüren FuzulEv, teslimatları erkene çekerek yine çok konuşulacak bir kampanyaya imza attı.

 • Nef’ten toplam 318 Milyon TL tahvil ödemesi
  Nef’ten toplam 318 Milyon TL tahvil ödemesi

  Toplam konut satış tutarında son 4 senenin lideri olan Nef, 50 Milyon TL tutarındaki tahvilin 7.kupon ödemesinin gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nde inşaat sektörünün en güçlü 4. lideri
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nde inşaat sektörünün en güçlü 4. lideri

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, inşaat sektörünün saygın yayınlarından Construction Week dergisi tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede dördüncü sırada yer aldı. Şener, 2015’ten bu yana listede ilk 10 arasında gösterilen tek Türk iş insanı oldu.

 • Masar İnşaat’tan 425 milyon TL’lik yatırım
  Masar İnşaat’tan 425 milyon TL’lik yatırım

  35 yıldan bu yana, Suriye’den başlayıp Mısır ve Suudi Arabistan’a uzanan bir coğrafyada çok sayıda dev projeye imza atan Masar İnşaat, gayrimenkul ve inşaat sektöründe edindiği köklü tecrübeyle, rotasını Türkiye’ye çevirdi.

 • Sefa İnşaat’ın Kızılay bağışları platin madalya ile ödüllendirildi
  Sefa İnşaat’ın Kızılay bağışları platin madalya ile ödüllendirildi

  Sefa İnşaat, yurt içi ve yurt dışında insani yardım faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Türk Kızılayı’nın gelenekselleşen Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni’nden ödülle döndü. Geçtiğimiz yıl düzenlenen ödül töreninden de ödül alan Sefa İnşaat, bu yıl platin madalyanın sahibi oldu.

 • BOSS4 Gayrimenkul projelerini Körfez Bölgesi’ne tanıttı
  BOSS4 Gayrimenkul projelerini Körfez Bölgesi’ne tanıttı

  BOSS4 Gayrimenkul, Irak’ın başkenti Bağdat’ta gerçekleşen IREXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na katıldı. Şirket fuar kapsamında bu yıl anahtar teslimini gerçekleştireceği ve hayata geçireceği yeni projelerini Körfez ülkelerindeki yatırımcılara tanıttı.

 • Tekfen İnşaat Katar’da Dünya Kupasının Yollarını Açıyor
  Tekfen İnşaat Katar’da Dünya Kupasının Yollarını Açıyor

  Tekfen İnşaat’ın yapımını üstlendiği ve şirketin tek seferde imzaladığı en büyük sözleşme olarak dikkat çeken Katar Al Khor Expressway’in, ana yol ve 3 kavşağı Katar Başbakanı Abdullah Bin Nasser Bin Khalifa Al Thani tarafından açıldı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.