|   |  İsmail Çoban Kimdir?
İsmail Çoban

İsmail Çoban

  • Adı : İsmail

  • Soyadı : Çoban

  • Şirket : Balance Gayrimenkul

  • Kategori : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Doğum Tarihi : 1962

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

İsmail Çoban Biyografisi

İsmail Çoban, 1962’de Sivas’ın bir köyünde doğmuş. Babası çocuklarını okutabilmek için Gaziantep’e göç etmiş ve burada kozmetik ticaretine başlamış. İsmail Çoban da doğal olarak baba işine girmiş. Önceleri şamğuan, kolonya ve çamaşır sabunu gibi ürünlerle boğuşmuş. Ancak pazarda çikolatanın çok gelişen ve çok tüketilen mallardan biri olduğunu görmüş. Ailesini çikolata işine girmeye zorlamış. Önce İstanbul’da bir çikolata tesisi bulmuş ve bunu Gaziantep’e taşıyarak hemen üretime geçmiş.

Sonra ülke dışına açılmaya başlamışlar. Sovyetler Birliği’nin dağıldığı dönemde bu ülke pazarlarına girmişler. Giderek büyümeye başlamışlar. Arkasından diğer yabancı pazarlara yönelmişler. Suudi Arabistan, İsrail, Dubai ve Kanada birbirini takip etmiş.

Bu arada iç pazarda da büyüme arayışına girmişler. İsmail Çoban, başarılarının kaynağı olarak Ar-Ge çalışmalarını ve pazarlama faaliyetlerinde gösterdikleri çabalarını görüyor. Bugün ürünlerinin yüzde 65’i ihraç ediliyor ve Tesco, Lablow, Carrefour, Wal Mart gibi ünlü gıda zincirlerinde satılıyor. Bugünkü büyüme hedefleri yılda yüzde 25. 1989 yılında Gaziantep’te kurulmuş olan şirket, 200’den fazla ürün çeşidi ile yaklaşık 100 yabancı üllkeye ihracat yapmaktadır.

İşte şimdi 25 yıllık deneyim, Çoban Ailesi’ni gayrimenkul piyasasında bir yolculuğa çıkarıyor. İsmail Çoban, İstanbul Basın Ekspres Yolu üzerinde başlanan Balance Gayrimenkul projesi ile inşaat sektöründe de önde gelen markalardan biri olmayı hedeflediklerini söylüyor. Bu proje, modern çalışma yaşamının bütün ihtiyaçlarını karşılamak üzere, bir ofis ve yaşam alanı olarak tasarlanmaktadır.

İsmail Çoban, Şölen ve Balance Gayrimenkul yanında, inşaat ve çelik konstrüksiyon alanında faaliyet gösteren Erkiz Mühendislik, Irak’ta SİNJAR Cement Çimento Fabrikası ve İMH Dohuk Su Fabrikası firmaları ile yatırımlarına devam ettiklerini söylüyor.

İsmail Çoban, inşaat yatırımları için Güneşli’yi seçmelerinin nedeninin, bölgenin merkezi bir iş alanı olarak ön plana çıkması olduğunu, burasının gelecekte Levent Maslak hattı gibi olacağını söylüyor. İsmail Çoban’a göre, yakında inşaat sektörünün de önemli oyuncularından biri olacaklar.

Bugüne kadar iş dünyasında kazandıkları istikrar ve güvenden güç alarak bu işe giriştiklerini ifade eden İsmail Çoban, Balance Gayrimenkul ile yolculuğa İstanbul’dan başladıklarını ve bu projede önemli firmalarla işbirliği yaptıklarını söylüyor.

17 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan Balance Güneşli’nin bu yıl içinde, hemen yanındaki 16 dönümlük arazide ikinci etap çalışmaları başlayacak. İçinde rezidans, ofis ve mağaza alanları, sosyal tesiler bulunan ve 300 bağımsız birimden meydana gelen Balance Güneşli projesinin birinci etabının 2015 yılında tamamlanması bekleniyor.

Balance Gayrimenkul Projeleri

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.