|   |   |  İranlı Sanatçı Hesamiyan İstanbul'da...

İranlı Sanatçı Hesamiyan İstanbul'da...

İranlı sanatçı Sahand Hesamiyan, Blok Art Space'te yer alacak sergisi ile Türkiyeli sanat izleyicisi ile buluşacak.

İranlı Sanatçı Hesamiyan İstanbul'da...

BLOK art space, 13 Eylül - 30 Kasım 2017 tarihleri arasında, İranlı sanatçı Sahand Hesamiyan’ın İstanbul’daki ilk proje sergisine ev sahipliği yapıyor.

"Majaz" adı verilen sergi, Blok art space Büyük Valide Han ve Blok art space Çukurcuma mekanlarında gezilebilecek.

İranlı sanatçı Sahand Hesamiyan, Büyük Valide Han’da bulunan 53 numaralı proje alanı için sanatçı Buşra Tunç ile ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Sanatçı, mekana özgü bir yerleştirme yaptı. Bu yerleştirmenin oluşum süreci, detayları ve planlarından ilhamla üretilen sanatçının diğer eserleri ise Çukurcuma'da eş zamanlı olarak sergilenecek.

İranlı sanatçı “mecazi” anlamına gelen "majaz" adıyla, metaforik olanlar ile görülen ve deneyimlenen arasında bir denge kurmayı amaçlıyor. Çalışmalarında özellikle İslam mimarisinin geometrik özelliklerine vurgu yapan sanatçı, Büyük Valide Han mimarisinin zaman içerisinde geçirdiği değişimi ışık üzerinden yorumlayarak izleyicilere bir deneyim alanı da yaratmaya çalışacak.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Kipa'nın piyasa değeri sahibini geçti
  Kipa'nın piyasa değeri sahibini geçti

  Migros`un piyasa değeri, bünyesine kattığı Kipa`nın gerisinde kaldı. Son bir aylık süreçte Borsa İstanbul`da hisseleri yüzde 50`den fazla değerlenen Kipa`nın piyasa değeri 6 milyar lirayı geçti. Migros ise 4.3 milyar TL piyasa değerine sahip.

 • Alman ekonomisi büyüdü!
  Alman ekonomisi büyüdü!

  Almanya geçen yıl yüzde 2,9 ile beklentilere paralel büyüdü. Bu dönemde hanehalkı tüketimi değişim göstermezken, kamu harcamaları beklentilerin üzerinde arttı.

 • Çanak antenler ortadan kalkıyor!
  Çanak antenler ortadan kalkıyor!

  BTK’nın yeni şartnamesiyle fiber optik, ethernet, kablo TV daire içine kadar “kablo bacası” yla gelecek. Çatıdan tüm dairelere uydu yayını için kablo zorunlu olacak. Çanak anten kirliliği ortadan kalkacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.