|   |   |  İnşaat sektörü çocukları temel alarak proje üretmeli

İnşaat sektörü çocukları temel alarak proje üretmeli

İpektaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek: ‘’inşaat sektörü çocukları temel alarak proje üretmeli’’ dedi.

İnşaat sektörü çocukları temel alarak proje üretmeli

Son yıllarda birbiri ardına yükselen inşaat projelerinin çoğu ebeveynler baz alınarak geliştiriliyor. Anne ve babaya özel banyo, çalışma ve giyinme odaları ile tasarlanan yapılarda, çocuklara özel alanlar dar tutuluyor.

Yaklaşık 25 yıldır prestijli konut projeleri hayata geçiren İpektaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, çocuk gelişimini olumsuz etkileyen faktörler arasında onlara özel yaşam alanlarının bulunmamasının önemli rolü olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:

’’Sosyal donatı bakımından zengin projelerin genellikle ebeveynlere yönelik kurgulanması çocuklu ailelerin ihtiyaçlarına cevap veremiyor. Özellikle fiziksel ve zihinsel gelişimin şekillendiği ön çocukluk döneminde çevresel etkenler büyük önem taşıyor. Bu nedenle çocukların değişen gereksinimlerini karşılayacak ve çok yönlü gelişimini destekleyecek algı gelişimine uygun mekanların tasarlanması çok önemli. Başkent’in yeni gözdesi Ovacık’ta inşa ettiğimiz Ova Kule, tam bu noktada diğer projelerden ayrılıyor. Kent yaşamının kaosundan çocuklarını korumak isteyen ebeveynler artık dışarda oyun fikrine sıcak bakmıyor. Çocuklar, Ova Kule’de, açık havada ve güvenli ortamda vakit geçirebilme imkanına sahip. Bunun yanı sıra projemizde, daire içinde de çocuklar için geniş odalar ve özel banyolar bulunuyor. Çocuklar için sağladığımız bu fizyolojik ortamların yanı sıra psikolojik gelişimleri için de çeşitli adımlar atıyoruz. Düzenlediğimiz ‘’Gökyüzünde Yaşam’’ resim yarışması projesi de bunlardan biri. Geleceğin mimarı çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaya her zaman devam edeceğiz.’’

-‘’GÖKYÜZÜNDE YAŞAM RESİM YARIŞMASI’NA YURT GENELİNDEN İLGİ GELİYOR’’

Ahmet İpek ‘’çocuk temelli proje’’ felsefesiyle yola çıktıkları Ova Kule projesi için ‘’Gökyüzünde Yaşam’’ resim yarışmasını da başlattıklarını belirtirken, ‘’7-12 yaş ilkokul çocuklarının yeteneklerini keşfetmek, gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmamız 22 Ocak 2018’e kadar sürüyor. Yarışmamıza yurt genelinden gelen talepler nedeniyle mutluluk duyuyoruz’’ dedi.

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Nef’ten toplam 368 Milyon TL tahvil ödemesi
  Nef’ten toplam 368 Milyon TL tahvil ödemesi

  Toplam konut satış tutarında son 4 senenin lideri olan Nef, 50 Milyon TL tutarındaki tahvilin 8. ve son kupon ödemesini gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

 • Folkart altın lig’te
  Folkart altın lig’te

  Türkiye ekonomisine ve sosyal yaşama en çok fayda sağlayan kurum ve markalar, bilimsel bir araştırma ile derecelendirildi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.