|   |   |  IRP Türkiye, Arap ortakla körfez’e açıldı!

IRP Türkiye, Arap ortakla körfez’e açıldı!

Markalı emlak danışmanlığı firması Internationul Realty Plus (IRP), Arap sermayesini, Körfez ülkelerindeki temsilcilikleri üzerinden, Türkiye’de gayrimenkul yatırımına çekecek.

IRP Türkiye, Arap ortakla körfez’e açıldı!

Yeni yapılanmaları hakkında açıklama yapan IRP Türkiye CEO’su Hüseyin Altaş, “Arap yatırımcıların ülkemizde önemli arsa yatırımları söz konusu. Sektörümüzde, Katar sorunundan ötürü görece olarak bir yavaşlama olduğu konuşulsa da işbirliği fırsatları devam ediyor. Son dönemde özellikle İstanbul’da, Arap yatırımcıların arsa yatırımlarına aracılık yaptık. IRP Türkiye olarak, hem yanımıza aldığımız Arap ortağımızla hem de o coğrafyada açtığımız IRP temsilcilikleriyle Körfez sermayesinin ülkemizde doğru yatırımlara yönlendirilmesine çalışıyoruz” dedi. Şu anda Suudi Arabistan, Kuveyt, Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde temsilciliklerinin bulunduğu bilgisini veren Altaş, Arap coğrafyasına yönelik büyüme hedeflerinin gelecek yıl da devam edeceğini, var olan ülkelere Ürdün ve Katar’ı da eklemeyi planladıklarını söyledi.

Yurt içindeki franchise ofisleriyle büyümesini sürdüren IRP (International Realty Plus) Türkiye, yeni kurduğu ortaklık yapısıyla Ortadoğu ve Körfez ülkelerine de açıldı. Özellikle dünyanın farklı bölgelerinde gayrimenkul yatırımı yapan Arap sermayesine, doğrudan kendi ülkelerinde ulaşmayı hedefleyen IRP Türkiye yönetimi, bu amaçla Suudi Arabistan, Kuveyt ve BAE ile Irak’ta temsilcikler oluşturdu. Bu ülkelere gelecek yıl Ürdün ve Katar’ı da eklemeyi hedefleyen firma, Ortadoğu ve Körfez ülkelerindeki yatırımcıları başta İstanbul olmak üzere Türkiye’deki arsa ve proje yatırımlarına yönlendirmeyi hedefliyor.

Körfez sermayesini “Kısa dönem kârlı yatırımlardan ziyade, uzun soluklu projelere dahil etmek istiyoruz”

Arap yatırımcıları, sadece sermayedar değil aynı zamanda gayrimenkul yatırımlarının aktif birer paydaşı da yapmak istediklerini vurgulayan IRP Türkiye CEO’u Hüseyin Altaş, “Bu sayede daha güçlü ve sürdürülebilir bir yatırım altyapısı oluşturarak, gayrimenkul sektörüne katma değer yaratmayı hedefliyoruz. Gelecek dönem planlarımız arasında Arap yatırımcılarımızla birlikte alım & satım ve kiralamanın yanı sıra gayrimenkul geliştirme projeleri gerçekleştirmek de var” dedi.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU
  GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU

  Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu seçildi. GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, “Gayrimenkulde bireysel alışkanlıkların daha iyi incelendiği, teknoloji ve tasarımın uyumunun çok daha önemli hale geldiği bir dönemdeyiz. GYODER olarak yepyeni bir heyecan ve yaklaşımla gayrimenkule bakışı değiştirecek, sektörde değişim ve gelişimin öncüsü olacağız” dedi.

 • Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti
  Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti

  Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa.com, ilanda olan ikinci el gayrimenkullerde 1 Haziran’da duyurulan konut kredisi faiz oranları düşüşü sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan fiyat artışını analiz etti. Verilere göre artışın İstanbul’da %5,95; İzmir’de %5,86; Ankara’da %6,17 seviyesinde olduğu açıklandı.

 • FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR
  FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR

  Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesi konusunda öncü olan GABORAS’ın CEO’su Kurtuluş Altun, düşürülen faiz oranları sonrasında piyasada yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Altun, Türkiye’de her faiz indiriminde, 1 puanlık indirim karşısında fiyatlarda 0,77 oranında artış görüldüğünü söyledi

 • Otomatik kapı sistemlerine talep 2 kat arttı
  Otomatik kapı sistemlerine talep 2 kat arttı

  Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile birlikte şirketler “temassız teknoloji” yatırımlarına hız verdi. Otomatik kapı sistemlerine talep yüzde 100 artış gösterdi.

 • İftardan sahura kesintisiz çözüm
  İftardan sahura kesintisiz çözüm

  Yeni nesil finans kavramını Türkiye’ye kazandıran Çözüm Tasarruf, ramazana özel kurguladığı “İftardan Sahura Kesintisiz Çözüm” hizmetini başlattı.

 • Süs bitkileri ve Peyzaj sektörü Kasım’da ivme kazanacak!
  Süs bitkileri ve Peyzaj sektörü Kasım’da ivme kazanacak!

  Doğrudan 100 bin, dolaylı yoldan 500 bin kişilik istihdamıyla yılda ortalama 6 milyar liralık üretim gerçekleştiren yerli süs bitkileri sektörü, yeni ürün ve hizmetlerini Kasım ayındaki The Flower and Plant Show 2020’de dünya ile buluşturacak.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.