|   |   | 

Ios 8 Neler Getiriyor?

Teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad’ler için yeni çıkacak mobil işletim sistemi iOS 8’in tanıtımını yaptı.

Ios 8 Neler Getiriyor?

ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen World Wide Developers Conference (WWDC) 2014 kapsamında Apple, dünyaca ünlü mobil işletim sistemi iOS’un yeni sürümü iOS 8’in tanıtımını yaptı. Mobil işletim sistemi iOS 8’in tanıtımı yapılan konferansı Apple yetkilisi Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi sundu. Yeni işletim sisteminin yazılım geliştiricilere daha iyi imkanlar sağlayacağını belirten Federighi, yeni sürümde bildirim sisteminin de yenilendiğini ifade etti. Bununla birlikte yeni sürüm, interaktif bildirim sistemi ve e-mail yazma sırasında diğer e-posta içeriklerine ulaşabilme imkanı da sunacak. iOS’un son sürümü olan 7 ve versiyonlarında yeni mail oluştururken, mail kutusundaki diğer maillere erişim sağlanamıyordu. Kullanıcılar bunun için maili taslak olarak kaydedip diğer maillere ulaşmak zorunda kalıyordu. Diğer mailler arasından yapılan kopyalama işlemini de taslak olarak kaydedilen maile geri dönülerek yapıştırma işlemi gerçekleştirilebiliyordu. iOS 8 ile birlikte artık ekranın üst kısmında beliren bildirim üzerinde Facebook’ta beğenme gerçekleştirebilmenin yanı sıra dahili e-posta istemcisi gelişmiş kaydırma ve hızlı erişim özellikleri de kullanıcıların beğenisine sunuldu.
 
Spotlight özelliği ile uygulamalar aranabilecek ve girilen içeriğe bağlı olarak hızlı bilgi edinme özelliği olacak. Apple ayrıca yeni sürümle klavye sistemini de geliştirdi. Artık QuickType özelliğiyle yazılmak istenen kelime önceden tanımlanacak. Grup mesaj özelliğinin de eklendiği iOS 8’de istenilen kişiler gruba eklenip çıkarılabilecek ve konum bilgileri karşı taraflarla paylaşılabilecek. Yeni gelen “Tap to Talk” özelliğiyle istenilen kişiye sesli mesaj gönderilebilecek. Ayrıca iOS 8 bilgisayarla ve özellikle Apple’ın bilgisayar sistemi Mac’lerle çok daha uyumlu çalışacak.Düzenlenen etkinlikteApple’ın mobil işletim sistemi iOS 8’in yanı sıra Apple kullanıcılar ve satışlarıyla ilgili de bilgi verildi. Sunumda 100 milyon iPod Touch, 200 milyon iPad, 500 milyon iPhone satışı yapıldığı açıklandı. Bununla birlikte geçen sene 130 milyon yeni kullanıcının Apple ailesine geçtiği ifade edildi. iOS 7’nin tasarımını kullanacak olan iOS 8 sonbaharda kullanıcılara sunulacak. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer