|   |   | 

İnşaata 'köşk' Dopingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi inşaat sektöründe doping etkisi yaptı. 2014'te iki seçimi geride bırakan sektör oyuncuları artık geleceğe umutla bakıyor

İnşaata 'köşk' Dopingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdiği başarı, inşaat sektöründe de coşkuyla karşılandı. Türkiye ekonomisinin amiral gemisi konumundaki sektörün temsilcileri, bu sonucu mevcut istikrarın devam edeceği şeklinde yorumladılar. Son 12 yılda ekonomik ve siyasi yönden çok büyük başarılara imza atıldığına işaret eden inşaat sektörünün dev oyuncuları, yeni yatırımlara başlamak için siyasi ve ekonomik istikrarın devam etmesini istiyor. 
Süleyman Çetinsaya Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜKSELECEK
Cumhurbaşka nlığı seçimlerinde çıkan sonucun ülkemizin geleceği ve inşaat sektörü için hayırlı olacağını düşünüyorum. Demokrasinin kazandığı ülkemizde, istikrarın sürdüğü, büyüme hedeflerinin gerçekleşeceği bir süreç başlayacak. İnşaat sektörü bu sonuçla daha da ileriye gidecek.

UĞUR DUMANKAYA DUMANKAYA İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Ülkemiz refaha kavuşacak
Demokrasinin eksiksiz olarak işlemesi ve toplumun çeşitli kesimlerinin temsili bakımından cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde farklı adayların yarışta bulunması ülkemizin siyasi olgunluğu açısından önemli bir gelişmeydi. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığının ülkemizin toplumsal refahına önemli katkılar yapacağı kanaatindeyim.

HAMİT DEMİR DEMİR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
En büyük yardımcımız olacak
Cumhurbaşkanımız iktidara geldiği ilk günden bugüne nasıl Türkiye kazandıysa bugün de ülkemiz kazandı. Kurulan bu istikrar ve güven ortamı yarınlarımızın bugünden daha iyi olacağının kanıtıdır. Kendisinin kentsel dönüşüm ve Türkiye'nin yapılanmasında bizim en büyük destekçimiz olacağına inanıyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun.

TAMER ÖZYURT ÖZYURTLAR ŞİRKETLER GRUBU BAŞKANI
Halk liderinin arkasında yer aldı
Seçim sonuçları halkın oyunu bir kez daha istikrardan yana kullandığını gösterdi. Ortadoğu ve Basra Körfezi'nde bu kadar karışıklık yaşanırken, Türkiye'de istikrarın bir kez daha tasdiklenmesi, halkın liderinin arkasında olması o bölgelerdeki yatırımcıları Türkiye'ye çekecektir. Seçimlerin hemen sonrasında birkaç hafta içerisinde ekonomideki bu hareketlilik ciddi anlamda hissedilecektir.

TALAT KILIÇ KILIÇOĞLU GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İç piyasa pozitif etkilenecek
Türk halkı sandığa giderken öncelikli olarak ekonomik istikrarı düşündü ve oyunu istikrardan yana kullandı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde çıkan tablo ile istikrarın korunması piyasalara olumlu yansıyacaktır. Sayın Erdoğan'ın ilk turda seçilmesi iç piyasayı pozitif yönde etkileyecektir. Önümüzdeki dönemde gayrimenkul sektöründe ciddi bir sıçrama yaşanacak ve faizlerin düşme eğilimi devam edecektir.

EVRİM KARAYEL GÜRALLAR YAPI GENEL MÜDÜRÜ
İstikrardan destek alıyoruz
Seçimlerin ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Gayrimenkul sektörünün istikrardan nemalandığını, istikrar sayesinde sektörün hızlı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz. Bu sonucun ülkemizin istikrarını ivedi bir şekilde artırmasını ümit ediyoruz ve hayırlı olmasını istiyoruz.

SERDAR İNAN İNANLAR İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Yurtdışı satışlarımız artacak
Dolar düştü, borsa çıktı ve faizler düştü. Bu üç göstergenin hepsi de olumlu yönde. Türkiye'nin geleceği adına hayırlı olmasını diliyoruz. Gayrimenkul istikrara muhtaç bir sektör. Onun için Türkiye'de hafif bir rüzgâr esse gayrimenkul sektörü üşütüyor. Bu durum hem yurtdışı hem de yurtiçi satışlarına etki ediyor. Özellikle yurtdışı satışların hızla yükseleceğini düşünüyorum.

YAŞAR AŞÇIOĞLU AŞÇIOĞLU İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Önümüzdeki 5 yıl daha kaos olmayacak
Sonucun sektörümüzü olumlu etkileyeceğini düşünüyorum. Hem inşaat sektörü, hem de iş dünyası bu durumu olumlu algılayacaktır. Ülke ve sektör olarak kafamızdaki soru işaretleri ortadan kalktı. Dolayısıyla halka güven veren ismin başkan olması, 5 yıl daha kaosun olmayacağını öngörmemizi sağlıyor. Bu da işadamı olarak yeni yatırım kararlarımıza olumlu yansıyacaktır.

HANİFİ MUTLU MUTLUHAN İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İktidara güvenmeye devam
Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 yıllık başarısının cumhurbaşkanlığında da devam edeceği inancındayım. Sonuçlara baktığımızda iktidara güven olduğunu ve Türkiye'de istikrarın devamının istendiğini anlıyoruz. Ben de bu sonucun ülkemiz açısından daha hayırlı olacağı düşüncesindeyim.

BİLENT DİNDAR 216 YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Satışlar hareket kazanır
Cumhurbaşkanımızın seçilmesiyle belirsizlik ortadan kalktı. Gündem siyasetten tekrar ekonomiye döndü. Faizlerdeki düşüş devam eder. Bu da gayrimenkul satışlarını hareketlendirir.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?
  Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

  İnsanın hayatı boyunca yapacağı önemli işlerin ilk sırasında kendisine ait bir ev almak geliyor. Gün içerisinde maruz kalınan tüm yorgunluk, koşturmaca ve çalışma hayatımızda sarf edilen fiziksel ve zihinsel yorgunluğa karşı rahatlayabileceğimiz yaşam alanıdır evlerimiz. Peki! bu kadar dikkat edip, çabalayarak edineceğimiz evimizi satınalırken de aynı dikkati gösteriyor muyuz acaba?

 • Sea Homes Yaza Hazır
  Sea Homes Yaza Hazır

  Çeşme Paşalimanı’nda yer alan ayrıcalıklı yaşam projesi Sea Homes, benzersiz manzaralı daireleri ve yüksek standartla sunduğu yeniliklerle yazı karşılıyor.

 • Yanık Ülke Konutları Tamamlandı
  Yanık Ülke Konutları Tamamlandı

  Manisa Büyükşehir Belediyesinin tarihi Kula evlerinin satın alınması ve turizme kazandırılması çalışmaları kapsamında evleri alınan hak sahiplerinin yerleşeceği Yanık Ülke Konutları Projesi, tamamlandı.

 • İpotekli Konut Satışlarına Dikkat
  İpotekli Konut Satışlarına Dikkat

  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, uygun faiz oranları ile erken yaşta konut sahibi olabilmenin kolaylaştığını belirterek, bu durumun ipotekli satışların payını gün geçtikçe artırdığını söyledi.

 • Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?
  Yazlık Ev Alacakların Gözde Bölgeleri Hangileri?

  Yaz mevsiminin geç gelmesine rağmen yazlık bölgelerde hareketliliğin başladığına dikkat çeken ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bu yıl en çok talep gören yazlık bölgeler arasında Antalya, Didim ve İzmir’in yer aldığını söyledi.

 • Artık Kiralar da Sigortalanıyor
  Artık Kiralar da Sigortalanıyor

  Herhangi bir sebeple kiranın ödenememesi durumunda mülk sahiplerinin haklarını koruyan kira sigortası, Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlandı.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nin En Güçlü 10 Lideri Arasında

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, endüstrinin prestijli yayınlarından Construction Week tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede yedinci sırada yer aldı. Şener, son üç yıldır listede ilk 10 arasına giren tek Türk iş insanı oldu.

 • İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?
  İnşaat Temizliği Nasıl Yapılır?

  Daha önce kimsenin yaşamadığı yeni bir eve taşınmadan önce, normalden daha derinlemesine bir temizlik yapmanız gerekir. Peki inşaat temizliği olarak da adlandırılan bu temizliğin püf noktalarını biliyor musunuz?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer