|   |  Ataşehir Konut Projeleri
Ataşehir İlçesini Favorilerime Ekle

Ataşehir Güncel Konut Projeleri

Ataşehir Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Ataşehir Konut Projeleri

Ataşehir Bölge Yatırım Analizi

İstanbul'da Ataşehir Konut Projeleri açısından dikkat çeken ilçeler arasında yer alır. İnşaat şirketlerinin, yeni ve lüks konut projeleriyle de gündeme gelen Ataşehir gayrımenkul yatırımcıları için en gözde bölgeler arasında yer alır.

Ataşehir'de konut ve ofis projelerine yapılacak yatırımlar, kısa sürede kendisini amorti etmektedir. Bu nedenle Ataşehir Konut Projeleri, gözde projeler arasında yer almaktadır.

Gayrımenkul yatırımcıları için en gözde bölgeler arasında yer alan Ataşehir'de çok sayıda nitelikli konut projesi ve markalı proje inşa edilmektedir. Nitelikli projelere ev sahipliği yapan bölgede, konut, ofis ve rezidans yatırımı yapmak mümkündür.

Ataşehir’de yatırımcılar için çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Ataşehir Konut Projeleri arasında yeni lansmanı yapılan projelerde indirim imkanları ve çeşitli kampanyalar da fırsatları cazip hale getirmektedir.

Ataşehir Rezidans, Palladium Tower, Ağaoğlu My NewWork, Ağaoğlu My World ve Dumankaya ikon gibi Konut Projeleri, dikkat çeken projeler arasında sayılabilir.

"Ataşehir Konut Projeleri"

Çok sayıda şirketin projesine ev sahipliği yapan ilçede, inşaatı süren projelerin bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından hayata geçirilen lüks konut projeleridir.

Yeni projeler açısından dikkat çeken Ataşehir’de Brandium Ataşehir, Dumankaya ikon, Metropol İstanbul, Deluxia Suites ve Hayat Merit Life projelerinde dikkat çeken satılık daireler bulunmaktadır.

Ataşehir Sosyokültürel Yapı

İstanbul Ataşehir’de yaklaşık olarak 422 bin kişi yaşamaktadır. Ataşehir’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 45 yaş aralığındadır. Ataşehir’de yaşayanların % 6l’lik kısmı evli, kalan %39 ise bekardır. Ataşehir bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Ataşehir Ev Konut Satış Fiyatları

İstanbul Ataşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 5 yılda yüzde 77 artış göstermiştir.

2003 yılında 131.000 TL seviyesinde olan Ataşehir satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 202.000 TL seviyesine ulaşmıştır Ataşehir satılık daire fiyatları, 2010 yılında sert bir düşüş yaşayarak 128.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Ataşehir satılık ev fiyatları, 2018 yılında en yüksek 590 bin seviyesine ulaşmıştır.

Ataşehir Konut Ev Kira Fiyatları

İstanbul Ataşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 463 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 435 TL seviyesinde olan Ataşehir kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 988 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında ufak bir düşüş yaşayan Ataşehir kiralık ev fiyatları, 830 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini devam ettiren Ataşehir kiralık daire fiyatları, 3000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Ataşehir Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Ataşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin, 2018 verilerine göre 16 yıl olduğu belirlenmiştir.

TÜİK verilerine göre İstanbul 2016’da ise 5851 adet konut satılmıştır.

Ataşehir'deki Önemli Hastane ve Sağlık Kurumları

Ataşehir, çok sayıda sağlık kurumu ve hastanenin bulunduğu bir ilçedir. Bunlar arasında, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Medical Park, Acıbadem Kozyatağı Hastanesi, Memorial Ataşehir Hastanesi, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Central Hospital, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Erdem Hastanesi, Hisar Intercontinental Hospital, Kadıköy Şifa Hastanesi, Maltepe Devlet Hastanesi, Özel Eren Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Özel Göztepe Hastanesi, Özel Ersoy Hastanesi, Özel Atlas Hastanesi, Medient KBB Hastanesi yer alır.

Ataşehir’de Eğitim Veren Okullar

Özel Ataşehir Piramit Anaokulu, Yeditepe Universitesi İletisim Fakültesi,  Mektebim Koleji, Fen Bilimleri Okulları Ataşehir Koleji, İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel İlkokul/Ortaokulu, Goztepe Munevver Sefik Fergar İlkogretim Okulu, Şenesenevler Mualla Selcanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Neşem Anaokulu, Anabilim Koleji - Atasehir Kampusu, Selçuk Ecza 50. Yil İÖO, Derya Öncü Koleji, Şehit Er Çağlar Mengü Lisesi, İhsan Kurşunoğlu İÖO, Ataşehir Çevre Koleji Ana Okulu, Harun Resit Ilkogretim Okulu, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, Sirus Koleji, Celal Avşar İlköğretim Okulu, Anakent Koleji, Ataşehir ilçesinde eğitim veren okullar arasındadır.

Ataşehir’deki Önemli Alışveriş Merkezleri

Ataşehir, sadece çok sayıda konut projesine değil aynı zamanda önemli alışveriş merkezlerine de ev sahipliği yapyor.

Palladium AVM, Optimum AVM, Brandium AVM, Carrefour İçerenköy AVM, Meydan İstanbul, Bulvar 216, Asya Park AVM, Ataşehir'de yer almaktadır.

Ataşehir Ulaşım Koşulları 

Lüks ve markalı konut projelerinin bulunduğu Ataşehir'de ulaşım ağı da oldukça gelişmiştir. Anadolu otoyolu ve TEM otoyolunun kesiştiği bölgede bulunan Ataşehir'den İstanbul'un iki köprüsüne de ulaşım çok kolaydır.

Bunun yanında, Kadıköy'den Ataşehir'e İETT'nin 21B, 19E, 19M, 14ŞB, 13, 8A, 8M hatları yolcu taşımakta; Üsküdar'a minibüs seferleri yapılmaktadır. Önemli başka bir ulaşım seçeneği ise ilçenin güneyinde yer alan Kadıköy-Kartal metrosudur.

Ataşehir Konut Projeleri yanısıra İstanbul’daki tüm yeni markalı ve yatırımlık projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.