|   |  Arnavutköy Konut Projeleri
Arnavutköy İlçesini Favorilerime Ekle

Arnavutköy Güncel Konut Projeleri

Arnavutköy Konut Projeleri
  • 1

Arnavutköy Konut Projeleri

İstanbul Arnavutköy Gayrimenkul Yatırım Analizi

İstanbul Konut Projeleri'nin önemli örneklerinin yer aldığı Arnavutköy, doğusunda Eyüp, güneydoğusunda Başakşehir ve Esenyurt, güneyinde Büyükçekmece ve batısında Çatalca ilçelerine komşudur. Kuzeyden Karadeniz'e kıyısı olan Arnavutköy, Durusu Gölü'nün doğu, Küçükçekmece Gölü'nün kuzey ve Büyükçekmece Gölü'nün kuzeydoğu kıyılarını sınırları içinde tutar.

İstanbul Arnavutköy’de, son yılların verilerine göre yaklaşık olarak 247 bin kişi yaşamaktadır. Arnavutköy’de yaşayan nüfusun büyük bölümünün yaş ortalaması 25 ile 35 yaş aralığındadır. Çok sayıda Konut Projesi'ne ev sahipliği yapan Arnavutköy’ün sosyoekonomik durumu C- olarak nitelendirilen alt gelir seviyesindedir.

Arnavutköy yaşayanların yüzde 67’lik kısmı evli kalan yüzde 33’lk kısmı ise bekârdır. Arnavutköy bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C-) olarak nitelendirilen alt gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Arnavutköy Konut Projeleri

Arnavutköy'de çok sayıda konut projesi yer almaktadır. Arnavutköy Konut Projelerinin bazıları toplu konut idaresi, bazıları da özel firmalar tarafından hayat geçirilen lüks konut projeleridir.

Arnavutköy Ulaşım

Arnavutköy, İstanbul metropoliten alanı içinde bulunmakla birlikte, şehrin geleneksel merkezlerine nispeten uzaktır. Fatih-Eminönü hattına uzaklığı yaklaşık 30 km, Mecidiyeköy-Levent aksına ise 35 km uzaklıkta yer alır.  Arnavutköy Konut Projeleri'nin ve ilçenin diğer yerleşim alanları ile ulaşımı, minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.

Arnavutköy'den Eminönü, Mecidiyeköy, Yenibosna, Yenikapı, Metrokent, Cebeci, Habipler Metro İstasyonu, Gaziosmanpaşa, Fatih, Eyüp ve Edirnekapı istikametine otobüs seferleri düzenlenir. Ayrıca, Karaburun ve Hadımköy’den Arnavutköy’e otobüs seferleri vardır. Bunların yanında, Arnavutköy içinde çok sayıda noktaya; ayrıca Sultangazi, Gaziosmanpaşa ve Üçşehitler’e minibüs ve dolmuş hatları hizmet vermektedir.

Arnavutköy'deki Sağlık Kurumları

Özel Deva Tıp Merkezi, Arnavutköy Merkez Aile Sağlığı Merkezi, Avrupa Hospital-Arnavutköy, Arnavutköy Sağlık Ocağı, Özel Arnavutköy Hastanesi, Arnavutköy Devlet Hastanesi, Özel Sevgi Polikliniği, Özel Avrupa Hastanesi Arnavutköy'de yer alan Arnavutköy Konut Projelerine yakın olan sağlık kurumlarıdır.

Arnavutköy’deki Önemli Okullar

Arnavutköy'de eğitim veren okullar arasında Şehit Er Tuncay Türken Ortaokulu, Özel Villalar Anaokulu yer alır.

Arnavutköy Konut - Ev Satış Fiyatları

İstanbul Arnavutköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son beş yılda yüzde 88 oranında artış göstermiştir.

2003 yılında 58.000 TL seviyesinde olan Arnavutköy satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 95.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Arnavutköy satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak yeniden 74.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Arnavutköy satılık ev fiyatları, 2018 yılında en yüksek 275 bin TL seviyesine ulaşmıştır.

Arnavutköy Konut - Ev Kira Fiyatları

İstanbul Arnavutköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatlarında, son 5 yılda % 51 oranında artış olmuştur.

2003 yılında 244 TL seviyesinde olan Arnavutköy kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükselişle 580 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert düşüş yaşayan Arnavutköy kiralık ev fiyatları, 400 TL seviyesine gerilemiş ve 2012 yılına kadar yaklaşık olarak bu seviyede kalmıştır. 2013 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Arnavutköy kiralık daire fiyatları, 2018 yılında en yüksek 990 TL seviyesine gelmiştir.

İstanbul Arnavutköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 23 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Arnavutköy’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Arnavutköy’de 2015 yılında 4040 adet, 2016’da ise 3954 adet konut satılmıştır. Arnavutköy'de satılık konut piyasasında satılık konut fiyatlarının yaklaşık yüzde 0,25 artış gösterdiği saptanmıştır. Arnavutköy ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatlarının ise son dönemde 2 bin 205 TL olduğu belirlenmiştir.

İstanbul’daki tüm markalı projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.