|   |   | 

Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu Son Durum

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda son durum ne? Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu köprü inşaatı ne zaman bitiyor?

Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu Son Durum


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin imarpanosu.com’a yaptığı açıklamada verdiği tarih ne? TOKİ-EPP, yolu ne zaman bitirecek? Bahçeşehir Ispartakule bağlantı yolu için şimdi ne bekleniyor? 

Ispartakule Bahçeşehir arasındaki 4,5 kilometrelik yolu 700 metreye düşürecek 4,5 milyon TL’ye mal olacak bağlantı yolunda iş bölümü yapıldı ve köprü inşaatını İstanbul Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Büyükşehir, Ocak 2015’te başladığı köprü çalışmasında sona geldi. Peki Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu köprüsü ne zaman bitecek? Bahçeşehir Ispartakule bağlantı yolu ne zaman hizmete açılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamaya göre; Ispartakule- Bahçeşehir bağlantı yolu köprüsü Büyükşehir tarafından, yol kısmı kısımları ise TOKİ-EPP tarafından yapılıyor…

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu üzerindeki köprü inşaatının 15 Mart 2015 Pazar günü tamamlanması planlanıyor… Köprünün üçüncü ayağı da tamamlanmak üzere, kamyonlar dolgu için bölgeye malzeme taşıyorlar…

Köprü 15 Mart’ta bitecek, peki ya yol?..

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda İstanbul Müzeler Müdürlüğü’nün talebiyle Anıtlar Kurulu tarafından arkeologlar tarafından inceleme yapıldı ve bölgede tarihi değeri henüz saptanmamış bir ‘su kanalı’ çıktı… Araştırma sürecinin uzaması, yağmur ve kar gibi mevsimsel olaylar bağlantı yolunun kaderini belirleyecek kararı sürekli erteledi.

Hava koşullarının olumlu seyri halinde bölgedeki çamurun kurumasının ardından arkeologlar bölgeyi tekrar inceleyecek ve su kanalının tarihi bir değeri olup olmadığına dair rapor hazırlayacak. Anıtlar Kurulu’na verilecek raporun yol açısından olumlu olması, yani yol inşaatına izin verilmesi halinde Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu, 2 ayda tamamlanacak.

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunda hangi çalışmalar yapıldı?

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu ihalesi sonrasında başlayan çalışmalarda;

– Köprü-yol bağlantısı yapıldı,

– Yol kenarlarının dolgusu tamamlandı,

– Bağlantı yolunun dolgu, sertleşme çalışması yapıldı.

– Anıtlar Kurulu’ndan izin çıktığı gün bağlantı yolunun yol katmanları atılacak ve asfaltlama çalışması yapılarak 2 ayda yol hizmete hazır hale getirilecek…

Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolunun tarihçesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar Ispartakule Bahçeşehir Bağlantı Yolu’nun temelini 16 Mart 2014’te attı. Ancak yol inşaatı, tarihi sit alanı içinde kaldığı gerekçesiyle 28 Mart 2014’te durduruldu…

İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, 12 Mayıs 2014’te bölgeye arkeolog gönderdi, rapor hazırlattı. Raporu inceleyen kurul, 22 Mayıs 2014’te bir de kurul üyelerince yerinde incelenmesi kararına vardı. Rapor, 15 Temmuz 2014’te yazılarak kurula verildi.

Ispartakule – Bahçeşehir yoluna 4 Ağustos 2014’te iş makinaları getirildi ve yol inşaatında faaliyet başladı.

Ancak bağlantı yolu bu seferde Eylül 2014’te köprü-viyadük ihalesine takıldı. İtiraz edilen ihale sonucu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ispartakule Bahçeşehir bağlantı yolu viyadük köprüsünü kendisi yapmaya karar verdi.

Ocak 2015’te ayaklarının yapımına başlanan köprü, 15 Mart 2015 tarihinde tamamlanacak hale getirildi…

Bu arada Ispartakule sakinleri tarafından sosyal medya sitesi Facebook’ta oluşturulan Ispartakule-Bahçeşehir Bağlantı Yolu İstiyoruz Facebook Grubu, 22 Ocak 2015’te Özcan Özdemir başkanlığında Ispartakule Derneği’ni (ISDER) kurdu.


Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Propa Plus Residence’ta kaçırılmayacak fırsat
  Propa Plus Residence’ta kaçırılmayacak fırsat

  Şehrin merkezi Zincirlikuyu’da konfor ve lüksü bir arada sunan Propa Plus Residence’ta teslime özel yüzde 25 indirim fırsatı başladı. İndirime ek olarak, 24 ay kira garantisi sunan projeyle ev sahiplerinin hem kira garantisinden faydalanıp hem de dairesini kiraya vererek çifte avantaj sağlamaları ve böylece indirim fırsatını yüzde 35’e çıkarmaları mümkün.

 • Bina İnşaatı Maliyeti Arttı
  Bina İnşaatı Maliyeti Arttı

  Bina İnşaatı Maliyet Endeksi, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 22,1 artış gösterdi.

 • Turyap 32. Yılını Kutladı
  Turyap 32. Yılını Kutladı

  Gayrimenkul sektörünün en büyük emlak pazarlama ağı Turyap, 32. yılını Türkiye ve yurt dışından 350 temsilcinin katılımıyla Bodrum’da düzenlenen etkinlik ile kutladı.

 • ERA Türkiye, QNB Finansbank’ın Danışmanı Oldu
  ERA Türkiye, QNB Finansbank’ın Danışmanı Oldu

  Gayrimenkulde dünya devi olan ERA Türkiye, QNB Finansbank ile Xclusive Bankacılık & Private Banking üyelerini kapsayan bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre ERA Türkiye, QNB Finansbank’ın Xclusive Bankacılık & Private Banking üyelerine gayrimenkul yatırım danışmanlığı yapacak.

 • Cadde 54 Projesi, Sakarya’da Hayata Geçiyor
  Cadde 54 Projesi, Sakarya’da Hayata Geçiyor

  Sakarya’nın en değerli bölgesi Serdivan’da, YU Group Gayrimenkul Yatırım - Turkmall Gayrimenkul Yatırım’ın ortaklığı ve Serdivan Belediyesi’nin girişimiyle gerçekleştirilen Cadde 54 projesi, bölgenin ticaret merkezi olmasının yanı sıra hem sosyal hayatın ve öğrenci nüfusunun yeni merkezi olacak hem de mağazaları ve yaşam alanları ile tüm kente hizmet verecek.

 • Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği
  Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği

  Yeşil Rapido - Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Konferans, Dünya Şehircilik Günü olarak kutlanan 8 Kasım'da "Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği" temasıyla yapılacak.

 • Emlak Komisyoncularının Sorumlulukları Neler?
  Emlak Komisyoncularının Sorumlulukları Neler?

  Gayrimenkul ya da emlak alım satım işlerinde ayrıca kiralanmasında satıcılar ve alıcılar arasındaki ilişkiyi kuran ve bu bağlantıyı yöneten kişiye emlak komisyoncusu adı veriliyor. Günümüzde oldukça popüler bir meslek olan emlak komisyonculuğunun sorumluluklarını biliyor musunuz?

 • Abonelik Sözleşmelerinde Taahhüt Şartları Nelerdir?
  Abonelik Sözleşmelerinde Taahhüt Şartları Nelerdir?

  Elektrik, doğalgaz, su gibi tüketicinin her türlü mal ve hizmeti sürekli veya düzenli aralıklarla edinmesini sağlayan sözleşmelerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Sözleşmelerde sıklıkla karşımıza çıkan taahhütlü aboneliğe ilişkin esaslar da tüketicinin korunması açısından önem taşıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer