|   |   | 

İnşaata 'köşk' Dopingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi inşaat sektöründe doping etkisi yaptı. 2014'te iki seçimi geride bırakan sektör oyuncuları artık geleceğe umutla bakıyor

İnşaata 'köşk' Dopingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdiği başarı, inşaat sektöründe de coşkuyla karşılandı. Türkiye ekonomisinin amiral gemisi konumundaki sektörün temsilcileri, bu sonucu mevcut istikrarın devam edeceği şeklinde yorumladılar. Son 12 yılda ekonomik ve siyasi yönden çok büyük başarılara imza atıldığına işaret eden inşaat sektörünün dev oyuncuları, yeni yatırımlara başlamak için siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesini istiyor. 
Süleyman Çetinsaya Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜKSELECEK
Cumhurbaşka nlığı seçimlerinde çıkan sonucun ülkemizin geleceği ve inşaat sektörü için hayırlı olacağını düşünüyorum. Demokrasinin kazandığı ülkemizde, istikrarın sürdüğü, büyüme hedeflerinin gerçekleşeceği bir süreç başlayacak. İnşaat sektörü bu sonuçla daha da ileriye gidecek.

UĞUR DUMANKAYA DUMANKAYA İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Ülkemiz refaha kavuşacak
Demokrasinin eksiksiz olarak işlemesi ve toplumun çeşitli kesimlerinin temsili bakımından cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde farklı adayların yarışta bulunması ülkemizin siyasi olgunluğu açısından önemli bir gelişmeydi. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığının ülkemizin toplumsal refahına önemli katkılar yapacağı kanaatindeyim.

HAMİT DEMİR DEMİR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
En büyük yardımcımız olacak
Cumhurbaşkanımız iktidara geldiği ilk günden bugüne nasıl Türkiye kazandıysa bugün de ülkemiz kazandı. Kurulan bu istikrar ve güven ortamı yarınlarımızın bugünden daha iyi olacağının kanıtıdır. Kendisinin kentsel dönüşüm ve Türkiye'nin yapılanmasında bizim en büyük destekçimiz olacağına inanıyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun.

TAMER ÖZYURT ÖZYURTLAR ŞİRKETLER GRUBU BAŞKANI
Halk liderinin arkasında yer aldı
Seçim sonuçları halkın oyunu bir kez daha istikrardan yana kullandığını gösterdi. Ortadoğu ve Basra Körfezi'nde bu kadar karışıklık yaşanırken, Türkiye'de istikrarın bir kez daha tasdiklenmesi, halkın liderinin arkasında olması o bölgelerdeki yatırımcıları Türkiye'ye çekecektir. Seçimlerin hemen sonrasında birkaç hafta içerisinde ekonomideki bu hareketlilik ciddi anlamda hissedilecektir.

TALAT KILIÇ KILIÇOĞLU GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İç piyasa pozitif etkilenecek
Türk halkı sandığa giderken öncelikli olarak ekonomik istikrarı düşündü ve oyunu istikrardan yana kullandı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde çıkan tablo ile istikrarın korunması piyasalara olumlu yansıyacaktır. Sayın Erdoğan'ın ilk turda seçilmesi iç piyasayı pozitif yönde etkileyecektir. Önümüzdeki dönemde gayrimenkul sektöründe ciddi bir sıçrama yaşanacak ve faizlerin düşme eğilimi devam edecektir.

EVRİM KARAYEL GÜRALLAR YAPI GENEL MÜDÜRÜ
İstikrardan destek alıyoruz
Seçimlerin ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Gayrimenkul sektörünün istikrardan nemalandığını, istikrar sayesinde sektörün hızlı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz. Bu sonucun ülkemizin istikrarını ivedi bir şekilde artırmasını ümit ediyoruz ve hayırlı olmasını istiyoruz.

SERDAR İNAN İNANLAR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Yurtdışı satışlarımız artacak
Dolar düştü, borsa çıktı ve faizler düştü. Bu üç göstergenin hepsi de olumlu yönde. Türkiye'nin geleceği adına hayırlı olmasını diliyoruz. Gayrimenkul istikrara muhtaç bir sektör. Onun için Türkiye'de hafif bir rüzgâr esse gayrimenkul sektörü üşütüyor. Bu durum hem yurtdışı hem de yurtiçi satışlarına etki ediyor. Özellikle yurtdışı satışların hızla yükseleceğini düşünüyorum.

YAŞAR AŞÇIOĞLU AŞÇIOĞLU İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Önümüzdeki 5 yıl daha kaos olmayacak
Sonucun sektörümüzü olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Hem inşaat sektörü, hem de iş dünyası bu durumu olumlu algılayacaktır. Ülke ve sektör olarak kafamızdaki soru işaretleri ortadan kalktı. Dolayısıyla halka güven veren ismin başkan olması, 5 yıl daha kaosun olmayacağını öngörmemizi sağlıyor. Bu da işadamı olarak yeni yatırım kararlarımıza olumlu yansıyacaktır.

HANİFİ MUTLU MUTLUHAN İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İktidara güvenmeye devam
Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 yıllık başarısının cumhurbaşkanlığında da devam edeceği inancındayım. Sonuçlara baktığımızda iktidara güven olduğunu ve Türkiye'de istikrarın devamının istendiğini anlıyoruz. Ben de bu sonucun ülkemiz açısından daha hayırlı olacağı düşüncesindeyim.

BİLENT DİNDAR 216 YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Satışlar hareket kazanır
Cumhurbaşkanımızın seçilmesiyle belirsizlik ortadan kalktı. Gündem siyasetten tekrar ekonomiye döndü. Faizlerdeki düşüş devam eder. Bu da gayrimenkul satışlarını hareketlendirir.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak
  Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak

  Paris'te düzenlenen Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC) genel kurulunda mega projelerin finansman sıkıntıları damga vurdu. Avrupalı müteahhitler, herhangi bir otoritenin proje açıklamaya yanaşmadığını belirtti.

 • Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi
  Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

 • Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor
  Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor

  Dünya’nın ilk lüks konut pazarlama şirketi olan Coldwell Banker, 2013 yılından bu yana Türkiye’de de Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda ile birlikte hizmet veriyor.

 • Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?
  Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?

  İfraz; imar planı tamamlanmış yerlerde, plan koşullarına uymak şartıyla bir parselin birden fazla parsele dönüştürülmesi işlemidir. Tevhid ise, birden fazla bitişik parselin birleştirilmesi işlemidir.

 • Alt Kiralama Nedir?
  Alt Kiralama Nedir?

  Hangi durumlarda alt kira sözleşmesi yapılabilir? Alt kira ne demektir? Kiralanan taşınmazın kullanım hakkı nasıl devredilir?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer