|   |   | 

İranlı Sanatçı Hesamiyan İstanbul'da...

İranlı sanatçı Sahand Hesamiyan, Blok Art Space'te yer alacak sergisi ile Türkiyeli sanat izleyicisi ile buluşacak.

İranlı Sanatçı Hesamiyan İstanbul'da...

BLOK art space, 13 Eylül - 30 Kasım 2017 tarihleri arasında, İranlı sanatçı Sahand Hesamiyan’ın İstanbul’daki ilk proje sergisine ev sahipliği yapıyor.

"Majaz" adı verilen sergi, Blok art space Büyük Valide Han ve Blok art space Çukurcuma mekanlarında gezilebilecek.

İranlı sanatçı Sahand Hesamiyan, Büyük Valide Han’da bulunan 53 numaralı proje alanı için sanatçı Buşra Tunç ile ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Sanatçı, mekana özgü bir yerleştirme yaptı. Bu yerleştirmenin oluşum süreci, detayları ve planlarından ilhamla üretilen sanatçının diğer eserleri ise Çukurcuma'da eş zamanlı olarak sergilenecek.

İranlı sanatçı “mecazi” anlamına gelen "majaz" adıyla, metaforik olanlar ile görülen ve deneyimlenen arasında bir denge kurmayı amaçlıyor. Çalışmalarında özellikle İslam mimarisinin geometrik özelliklerine vurgu yapan sanatçı, Büyük Valide Han mimarisinin zaman içerisinde geçirdiği değişimi ışık üzerinden yorumlayarak izleyicilere bir deneyim alanı da yaratmaya çalışacak.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

  • Çocuk ve Aile Fuarı
    Çocuk ve Aile Fuarı

    “Mutlu Çocuk=Mutlu Aile” temasıyla yola çıkan fuar 21 Eylül-24 Eylül tarihlerinde Crown Plaza İstanbul Asia Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer