|   |   | 

İos 7 İle Gelen Bilinmeyen Gizli Özellikler

Merhaba bugün size Apple ios 7 ile ilgili bazı bilinmeyen özellikleri anlatacağız.

İos 7 İle Gelen Bilinmeyen Gizli Özellikler

Başlamadan önce biraz ios7'den bahsedelim ios 7  18 Eylül 2013'de kullanılabilir hala gelmiştir. İlk sürüm ios 7.0 olarak gelmiştir, hemen konumuza geçelim daha fazla uzatmadan,

1.İos 7 ile gelen arayan kişiyi ve sms engelleme özelliği iphone geldi,Diğer sürümlerde bu özellik yoktu. Bu özelliği kullanmak için ayarlar > Telefon > Engellenen Numaralar  Bölümüne Girip istediğiniz kişiyi engelleyebilirsiniz.

2.Önemli bir özellikde ses komut sistemi olan Siri'ye eklenmiştir. Siri ile alarm kurulabiliyor, hatırlatma eklenebiliyor, Daha farklı komutlarda verilebiliyor.Örneğin: Ayarları Aç Bluetooth Aç,Wifi'yi Aç Gibi

3.Evet İos 7'de pusula özelliği geliştirilmiştir.Pusula'nın içine sus terazisi özelliği eklenmiştir.Bu özelliği kullanmak için pusulaya girip parmağınızla ekranı sol tarafa doğru kaydırarsınız su terazisini kullanabileceksiniz.

4.Bilindiği gibi ios 6'da uygulamaları kapatmak için tek tek uğraşıyorduk.İos 7'de uygulamaları çoklu şekilde kapatabiliyoruz.Nasıl mı? Ekran tuşuna 2 kere bastığımızda gelen ekran 3 parmağımızla 3 uygulamayı aynı anda kapatabiliyoruz.

5.Gece yola çıktınız harita uygulamasına ihtiyacınız oldu açıyorsunuz ama gece olduğu için işığı gözünüzü alıyor. İşte bu durum ios 7 ile ortadan kalktı.harita uygulaması artık daha koyu bir ekrana sahiptir. Bunu İos cihazınızdaki yerleşik olan ortam işığı sensöründen otomatik olarak yapıyor.

6.Bir özellikde mesajlar bölümünde istediğiniz mesajın üstünde parmağınızla sağdan sola kaydırdığımızda mesajların yanında zamanlarını görebiliyorsunuz.

7.Ana menüdeki simgelerin daha belirgin olmasını mı istiyorsunuz ? Ayarlar > Genel Ayarlar > Erişebilirlik menüsünden simge metinlerini kalınlaştırabilirsiniz.

8.Uzmanlar uçak modunda olan iphone'ların daha hızlı şarz olduğu konusunda hem fikir.

 iOS 7'ye yeni eklenen ve bir çok kişi tarafından bilinmeyen bir kaç özelliğinden bahsettik.

 

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer