|   | 
Arnavutköy İlçesini Favorilerime Ekle

Arnavutköy Güncel Konut Projeleri

Arnavutköy Konut Projeleri Haritası

Arnavutköy Konut Projeleri

İstanbul Arnavutköy Gayrimenkul Yatırım Analizi

Arnavutköy Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Arnavutköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 231 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 58.000 TL seviyesinde olan Arnavutköy satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 95.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Arnavutköy satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak yeniden 74.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Arnavutköy satılık ev fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 192.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Arnavutköy Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Arnavutköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 206 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 244 TL seviyesinde olan Arnavutköy kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 580 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Arnavutköy kiralık ev fiyatları, 400 TL seviyesine gerilemiş ve 2012 yılına kadar yaklaşık olarak bu seviyede kalmıştır. 2013 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Arnavutköy kiralık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 748 TL seviyesine ulaşmıştır.

Arnavutköy Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Arnavutköy’de yaklaşık olarak 237.000 kişi yaşamaktadır. Arnavutköy’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 35 yaş aralığındadır. Arnavutköy’de yaşayanların yüzde 68’lik kısmı evli kalan yüzde 32’lik kısmı ise bekârdır. Arnavutköy bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C-) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Arnavutköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 21 yıl olduğu belirlenmiştir.  

Arnavutköy’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Arnavutköy’de 2015 yılında 4040 adet, 2016’da ise 3954 adet konut satılmıştır.

Arnavutköy Lokasyon

Doğusunda Eyüp, güneydoğusunda Başakşehir ve Esenyurt, güneyinde Büyükçekmece ve batısında Çatalca ilçelerine komşudur. Ayrıca bu ilçenin kuzeyden Karadeniz'e kıyısı vardır ve ayrıca Durusu Gölü'nün doğu, Küçükçekmece Gölü'nün kuzey ve Büyükçekmece Gölü'nün kuzeydoğu kıyıları ilçe sınırlarında kalır.

İlçe dahilinde yapılması öngörülen havalimanı bölgenin hızla gelişmesini sağlayacağı tahmin ediliyor .

Arnavutköy'deki Önemli Hastaneler

Özel Deva Tıp Merkezi, Arnavutköy Merkez Aile Sağlığı Merkezi, Avrupa Hospital-Arnavutköy, Arnavutköy Sağlık Ocağı, Özel Arnavutköy Hastanesi, Arnavutköy Devlet Hastanesi, Özel Sevgi Polikliniği, Özel Avrupa Hastanesi

Arnavutköy’deki Önemli Okullar

Şehit Er Tuncay Türken Ortaokulu, Özel Villalar Anaokulu

Arnavutköy Ulaşım

Arnavutköy, İstanbul metropoliten alanı içinde bulunmakla birlikte, şehrin geleneksel merkezlerine nispeten uzaktır. Fatih-Eminönü aksına yaklaşık 30 km., Mecidiyeköy-Levent aksına ise 35 km. uzaklıktadır.

Arnavutköy İlçesi’nin diğer yerleşim alanları ile ulaşımı otobüs ve minibüs hatları ile sağlanmaktadır.

İlçe’den Eminönü, Mecidiyeköy, Yenibosna, Yenikapı, Metrokent, Cebeci, Habipler Metro İstasyonu, Gaziosmanpaşa, Fatih, Eyüp ve Edirnekapı istikametine otobüs seferleri düzenlenmektedir. İlçe içinde ise Karaburun ve Hadımköy’den Arnavutköy’e otobüs seferleri yapılmaktadır.

Ayrıca, ilçe içinde birçok noktaya, ilçeden Sultangazi, Gaziosmanpaşa ve Üçşehitler’e minibüs ve dolmuş hatları bulunmaktadır.

Arnavutköy Konut Projeleri

Arnavutköy’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Arnavutköy’de bulunan 10’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

*Kaynakça: TÜİK, REİDİN

Arnavutköy Emlak Haberleri

Arnavutköy Konut Projeleri
  • 1

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer