|   |   | 

İnternette Alışveriş Yapmak ?

Mağaza gezerek alışveriş yapmaya zaman ayıramadığımız şu günlerde internetten alışveriş yapmak kaçınılmaz oldu. Peki internetten alışveriş yapmanın avandajları/dezavantajları neler?

İnternette Alışveriş Yapmak ?

Günümüzde gelişen teknoloji, değişen ihtiyaç ve istekler, artan ürün çeşitliliği ve sürekli değişen tercihler, alışverişin hızlanmasına neden olmaktadır. Öyle ki, kişi, bir an önce ihtiyaç duyduğu ürüne ulaşmak isterken, rekabet piyasasında bu hıza ilk ulaşan talep görmektedir. Artık insanlar, almak istedikleri ürün için cadde cadde gezip dükkan dükkan dolaşıp yorulmak, yemek ve yol masrafı yapmak yerine oturduğu yerden tüm özelliklerini görebildiği ve hiç yorulmadan satın alabildiği alışverişi tercih ediyor. Bu bağlamda akla ilk gelen soru internetten alışveriş yapmanın güvenli olup olmadığı sorusu.

Öncelikle bu zamandan kazandıran alışverişin güvenilirliği, alışveriş yaptığınız siteyle yakından ilgilidir. Kaynağı belli sitelerden yapılan alışverişlerde müşteri memnuniyeti ön planda olduğundan, genellikle zarar etmezsiniz. İhtiyacınıza uygun ürün istenilen şekilde paketlenip hazırlanarak kapınıza kadar kısa sürede gelir. Eğer ürün ihtiyacınıza uygun değilse iade edip paranızı geri alabilirsiniz. Güvenilir sitelerden yaptığınız alışverişlerde zarar etme olanağınız çok azdır.

İnternetten Alışverişin Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları

- İnternette yaptığınız alışveriş için evden çıkıp, yorulmanıza, yemek ve yol masrafı yapmanıza, aradığınız ürünü bulana kadar uğraşmanıza gerek kalmaz.

- Bir AVM de beğendiğiniz gömleğin aynısını internette çok daha ucuza bulabilirsiniz. Çünkü internetteki dükkanların kira, elektrik, personel gideri vs. masrafları yoktur. Bu az maliyetin avantajı müşterilere yansıtılarak aynı ürünü daha ucuza almaları sağlanır.

- İstediğiniz pek çok çeşitli ürünü tek bir dükkanda bulabilirsiniz. 

Dezavantajları

-Dışarı çıkmadan yaptığınız alışveriş, sizi, temiz havadan, karşılaşıp selamlaşacağınız bir dosttan, dışarıda içeceğiniz bir fincan kahvenin rahatlığından alıkoyacaktır.

- Şüphesiz, yerinizden kalkmadan yapacağınız tüm alışverişlerle, günlük yürüyüşünüzü yapamadığınız gibi belki de daha çok eve kapanacak, dışarı çıkmayı hiç istemeyeceksiniz. Böylece asosyalleşeceksiniz.

- Dışarıda 2 saatte yapacağınız alışverişi, bol çeşitten ve çok fırsattan dolayı internette 6-7 saatte tamamlayacaksınız, zamanınızı ziyan etmiş olacaksınız.

Hem avantajlarını hem de dezavantajlarını düşünerek yapacağınız her türlü alışveriş için; iyi alışverişler dileriz.

 

 

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer