|   |   |  IRP Türkiye, Arap ortakla körfez’e açıldı!

IRP Türkiye, Arap ortakla körfez’e açıldı!

Markalı emlak danışmanlığı firması Internationul Realty Plus (IRP), Arap sermayesini, Körfez ülkelerindeki temsilcilikleri üzerinden, Türkiye’de gayrimenkul yatırımına çekecek.

IRP Türkiye, Arap ortakla körfez’e açıldı!

Yeni yapılanmaları hakkında açıklama yapan IRP Türkiye CEO’su Hüseyin Altaş, “Arap yatırımcıların ülkemizde önemli arsa yatırımları söz konusu. Sektörümüzde, Katar sorunundan ötürü görece olarak bir yavaşlama olduğu konuşulsa da işbirliği fırsatları devam ediyor. Son dönemde özellikle İstanbul’da, Arap yatırımcıların arsa yatırımlarına aracılık yaptık. IRP Türkiye olarak, hem yanımıza aldığımız Arap ortağımızla hem de o coğrafyada açtığımız IRP temsilcilikleriyle Körfez sermayesinin ülkemizde doğru yatırımlara yönlendirilmesine çalışıyoruz” dedi. Şu anda Suudi Arabistan, Kuveyt, Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde temsilciliklerinin bulunduğu bilgisini veren Altaş, Arap coğrafyasına yönelik büyüme hedeflerinin gelecek yıl da devam edeceğini, var olan ülkelere Ürdün ve Katar’ı da eklemeyi planladıklarını söyledi.

Yurt içindeki franchise ofisleriyle büyümesini sürdüren IRP (International Realty Plus) Türkiye, yeni kurduğu ortaklık yapısıyla Ortadoğu ve Körfez ülkelerine de açıldı. Özellikle dünyanın farklı bölgelerinde gayrimenkul yatırımı yapan Arap sermayesine, doğrudan kendi ülkelerinde ulaşmayı hedefleyen IRP Türkiye yönetimi, bu amaçla Suudi Arabistan, Kuveyt ve BAE ile Irak’ta temsilcikler oluşturdu. Bu ülkelere gelecek yıl Ürdün ve Katar’ı da eklemeyi hedefleyen firma, Ortadoğu ve Körfez ülkelerindeki yatırımcıları başta İstanbul olmak üzere Türkiye’deki arsa ve proje yatırımlarına yönlendirmeyi hedefliyor.

Körfez sermayesini “Kısa dönem kârlı yatırımlardan ziyade, uzun soluklu projelere dahil etmek istiyoruz”

Arap yatırımcıları, sadece sermayedar değil aynı zamanda gayrimenkul yatırımlarının aktif birer paydaşı da yapmak istediklerini vurgulayan IRP Türkiye CEO’u Hüseyin Altaş, “Bu sayede daha güçlü ve sürdürülebilir bir yatırım altyapısı oluşturarak, gayrimenkul sektörüne katma değer yaratmayı hedefliyoruz. Gelecek dönem planlarımız arasında Arap yatırımcılarımızla birlikte alım & satım ve kiralamanın yanı sıra gayrimenkul geliştirme projeleri gerçekleştirmek de var” dedi.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Türk Firmaları Suudi Arabistan Yolcusu
  Türk Firmaları Suudi Arabistan Yolcusu

  Ulaşım, enerji, ve turizm başta olmak üzere gündeminde yüksek bütçeli yatırımlar ve sayısız mega inşaat projeleri bulunan Suudi Arabistan, Körfez bölgesinde atağa geçti. Suudi Arabistan’da yaşanan bu ivmenin parçası olmak isteyen birçok Türk firma, Suudi pazarına girmenin yolunu arıyor.

 • TBV ve İBB’den Deprem Hackathonu
  TBV ve İBB’den Deprem Hackathonu

  Türkiye Bilişim Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da olası bir deprem anı ve sonrasındaki iletişim problemlerini (mağdurla yakın arasındaki, mağdurla kurtarma ekipleri arasındaki vb.) çözmek amacıyla fikir ve projelerin yarışacağı “Deprem Hackathonu” düzenliyor.

 • Anadolu’da 101 köy anaokuluna kavuşuyor
  Anadolu’da 101 köy anaokuluna kavuşuyor

  Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, “Anadolu’da 101 Köye 101 Anaokulu” kampanyası ile anaokuluna gitme olanağı bulamayan çocukları okul öncesi eğitimle buluşturuyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.