|   |   | 

İş GYO, Finansın Kalbine Ruhsat Aldı!

İş GYO, son dönemin en önemli projelerinden biri olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde (İFM) yer alacak yaklaşık 5 bin metrekare yüzölçümlü arsa üzerinde ofis ve ticari ünitelerden oluşacak projesi için ruhsat işlemlerini tamamladı.

İş GYO, Finansın Kalbine Ruhsat Aldı!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul, Ümraniye ilçesinde satın aldığı yaklaşık 5 bin metrekare arsa üzerinde geliştireceği 18 katlı, ofis ile ticari alanlardan oluşan karma proje için ruhsatını aldı. 71.155 m2 inşaat alanına sahip karma projenin tamamlanmasıyla birlikte yaklaşık 200 milyon ABD Doları tutarında değer yaratılması bekleniyor. İstanbul Finans Merkezi projesi bölgesel ve küresel sermayenin çekim merkezi olacak alanın tam merkezinde yer alıyor. 

690 bin metrekarelik alana kurulacak ve dünyadaki örnekleriyle karşılaştırıldığında Londra, New York ve Hong Kong Finans Merkezlerinden daha büyük olacak İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Dubai Finans Merkezi ile eşdeğer bir alanı kapsayacak.    Tem otoyoluna 400 metre, D100 karayoluna 2,50 km, Boğaziçi Köprüsü’ne 7,5 km, FSM Köprüsü’ne 10,5 km, Atatürk Havalimanına 25 km, Sabiha Gökçen Havalimanına ise 20 km mesafede konumlanacak İFM’nin ülkemizin uluslararası piyasada konumu değişmekle kalmayıp, bölgedeki yaşam standartlarını da değiştirmesi bekleniyor.  

Finansın kalbinin atacağı İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde finansal kuruluşların kümeleneceği alan dışında, istihdam sağlanan kişilerin ikamet ihtiyacını karşılayacak konut alanları, ulaşım, teknoloji, alt yapı, sosyal ve kültürel alanlar da bölgede gelişiyor.

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, İFM projesinin ülkemiz ve İstanbul adına pek çok yenilik ve gelişmeye fırsat tanıyacağının altını çizerek şu ifadelerde bulunuyor. “İstanbul’un bölgesel ve küresel finans merkezi olması ülkemizde istihdamın ve uluslararası fon girişinin artmasına yardımcı olacak ve ekonomik büyümeye kayda değer bir katkı sağlayacaktır. Güney Marmara’yı ve Kuzey Ege’yi içine alan ulaşım altyapısı yatırımları kapsamındaki Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havalimanı, 3. Köprü,  Çanakkale ile İzmit Körfez Geçiş Köprüsü projelerinin oluşturduğu altın çember alanının merkezinde yer alacak İstanbul Uluslararası Finans Merkezi erişim yönünden de zenginleştirilmiş bir merkez olacaktır. Geliştireceğimiz projenin kentin ana arterlerine yakın ve erişilebilirliğinin yüksek olmasının yanı sıra Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek uluslararası nitelikteki Finans Merkezi içerisinde yer alması ve yakın çevresinde düzenli yaşam alanlarının bulunması, projeyi son derece değerli kılıyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde satın alınan arsa üzerinde geliştirilen bu projenin tamamlanmasıyla birlikte yaklaşık 200 milyon ABD Doları civarında bir değer yaratılmasını bekleniyoruz.”

Tasarım ve mimarlık çalışmalarının HOK&DOME tarafından yürütüldüğü proje ofis ve ticari alan ihtiyaçlarının optimum düzeyde karşılanabileceği akılcı çözümlerle tasarlandı.

Uluslararası finansal işlemler Türkiye’de yapılacak!

Bugüne dek geliştirdiği İş Kuleleri Kompleksi, Kanyon AVM, Taksim Ofis Lamartine, Çınarlı Bahçe Tuzla gibi projelerin yanı sıra devam eden ticari, karma ve konut nitelikli büyük projelerin geliştiricisi İş GYO’nun, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde gerçekleştireceği projesiyle yerel olduğu kadar uluslararası kimliğinin de altını çizmesi ve yeni finans merkezine büyük bir değer katması bekleniyor.

2007-2013 yıllarını kapsayan Dokuzuncu Kalkınma Planında yer alan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi bölgesel ve küresel finans odağı olma yönünde hızla mesafe kat ediyor. Projenin öncelikleri arasında nitelikli işgücünün İstanbul’a çekilmesi, vergilendirme alanında yapılacak düzenlemelerle, ülkemizin rekabet gücünün artırılarak finansal işlemlerin Türkiye’de yapılmasının sağlanması yer alıyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde 2018 yılı içerisinde inşaatların tamamlanması ve projenin dünyanın en iyi finans merkezlerinden biri olarak hayata geçmesi bekleniyor. 

Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Çengelköy'e Yeni Proje!
  Çengelköy'e Yeni Proje!

  ‘Nazenin Konakları Çengelköy’ projesinin çok beğenilmesinin ardından aynı grubun yeni projelere yakında başlayacağı haberi geldi.

 • Aşçıoğlu Yapı, 2018 yılında başlayacakları projeleri açıkladı
  Aşçıoğlu Yapı, 2018 yılında başlayacakları projeleri açıkladı

  Türkiye ve yurtdışında inşaat sektörünün önemli oyuncuları arasında gösterilen Aşçıoğlu Yapı, yeni yılda yeni projelerinin inşaatına başlayacağını açıkladı. 1975 yılından beri ürettikleri projelerle yüzlerce yatırımcıyı konut sahibi yaptıklarını ifade eden Aşçıoğlu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aşçıoğlu, 2018'de üretecekleri yeni projelerinde de yatırımcılarına yüksek standartlarda yaşam imkanının yanı sıra yüksek prim fırsatı sunacaklarının altını çizdi.

 • The Holl Projesi Pendik’te yükseliyor
  The Holl Projesi Pendik’te yükseliyor

  Vefa ve Bekart İnşaat iş ortaklığı ile hayata geçirilecek olan The Holl, İstanbul'un gözde ilçelerinden biri haline gelen Pendik’in en prestijli projesi olma niteliği taşıyor.

 • 216 Koru Plus’ta ön satışlar başladı
  216 Koru Plus’ta ön satışlar başladı

  Çekmeköy, Taşdelen ve Sancaktepe’de hayata geçirdiği projeleriyle tanınan 216 Yapı’nın yeni projesi ‘216 Koru Plus’ ta ön satış dönemi başladı. Türk ailelerinin ihtiyaçlarına göre özel tasarlanan ve yatırımcılarına yüksek prim vaat eden projede daire fiyatları 2+1 için 295 bin TL’den başlıyor.

 • Edonia Garden’da ön talep toplanmaya başladı
  Edonia Garden’da ön talep toplanmaya başladı

  Kar Yapı tarafından Pendik’te hayata geçirilecek olan, ‘Edonia Garden’da ön talep süreci başladı.388 adet konut ve 12 adet ticari üniteden oluşan ‘Edonia Garden’ metrekare büyüklükleri brüt 64 m2 ila 147 m2 arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Projenin 2019 Aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer