|   |   | 

Isparta'da Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi!

Isparta Belediyesi'nce daha önceden de ön görüşmeleri yapılan Kentsel Dönüşüm şehir genelinde başlatılıyor. İlk olarak Gülistan Mahallesi'nin tamamında başlatılması öngörülen Kentsel Dönüşüm, daha sonra diğer mahallelere de yayılacak.

Isparta'da Kentsel Dönüşüm İçin Start Verildi!

Öncelikle riskli alanların kentsel dönüşüme tabi tutulması planlanırken, kat oranı düşük olan Davraz Mahallesi gibi noktalarda ise kentsel dönüşüm istenip istenmeyeceği yapılacak olan anketlerle belirlenecek. Bu kapsamda 2 günden buyana yoğun bir çalışmanın sürdürüldüğü ve toplantıların yapıldığı belediyede açıklama MHP'li Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın'dan geldi. 'Bilinçli bir karar alınmasını sağladık'diyen Belediye Başkanı Günaydın, böyle önemli konuların çeşitli çevrelerce istismar edilmemesini isteyerek, "Kentsel Dönüşümün anası da, babası da Isparta Belediyesi'dir. Mahalle aralarında dolaşanlar değil" diyerek kentsel dönüşümü dürüst ve adaletli bir şekilde hakkaniyet çerçevesinde gerçekleştireceklerini duyurdu.

GÜNAYDIN'DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI 
İmar Müdürlüğü personeli, başkan yardımcıları, meclis üyeleri başta olmak üzere 2 günden bu yana Kentsel Dönüşüm ile ilgili yoğun mesai harcayan komisyonun karara vardığı gelişmeleri, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın kamuoyuyla paylaştı. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kentsel dönüşümün Isparta'nın olduğu kadar Türkiye'nin de bir zaruri ihtiyacı olduğundan bahsederek, Isparta'daki kentsel dönüşümü 6306 Sayılı Kanun çerçevesinde başlattıklarını söyledi. Kentsel dönüşümün nasıl yapılacağı, sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Günaydın, bugün bilinçli bir karar alınmasını sağladıklarını belirtti.
Belediyenin sanki kentsel dönüşüm ile ilgili olarak çalışmadığını, eksikliklerinin bulunduğu yönünde bazı çevrelerin mahallelerde dolaşarak bunu konuştuğunu dile getiren Günaydın, kentsel dönüşümün ilk örnekle Gülistan Mahallesi'nden başlatılacağını ve diğer mahalleler de uygulanacağını söyledi.Mahallelerdeki uygulamaların ise halkın da isteğinin önemli olduğunu kaydeden Başkan Günaydın, bunun için kentsel dönüşüme tabi tutulacak yerlerde anket çalışmaları yapılacağını aktardı.

GÜNAYDIN: HALKIM NE İSTİYORSA BEN ONU YAPARIM' DEMİŞTİM 
Kentsel dönüşümün istismar konusu yapılmamasını isteyen Günaydın, "Söylentiler karşısında halkımızın bizzat şahsımdan da bilgi almasını istiyorum. Kentsel dönüşüm zaruri olan mahallelerimizden başlayacak. Risk alanı düşük bölgelerde ise anket çalışması yaparak halkımıza soracağız. Ben seçimlerden önce de belirtmiştim, 'halkım ne istiyorsa ben onu yaparım'demiştim. Bu şekilde bugüne kadar geldik ve bundan sonrada böyle devam edecek. Kimse bu konuda yanlış anlaşılmalara yer vermesin. Kentsel dönüşümü iyi, güzel dürüst ve adaletli bir şekilde yapmak istiyoruz.
Kimsenin hakkını kimseye geçirmeden, bu işi adaletle yapmaya çalışacağız. Adaletsiz bir işte bu belediyeden çıkmaz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızın şehrimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Başkent'te 20 Bin Gecekondu Yıkıldı
  Başkent'te 20 Bin Gecekondu Yıkıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın kentsel dönüşüm projelerinde öncü olduğunu ve Türkiye’ye örnek çalışmalara imza attığını belirterek, “Bugüne kadar yürüttüğümüz 5 büyük proje kapsamında, 16 milyon 680 bin metrekarelik alanda, gecekondunun yıkımını gerçekleştirdik” dedi.

 • Muhtar’lı Dönüşüm
  Muhtar’lı Dönüşüm

  GYODER Başkan Yardımcısı Gürsel Öngören, Şehircilik Şurası’nda kentsel dönüşümün mahalle bazında yapılması ve muhtarların kilit rol almasının gündemde olduğunu söyledi.

 • Deprem Gerçeğini Yaşayan İzmir’e Riskli Bina Uyarısı
  Deprem Gerçeğini Yaşayan İzmir’e Riskli Bina Uyarısı

  Son günlerde ardı ardına meydana gelen depremlere karşı İzmir'in kentsel dönüşüm konusunda elini çabuk tutması gerektiğini belirten Palandöken İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Binali Ünal, “İzmir’in yüzde 85’inin kentsel dönüşüm olması gerekiyor. Büyük Marmara depreminden sonra yapılan binalarda risk yok; ama daha önce yapılan binaların yüzde 90’ı riskli” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer