|   | 
Bahçelievler İlçesini Favorilerime Ekle

Bahçelievler Konut Projeleri Haritası

Bahçelievler Konut Projeleri

Bahçelievler Gayrmenkul Yatırım Analizi

Bahçelievler Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Bahçelievler’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 286 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 72.000 TL seviyesinde olan Bahçelievler satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 122.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Bahçelievler satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 92.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Bahçelievler satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 278.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bahçelievler Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Bahçelievler’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 302 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 326 TL seviyesinde olan Bahçelievler kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 750 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Bahçelievler kiralık ev fiyatları, 565 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Bahçelievler kiralık daire fiyatları, 1.311 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bahçelievler Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Bahçelievler’de yaklaşık olarak 599.000 kişi yaşamaktadır. Bahçelievler’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır. Bahçelievler’de yaşayanların % 60’lık kısmı evli kalan %40’lık kısmı ise bekârdır. Bahçelievler bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Bahçelievler’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 18 yıl olduğu belirlenmiştir.

Bahçelievler’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Bahçelievler’de 2015 yılında 8082 adet, 2016’da ise 7465 adet konut satılmıştır.

Bahçelievler Lokasyon

Bahçelievler, İstanbul iline bağlı bir ilçedir. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur. 1992'de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur.

İlçeye bağlı bucak veya köy yoktur.1950'li yıllara kadar bugün Bahçelievler ilçesinin bulunduğu bölgede Kocasinan ve Yenibosna köyleri vardı. Bahçelievler’in bulunduğu kesim, Bakırköy’ün O-1 karayolunun (eski E-5) kuzeyine doğru büyümesiyle oluşmuştur.

Bahçelievler’in Önemli Hastaneler

Medicana, Medical Park Hospital, Medicine Hospital, Memorial Hizmet Hastanesi, Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bahçelievler Devlet Hastanesi, Rumeli Hospital, Özel Doğan Hastanesi, Acıbadem International Hospital, Özel Nisa Hastanesi, Ethica İncirli Hastanesi, Aile Hastanesi Bahçelievler, Safa Hastanesi, Safa Hastanesi, Özel Çamlık Hastanesi, İstanbul Göz Hastanesi, Vital Hospital, İlgi Hastanesi, Dünyagöz Hastanesi, Kolan Hastanesi, Özel Tekden Hastanesi

Bahçelievler’in Önemli Okullar

Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Istiklal Ilkogretim Okulu, Haznedar Boğaziçi Temel Lisesi, Florya İstek Bilge Kağan Okulu, İstanbul Kültür Üniversitesi, Güneşli Doğa Kolej, Bilge Adam Bakırköy, Özel Fono Koleji, EDU İstanbul Kolejleri, Atatürk Kız Meslek Ve Anadolu Meslek Lisesi, Elit Gençler Koleji, Özel Balkaya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Fetih Koleji, Tevfik Ercan Anadolu Lisesi, Kultur Koleji Mezunlar Dernegi, Mehmet Akif Lisesi, Arel Koleji, Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Şehit Er Müslüm Zengin İlköğretim, Atatürk Kız Teknik Ve Anadolu Meslek Lisesi, Fatih Koleji, Okyanus Koleji, Cihangir Koleji, Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi, Bahçelievler Mektebim Okulları, Ozel Dadyan Ermeni İlkogretim Okulu

Bahçelievler’in Önemli Alışveriş Merkezleri

Metroport AVM, Merter Tekstil Piyasası, Marmara Forum, Capacity, StarCity Outlet Center, Aqua Florya, Kale Outlet Center, ArmoniPark, Flyinn, Airport Outlet Center, Atrium, Galleria, Carousel, Wedding World, Real, STAR ARENA, Kadir Has Center, Galeria, Ihlamur AVM 

Bahçelievler Ulaşım

Bahçelievler’de Metrobüs: İncirli/Ömür, Bahçelievler, Şirinevler, Yenibosna Metro İstasyonları ile Metrobüs Bahçelievler İlçesine hizmet vermektedir. Ayrıca birçok İETT&ÖHO ve Minibüs Hatları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Raylı sistem olarak; M1 Aksaray - Havalimanı Metro Hattı: İncirli, Bahçelievler, Ataköy/Şirinevler ve Yenibosna Metro İstasyonları ile bu hat Bahçelievler İlçesine hizmet vermektedir.

T1 Kabataş - Eminönü - Zeytinburnu - Bağcılar Tramvay Hattı: Mehmet Akif ve Keresteciler Sitesi İstasyonları ile bu hat Bahçelievler İlçesine hizmet vermektedir.

Bahçelievler Konut Projeleri

Bahçelievler’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Bahçelievler’de bulunan 30' a yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Bahçelievler Emlak Haberleri

Bahçelievler Konut Projeleri
  • 1
  • 2

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer