|   |   | 

Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu Son Durum

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda son durum ne? Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu köprü inşaatı ne zaman bitiyor?

Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu Son Durum


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin imarpanosu.com’a yaptığı açıklamada verdiği tarih ne? TOKİ-EPP, yolu ne zaman bitirecek? Bahçeşehir Ispartakule bağlantı yolu için şimdi ne bekleniyor? 

Ispartakule Bahçeşehir arasındaki 4,5 kilometrelik yolu 700 metreye düşürecek 4,5 milyon TL’ye mal olacak bağlantı yolunda iş bölümü yapıldı ve köprü inşaatını İstanbul Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Büyükşehir, Ocak 2015’te başladığı köprü çalışmasında sona geldi. Peki Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu köprüsü ne zaman bitecek? Bahçeşehir Ispartakule bağlantı yolu ne zaman hizmete açılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamaya göre; Ispartakule- Bahçeşehir bağlantı yolu köprüsü Büyükşehir tarafından, yol kısmı kısımları ise TOKİ-EPP tarafından yapılıyor…

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu üzerindeki köprü inşaatının 15 Mart 2015 Pazar günü tamamlanması planlanıyor… Köprünün üçüncü ayağı da tamamlanmak üzere, kamyonlar dolgu için bölgeye malzeme taşıyorlar…

Köprü 15 Mart’ta bitecek, peki ya yol?..

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda İstanbul Müzeler Müdürlüğü’nün talebiyle Anıtlar Kurulu tarafından arkeologlar tarafından inceleme yapıldı ve bölgede tarihi değeri henüz saptanmamış bir ‘su kanalı’ çıktı… Araştırma sürecinin uzaması, yağmur ve kar gibi mevsimsel olaylar bağlantı yolunun kaderini belirleyecek kararı sürekli erteledi.

Hava koşullarının olumlu seyri halinde bölgedeki çamurun kurumasının ardından arkeologlar bölgeyi tekrar inceleyecek ve su kanalının tarihi bir değeri olup olmadığına dair rapor hazırlayacak. Anıtlar Kurulu’na verilecek raporun yol açısından olumlu olması, yani yol inşaatına izin verilmesi halinde Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu, 2 ayda tamamlanacak.

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda hangi çalışmalar yapıldı?

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu ihalesi sonrasında başlayan çalışmalarda;

– Köprü-yol bağlantısı yapıldı,

– Yol kenarlarının dolgusu tamamlandı,

– Bağlantı yolunun dolgu, sertleşme çalışması yapıldı.

– Anıtlar Kurulu’ndan izin çıktığı gün bağlantı yolunun yol katmanları atılacak ve asfaltlama çalışması yapılarak 2 ayda yol hizmete hazır hale getirilecek…

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunun tarihçesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu’nun temelini 16 Mart 2014’te attı. Ancak yol inşaatı, tarihi sit alanı içinde kaldığı gerekçesiyle 28 Mart 2014’te durduruldu…

İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, 12 Mayıs 2014’te bölgeye arkeolog gönderdi, rapor hazırlattı. Raporu inceleyen kurul, 22 Mayıs 2014’te bir de kurul üyelerince yerinde incelenmesi kararına vardı. Rapor, 15 Temmuz 2014’te yazılarak kurula verildi.

Ispartakule – Bahçeşehir yoluna 4 Ağustos 2014’te iş makinaları getirildi ve yol inşaatında faaliyet başladı.

Ancak bağlantı yolu bu seferde Eylül 2014’te köprü-viyadük ihalesine takıldı. İtiraz edilen ihale sonucu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu viyadük köprüsünü kendisi yapmaya karar verdi.

Ocak 2015’te ayaklarının yapımına başlanan köprü, 15 Mart 2015 tarihinde tamamlanacak hale getirildi…

Bu arada Ispartakule sakinleri tarafından sosyal medya sitesi Facebook’ta oluşturulan Ispartakule-Bahçeşehir Bağlantı Yolu İstiyoruz Facebook Grubu, 22 Ocak 2015’te Özcan Özdemir başkanlığında Ispartakule Derneği’ni (ISDER) kurdu.


Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Günü Birlik Kiralamalara Vergi Kaydı Uyarısı
  Günü Birlik Kiralamalara Vergi Kaydı Uyarısı

  Didim Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Osman Coşkun gayrimenkullerini kısa süreli kiralama (günübirlik) şeklinde vereceklerin Vergi Dairesine bildirim yapmaları gerektiğini bildirdi.

 • Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu
  Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu

  2017 yılı Mayıs ayında Doğu Karadeniz’de satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde yüzde 2,2 artış ile 2 bin 588 oldu. Rize ise konut satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 57,8 artış ile dikkat çekti.

 • 3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!
  3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!

  İstanbul Avcılar’da E-5 aksındaki en büyük proje olan 3S Firuze Konakları yatay mimarisi ve ferah tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek kiralama potansiyeline sahip bulunan proje tamamlandığında %40 değer artışı öngörülüyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer