|   |  Yalvaç Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Yalvaç İlçesini Favorilerime Ekle

Yalvaç Güncel Konut Projeleri

Yalvaç Konut Projeleri

İl içinde Isparta merkezden sonra en büyük ve en kuzeydeki ilçesidir. Isparta’nın 105 km kuzeydoğusunda bulunmakta olup, Antalya'ya 230 km, Konya'ya 180 km. ve Akşehir'e 50 km. uzaklıktadırlar. Kdır. 1415 km2 yüzölçümünü sahiptir.
İlçe çok eski bir yerleşim yeridir. Birçok tarihi ve kültürel değerleri barındırmaktadır. Tarihsel Helenistik, antik Roma ve Bizans donemlerinin en önemli şehirlerinden olan Antiocheia, Pisidya şehri Yalvaç ilçe merkezinin yaklaşık 1 km kuzeydoğusunda 1 km2'lik bir alanı kapsar. Bu antik kent, 1236 metrelik en yüksek noktası kuzeyinde bulunan bir tepede konumlanmıştır. İçerisinde bir tiyatro, kilise, Augustus tapınağı ve benzeri yapılar vardır.
 
Buraya Selçuklular devrinde yerleşen Oğuz Türk oymağının “Yalvaçlılar” olmasından dolayi bu donemden sonra yereşke "Yalvaç" olarak anılmaya bașlamıştır. "Yalvaç" kelimesi “peygamber, resul, elçi, yol gösterici” sözlük anlamı gelmektedir. Yalvaç’ta Oğuz hanın altı oğlundan (Dağhan) ın birinci kabilesinin adı "Salur" ; ikinci kabilesi de "Eymir" olup günümz Yalvaç merkez ilçesinde bu iki ismi taşıyan mahalleler bulunmaktadır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.