|   |  Avcılar Konut Projeleri
Avcılar İlçesini Favorilerime Ekle

Avcılar Güncel Konut Projeleri

Avcılar Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Avcılar Konut Projeleri

Avcılar Bölge Yatırım Analizi

İstanbul Avcılar İlçesi, 1992 yılında Küçükçekmece’den ayrıldı. İstanbul'un Avrupa yakasında yer alan ve hızla gelişen ilçelerinden olan Avcılar, konut yatırımları için de öne çıkan ilçeler arasında bulunuyor.

Çok sayıda sanayi işletmesinin de faaliyette bulunduğu Avcılar, aynı zamanda birçok popüler alışveriş merkezine ve satış mağazasına ev sahipliği yapıyor.

"Avcılar Konut Projeleri" değerlendirilirken, ilçe yer alan çok sayıda sağlık kuruluşu, kültür sanat merkezi ve eğitim kurumu da önem taşıyor.

İstanbul'a 27 kilometre uzaklıkta bulunan Avcılar İlçesi'nin doğusunda Küçükçekmece gölü ile Küçükçekmece ilçesi yer alır. İlçenin güneyi ise Marmara denizi ile çevrelenmiş ve yaklaşık 3 bin 850 hektar yüzölçümüne sahiptir.

İstanbul Avcılar’da yaklaşık olarak 430 bin kişi yaşamaktadır. Avcılar’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Avcılar’da yaşayanların % 62’lik kısmı evli kalan %38’lik kısmı ise bekardır. Avcılar bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (C+) gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Avcılar Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Avcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 5 yılda % 57 artış göstermiştir.

2003 yılında 58.000 TL seviyesinde olan Avcılar satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 90.000 TL seviyesine ulaşmıştır Avcılar satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayarak 83.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Avcılar satılık ev fiyatları, 2018 yılında en yüksek 317 bin TL seviyesine ulaşmıştır.

Avcılar Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Avcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 5 yılda % 36 oranında artmıştır.

2003 yılında 230 TL seviyesinde olan Avcılar kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükselmiş ve 533 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Avcılar kiralık ev fiyatları, 499 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini devam ettiren Avcılar kiralık daire fiyatları, 1.460 TL seviyesine ulaşmıştır.

Avcılar Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Avcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir.

Avcılar’da Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Avcılar’da 2015 yılında 6639 adet, 2016’da ise 6702 adet konut satılmıştır.

Özel Doğa Hospital, Koç Diyaliz Merkezi, Avcılar Hospital, Murat Kölük Devlet Hastanesi, Özel Medilife Hastanesi, Özel Doğan Hastanesi, Özel Esencan Hastanesi, Asya Göz Hastanesi, Özel Anadolu Hastanesi, Medicana, Doğa Hospital, Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezi gibi çok sayıda sağlık kuruluşunun hizmet verdiği Avcılar'da ayrıca çok sayıda eğitim kurumu da yer almaktadır.

Avcılar İlçesi, orta ve lise seviyesindeki özel ve kamu okullarının yanında çok sıyada fakülte ve üniversitenin de yer aldığı bir ilçedir. Avcılar Konut Projeleri, eğitim ve sağlık kurumlarına yakınlıkları ile de yatırımcıları çekmektedir.

Avcılar'da ayrıca, Koçtaş AVM, Gormez Avm, Pelican Mall, Marmara Park AVM yanında Parseller Ekonomik Pazar, Torium, Migros AVM, CarrefourSA, Bauhaus, Galeri gibi alışveriş merkezleri ve mağaza kompleksleri hizmet verir.

Avcılar Konut Projeleri

Avcılar'da çok sayıda konut projesinde satışlar sürmektedir. Bazıları toplu konut idaresi bazılar da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projelerine ev sahipliği yapan Avcılar'da yer alan konut projeleriyle ilgili bilgiye 3dkonut.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Avcılarda bulunan 20'den fazla lüks konut projesini de sitemizden üç boyutlu olarak inceleyebilir, ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.

İstanbul’daki tüm konut projelerini görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edin.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.