|   |   | 

İnşaat sektöründe ön satışlı projeler kazandırıyor!

İnşaat sektöründe patronlar, binlerce lira dökerek anlaştıkları ajanslarla projenin çekirdek ekibini bir araya getirip satış stratejisi üzerine kafa yoruyor. Bu stratejilerden birisi de ön satış metodu...

İnşaat sektöründe ön satışlı projeler kazandırıyor!

İnşaat sektöründe kurumsallaşmanın önemli ayaklarından 1 birisi olan satış süreçleri artık eskisi gibi ürünlerin tanıtımı, satışı ve anahtar teslimi ile sınırlı değil. Patronlar, binlerce lira dökerek anlaştıkları ajanslarla projenin çekirdek ekibini bir araya getirip satış stratejisi üzerine kafa yoruyor. 
Bu stratejilerden birisi de ön satış metodu. Lansman öncesi talep toplamalı veya 'önden satış' denilen uygulamalar artık hemen hemen her projede karşımıza çıkıyor. Eskilerin deyimi ile "topraktan alan kazanır" misali, ön satış öncesi talepte bulunanlar kazançlı çıkıyor. Nasıl mı ? 
Firmalar internet sitelerinde hem merak uyandırmak hem de lansmana çıkış zamanını netleştirmek için bir form yayınlıyor. Formu dolduran müşteri adayla ön satışlı projeler kazandı.

DUMANKAYA İNŞAAT: ATHLETİC-0 TOVVERS 
Dumankaya'nın Bahçeşehir'de inşa ettiği Modem, Modern Vadi ve Modem Collection projelerinin ardından bölgeyi taçlandıracak olan 28 ve 32 kattan oluşan kulelerde ön satışlar geçen hafta başladı. Kasım ayının son haftasında lansmanı yapılacak olan projede minimum fiyat 99.750 lira. Bu rakamın lansmanın ardından 110 bin lira olması bekleniyor. 

KAYIHAN YAPI  CORDELLA TUZLA
20 milyon dolarlık proje avantajlı fiyatlarıyla ön satışta. 120 aya kadar %0,80 faiz oranıyla satışa çıkarılan projede 77 metrekare ile 170 metrekare arasın. da değişen 216 daire yer alacak ( 1+1, 2+1 ve 3+1). Ûn satışla yüzde 35'i sahiplerini bulan dairelerin fiyat aralığı ise 180 bin lira ile 420 bin lira arasında değişiyor. 2015 yazında teslim edilecek olan proje %1 KDV avantajı ile satılıyor.

SUR YAPI: SULTANBEYLİ PROJESİ
Bugüne kadar sayısız Konut projelerine imza atan Sur Yapı, Sultanbeyli'de yeni bir Konut projesine daha imza atıyor. Metrekare fiyatlarının 2 bin 650 ile 2 bin • 850 arasında değiştiği Sur Yapı Sultaribeyli' projesinde ' ön talep süreci başladı. Konut sayısının 300 ila 400 , arasında olması planlanan projedeki konutlar, 1 oda 1 salon daire 4 oda 1 salon arasında değişecek. 
Ön satış fiyatlarıyla cezbedici bir sunum yapılıyor. Müşteri fiyat avantajıyla tercihini rahatlıkla yapabiliyor. Lansmana ön satışa fiyatından en az yüzde 7-10 oranında daha yüksek fiyatla giriliyor. Ön satışların süresi genelde 15 gün ile 1 ay arasında, projedeki konutların bazen tümü bazen de belli bir oranı için geçerli oluyor. 
Proje bitip anahtar teslim edildiğinde son müşteri ile ön satıştan konut satın alan müşterinin ödemesi arasındaki eğer yüzde 25- AO aralığında ise bundan kârlı çıkan tabi ki ön satışta dairesini seçenler oluyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak lansmanlarla satışa çıkması beklenen konut projelerinin ön satış veya ön kayıt yoluyla başlatılan kampanyalarını sizler için araştırdık. 

GARANTİ KOZA - KOZA PARK - BAHÇEŞEHİR
Garanti Koza güvencesiyle Bahçeşehir'de inşa edilen KOZA PARK, grubun 4 yıl önce inşa ettiği AK KOZA projesinin devamı niteliğinde. 42şer katlı 4 dev bloktan oluşacak projenin en büyük farklılığı adalar konseptinin uygulanacak olması dört adanın ( SedefBurgaz- Kınalı- Heybeli )ortasında yüzülüp, sörf yapılabilecek yapay bir gölün inşaa edileceği projede ilk blok yükseliyor. Metrekaresi ilk ön satışta 1650 lira olan projede şu andaki fiyatlar 2.300 lira seviyesinde. 

ÇALIK GAYRİMENKUL - TARLABA$I
360 Çalık Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye'nin ilk kentsel yenileme projesi, Tarlabaşı 360'da lansman öncesinde ofis ve rezidans bölümleri için beklenen ön talep dönemi başladı. Toplam 20 bin metrekarelik alan üzerinde yaklaşık 150 bin metrekare inşaat alanına sahip olan proje, Tarlabaşı Bulvan'na 220 metrelik cephesiyle de dikkat çekiyor. 

TAHİNCİOĞLU - NİDAPARK BEŞİKTAŞ
Ofis projeleri geliştirme alanında yaptığı yatınmlar ve projeleri ile dikkat çekenTahincioğlu Gayrimenkul'ün Beşiktaş'ta hayata geçirdiği Nidapark Beşiktaş'ta stüdyo, 1+1 ve 2+1 rezidans tipi konutlardan oluşan toplam 58 ünite bulunuyor. 
BEYLİK YAPI - MAHAL İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ İki blok olarak inşa edilen projede !+1,241 ve 3+1 tipi toplam 148 daire 7er alacak. 90 bin liradan ön satışına başlanan projede yüzme havuzu, fitness merkezi, buhar odası, sauna, çocuk oyun alanlan, spor alanlan, kapalı otopark, dinlenme alanlan gibi sosyal donatı alanlan da yer alıyor. 

MAKRO İNŞAAT - MAVERA BAŞAKŞEHİR
Başakşehir'de inşa edilen Mavera Saraylan ön satış döneminde büyük ilgi gördü. Projenin yüzde 60ı kısa sürede satıldı. Yoğun ilgi üzerine ön satış kampanya dönemini kasım ayının ortasına kadar uzattıklarını söyleyen Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, "Mavera Saraylan'nı konforlu bir yaşam sürmek isteyen geniş aileler tercih ediyor. Projemiz ilk satışa çıktığı andan itibaren büyük ilgi gördü. Şuana kadar yüzde 60'ını sattık. Elimizde kalan sınırlı sayıdaki dairenin de kısa sürede sahibini bulacağına inanıyoruz " dedi. 

EVİYA GAYRİMENKUL - EGE YAKASI
Halkalı'nın en değerli lokasyonunda inşa edilecek olan Ege Yakası projesinde ön talep süreci sona ermek üzere. Sinpaş GYO bünyesinde hayat bulacak olan yaklaşık 500 konutluk bir projenin lansmanı ile birlikte Halkalı'daki yeni konut projesi sayısının 20'yi bulması bekleniyor.

DAP YAPI - İ OFİS
Dap Yapı'nın, iş dünyasına yönelik tüm fonksiyonları eksiksiz şekilde bünyesinde toplayan ofis projelerine 1 OFİS de ekleniyor. Avantajlı yönetim sistemi ve akıllı .yatırım gibi özelliklerin yanında merkezi lokasyonuyla göz dolduran 1 Ofis'te, "bedava ofis" konsepti devam ediyor. Yatınmı 8 ile 10 yıl gibi makul bir sürede amorti eden ofis yönetim sistemiyle çalışma ortamından yansıyan kusursuzluk kazançla birleşiyor. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • En Sık Yapılan Temizlik Hataları
  En Sık Yapılan Temizlik Hataları

  Evlerimizin bitmeyen uğraşılarından temizlik faaliyeti sırasında bazı alışkanlıklarımız verimimizi düşürüyor. Temizlik sırasında en sık yapılan hataları biliyor musunuz?

 • Merzifon'a İş ve Yaşam Merkezi
  Merzifon'a İş ve Yaşam Merkezi

  Merzifon Belediyesi, kent merkezinin canlanmasına katkıda bulunacak ve sosyal yaşamı güçlendirecek bir iş ve yaşam merkezi için yarışma düzenliyor.

 • Kapınız Yeterince Güvenli mi?
  Kapınız Yeterince Güvenli mi?

  Evinize açılan ve aynı zamanda sizi koruyan kapınız yeterince güvenli mi? Can ve mal kaybına karşı mülkünüzü ve içindekileri koruyan kapınızın özelliklerini biliyor musunuz?

 • Evlerde Enerji Tasarruf Önerileri
  Evlerde Enerji Tasarruf Önerileri

  Enerji maliyetini düşüren ve tasarruf sağlayan konutlar nasıl tasarlanmalı ve inşa edilmelidir? İşte, tasarruf önerileri...

 • Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!
  Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!

  İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayını 99,99 puan ile kapattı. Böylece Bileşik Endeks 4’üncü yılında yine başlangıcındaki 100 puan seviyesinde gerçekleşti. Son aylarda yaşanan toparlanma ile sektörün Eylül ayında soluklandığının belirtildiği Bileşik Endeks’te; toparlanmanın yeniden başlaması için yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer