|   |  Ataşehir Konut Projeleri
Ataşehir İlçesini Favorilerime Ekle
Ataşehir Konut Projeleri

Ataşehir Konut Projeleri

*Ataşehir Yatırım Analizi

Ataşehir Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Ataşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 226 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 131.000 TL seviyesinde olan Ataşehir satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 202.000 TL seviyesine ulaşmıştır Ataşehir satılık daire fiyatları, 2010 yılında sert bir düşüş yaşayarak 128.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Ataşehir satılık ev fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 428.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Ataşehir Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Ataşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 463 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 435 TL seviyesinde olan Ataşehir kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 988 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında ufak bir düşüş yaşayan Ataşehir kiralık ev fiyatları, 830 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının ilk çeyreğinde de devam ettiren Ataşehir kiralık daire fiyatları, 2.450 TL seviyesine ulaşmıştır.

Ataşehir Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Ataşehir’de yaklaşık olarak 419.500 kişi yaşamaktadır. Ataşehir’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 45 yaş aralığındadır. Ataşehir’de yaşayanların % 62’lik kısmı evli kalan %38’lik kısmı ise bekârdır. Ataşehir bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Ataşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 15 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Ataşehir’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Ataşehir’de 2015 yılında 6888 adet, 2016’da ise 5851 adet konut satılmıştır.

İnşaat şirketlerinin Ataşehir'de konut ve ofis projelerini gerçekleştirmesi ve daire kira fiyatlarının sürekli artış göstermesine paralel olarak yapılacak yatırımın kısa sürede amorti edilmesi bakımından Ataşehir ilçesi gayrimenkul yatırımcıları için en gözde mevkidir.

İstanbul’un tüm ilçelerin de olduğu gibi Ataşehir’inde en yeni konut projeleri “markalı proje” olarak inşa ediliyor. Bu nitelikli projeler konut, ofis ve rezidans olarak çeşitli kullanım şekillerine hitap ediyor. Ayrıca yatırımlık projeler arasında hemen kendini belli ederek yatırımcılarında dikkatini çekiyor.

Ataşehir’de yatırımcılar için çeşitli konut fırsatları da sunuluyor. Yeni lansman projelerde sunulan indirimler ve bitmesi yakın hemen teslim projeler bu durumun örnekleridir.

Ataşehir’de son dönemde Ataşehir Rezidans, Palladium Tower, Ağaoğlu My NewWork, Ağaoğlu My World ve Dumankaya ikon gibi projeler oldukça dikkat çekici…

Ataşehir'deki Önemli Hastaneler

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Medical Park, Acıbadem Kozyatağı Hastanesi, Memorial Ataşehir Hastanesi, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Central Hospital, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Erdem Hastanesi, Hisar Intercontinental Hospital, Kadıköy Şifa Hastanesi, Maltepe Devlet Hastanesi, Özel Eren Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Özel Göztepe Hastanesi, Özel Ersoy Hastanesi, Özel Atlas Hastanesi, Medient KBB Hastanesi

Ataşehir’deki Önemli Okullar

Özel Ataşehir Piramit Anaokulu, Yeditepe Universitesi İletisim Fakültesi,  Mektebim Koleji, Fen Bilimleri Okulları Ataşehir Koleji, İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel İlkokul/Ortaokulu, Goztepe Munevver Sefik Fergar İlkogretim Okulu, Şenesenevler Mualla Selcanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Neşem Anaokulu, Anabilim Koleji - Atasehir Kampusu, Selçuk Ecza 50. Yil İÖO, Derya Öncü Koleji, Şehit Er Çağlar Mengü Lisesi, İhsan Kurşunoğlu İÖO, Ataşehir Çevre Koleji Ana Okulu, Harun Resit Ilkogretim Okulu, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, Sirus Koleji, Celal Avşar İlköğretim Okulu, Anakent Koleji,

Ataşehir’deki Önemli Alışveriş Merkezleri

Palladium Avm, Optimum Avm, Brandium Avm, Carrefour İçerenköy AVM, Meydan İstanbul, Bulvar 216, Asya Park AVM, 

Ataşehir Ulaşım

Ataşehir'de ulaşım ağı da çok gelişmiştir. Anadolu otoyolu ve TEM otoyolunun kesişiminde bulunan Ataşehir'den iki köprüye de ulaşım çok rahattır. Ayrıca Kadıköy'den Ataşehir'e İETT'nin 21B, 19E, 19M, 14ŞB, 13, 8A, 8M hatları yolcu taşımaktadır. Üsküdar'a karışılıklı minibüs vardır ve 16M hattı da yolcu taşır. Bir başka önemli ulaşım aracı ise ilçenin güneyinde yer alan Kadıköy-Kartal metrosunun Kozyatağı durağıdır.

Ataşehir Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

İstanbul’daki tüm yeni markalı ve yatırımlık projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ataşehir Satılık Daire Olan Konut Projeleri

Yeni projeler açısından oldukça hareketli olan ilçelerden biri olan Ataşehir’de Brandium Ataşehir, Dumankaya ikon, Metropol İstanbul, Deluxia Suites ve Hayat Merit Life projelerindeki satılık daireler oldukça dikkat çekici…

*Kaynakça: TÜİK, REİDİN

 

  • 1
  • 2

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.