|   |  Bağcılar Konut Projeleri
Bağcılar İlçesini Favorilerime Ekle

Bağcılar Güncel Konut Projeleri

Bağcılar Konut Projeleri

Bağcılar Konut Projeleri

İstanbul Bağcılar Gayrimenkul Yatırım Analizi

İstanbul Avrupa Yakası'nda bir ilçe olan Bağcılar, E-5 ile TEM Otoyolu arasında konumlanmıştır.

Güneyinde Bahçelievler, batısında Küçükçekmece ve Başakşehir, doğusunda Güngören, kuzeyinde Esenler ve askeri arazi bulunan Bağcılar'da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 5yılda yüzde 74 arttı.

2003 yılında 64.000 TL seviyesinde olan Bağcılar satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak tırmanmış ve 98.000 TL seviyesine ulaşmıştır Bağcılar satılık konut fiyatları, 2009 yılında kısmi bir azalmayaşayarak 90.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden artmaya başlayan Bağcılar satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2012 yılından sonra dikey olarak sürdürmüş ve en yüksek 390 bin TL'ye ulaşmıştır.

Bağcılar Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Bağcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 5 yılda yüzde 32 oranında bir artış göstermiştir. Bağcılar Konut Projeleri kira fiyatları açısından da sürekli artış gösterecek tercihler olacaktır.

2003 yılında 253 TL seviyesinde olan Bağcılar kiralık konut fiyatları, 2007 yılına kadar sürekli bir yükselmiş ve 570 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Bağcılar kiralık ev fiyatları, 2011 yılana kadar 515 TL seviyesinde kalmıştır. 2012 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Bağcılar kiralık daire fiyatları, 1.400 seviyesine ulaşmıştır.

Bağcılar Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Bağcılar’da yaklaşık olarak 751 bin kişi yaşamaktadır. Bağcılar’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 34 yaş aralığındadır. Bağcılar’da yaşayanların yüzde 63'ünü evliler, kalan yüzde 37'sini bekarlar oluşturmaktadır. Bağcılar bölgesinin sosyoekonomik seviyesi ise (B+) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesindedir.

Bağcılar Konut Projeleri'ni tercih ederken dikkate alınması gereken önemli bir veri de yatırım geri dönüş süresidir. İstanbul Bağcılar’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir.

TÜİK verilerine göre İstanbul Bağcılar’da 2015 yılında 3897 adet, 2016’da ise 4088 adet konut satılarak yeni sahiplerinin olmuştur.

Bağcılar’daki Önemli Hastahaneler

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Medipol Üniversitesi Hastanesi, Acıbadem Atakent Hastanesi, Medicine Hospital, Özel Nisa Hastanesi, Medicana, Medicana Hospital, Batı Bahat Hastanesi, İlgi Hastanesi, İstanbul Şafak Hastanesi, Avicenna Hospital, Baypark Hospital, Vital Hospital, Safa Hastanesi, Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi, Medilife Bağcılar Hastanesi, Avicenna Hospital Esenler, Özel Tem Hospital, Kolan Hastanesi, Özel Tekden Hastanesi

Bağcılar’daki Önemli Okullar

Bağcılar'da çok sayıda özel ve kamu okulu eğitim vermektedir. Bu okulları, şöyle sıralayabiliriz:

Özel Saran Eller Sağlık Koleji, Mektebim Koleji Genel Merkez Bahçelievler, Bahçelievler Doğa Oxford Quality School, Boğaziçi Özel Eğitim Merkezi, Cihangir Koleji Atakent Kampüsü Şantiyesi, Haznedar Boğaziçi Temel Lisesi, İstiklal Ilkogretim Okulu, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Güneşli Doğa Kolej, Şehit Er Müslüm Zengin İlköğretim, Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Bahçelievler Mektebim Okulları, Fatih Koleji, Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi, Mehmet Yarengümeli Ilköğretim Okulu, Mehmet Akif Lisesi, Bağcılar Doğa Koleji, Mahmutbey Lisesi, Arel Koleji, Orhangazi İlkogretim Okulu, Okyanus Koleji, Cihangir Koleji, Atisalani Lisesi, Alaattin Nilüfer Kadayifcioglu Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, Ytu Fen Edebiyat Fakültesi Ek Bina, Batışehir Doğa Koleji, Ikbu Foreign Languages Academy, Güneşpark Evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Edu İstanbul Kolejleri

Bağcılar’daki Önemli Alışveriş Merkezleri

Metroport AVM, Arena Park Avm, Forum İstanbul, Mall of Istanbul, İstoç Ticaret Merkezi, StarCity Outlet Center, Kale Outlet Center, Deposite Outlet, Güneşli Park, Metro Grosmarket, Wedding World, CarrefourSA, Merter Real Avm, Meydan Merter, Ihlamur AVM, Metro Grossmarket, Bağcılar-Güngören Sanayi Sitesi Metro AVM

"Bağcılar Konut Projeleri"

Bağcılar Konut Projelerinin arasında lüks konut projeleri de yer almaktadır. İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Konut Projelerinin bir kısmı da toplu konut idaresi tarafından yapılmaktadır. Bağcılar’da sayıları 40'a yakın konut projesini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak incelemeniz mümkün. Bu projelerin, Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Bağcılar İlçesine karayolu ile ulaşım mümkünken aynı zamanda Bayrampaşa'da metro, otobüs ve minibüs hatları gibi toplu taşıma seçeneklerini kullanmak mümkündür.

Sadece Bağcılar Konut Projelerini değil, İstanbul’daki yeni markalı lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.