|   |  Avcılar Konut Projeleri
Avcılar İlçesini Favorilerime Ekle

Avcılar Güncel Konut Projeleri

Avcılar Konut Projeleri

Avcılar Konut Projeleri

Avcılar Bölge Yatırım Analizi

Avcılar Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Avcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 295 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 58.000 TL seviyesinde olan Avcılar satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 90.000 TL seviyesine ulaşmıştır Avcılar satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak 83.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Avcılar satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 229.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Avcılar Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Avcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 374 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 230 TL seviyesinde olan Avcılar kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükselmiş ve 533 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Avcılar kiralık ev fiyatları, 499 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Avcılar kiralık daire fiyatları, 1.090 TL seviyesine ulaşmıştır.

Avcılar Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Avcılar’da yaklaşık olarak 426.000 kişi yaşamaktadır. Avcılar’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Avcılar’da yaşayanların % 63’lük kısmı evli kalan %37’lik kısmı ise bekârdır. Avcılar bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Avcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 17 yıl olduğu belirlenmiştir.

Avcılar’da Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Avcılar’da 2015 yılında 6639 adet, 2016’da ise 6702 adet konut satılmıştır.

Avcılar Lokasyon

İlçenin doğusunda Küçükçekmece gölü ile Küçükçekmece ilçesi, güneyinde ise Marmara denizi ile çevrelenmiş ve yaklaşık 3.850 hektar yani 38,5 milyon m²'lik bir yüzölçümüne sahiptir.

İstanbul'a 27 km. uzaklıktadir. TEM otoyolu, E-5 (D-100) karayolu ilçe sınırları içinden geçmektedir.

Avcılar'daki Önemli Hastahaneler

Özel Doğa Hospital, Koç Diyaliz Merkezi, Avcılar Hospital, Murat Kölük Devlet Hastanesi, Özel Medilife Hastanesi, Özel Doğan Hastanesi, Özel Esencan Hastanesi, Avcilar Anadolu Hastanesi, Avcılar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Avcilar Hospital Hastanesi, Dr. Sadik Ahmet Hastanesi, Asya Göz Hastanesi, Özel Anadolu Hastanesi, Medicana, Doğa Hospital, Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezi

Avcılar'daki Önemli Okullar

İstanbul Aydın Üniversitesi, Mektebim Anadolu Lisesi Beylikdüzü, İlkin Eğitim Anaokulları, Şair Fevzi Kutlu Kalkancı Orta Okulu, Mektebim Koleji Beylikdüzü Kampüsü, Özel Marmara Evleri İhlas Fen Lisesi, Esenyurt Mustafa Yeşil Ortaokulu, Gelişim Üniversitesi, Florya İMKB Turizm Otelcilik Anadolu Lisesi, Çınar Koleji Şantiyesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Avcılar Anadolu Lisesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Avcılar Lisesi, Beyaz Kalem Akademi, Özel Boğaziçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Yüz12 Anadolu Sağlık Meslek Lisesi CZ., Mercan Çağrı Koleji, Beylikdüzü Azem Yükseloğlu Anadolu Imam Hatip Lisesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi Mimarlık Ve Mühendislik Fakültesi, Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Dr. İsmet Birgül Lisesi

Avcılar'daki Önemli Alışveriş Merkezleri

Koçtaş AVM, Gormez Avm, Pelican Mall, Marmara Park AVM, Parseller Ekonomik Pazar, Torium, Migros AVM, CarrefourSA, Bauhaus, Galeri Irfan Home, Han Plus, Benimevim Alışveriş Merkezleri/Avcılar

Avcılar Ulaşım

İlçe içinde ve diğer ilçeler ile ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılabilir.

Avcılar Konut Projeleri

Avcılar’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Avcılar’da bulunan 20 lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm yeni yatırımlık projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

  • 1
  • 2

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.