|   |  Bahçelievler Konut Projeleri
Bahçelievler İlçesini Favorilerime Ekle

Bahçelievler Güncel Konut Projeleri

Bahçelievler Konut Projeleri
  • 1
  • 2

Bahçelievler Konut Projeleri

Bahçelievler Gayrimenkul Yatırım Analizi

İstanbul iline bağlı ilçelerden olan Bahçelievler, Avrupa yakasında yer alır. Bahçelievler, güney yönünde Bakırköy’e, batıda Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşu konumlanmıştır. 1992'de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olan Bahçelievler'e bağlı köy ya da bucak bulunmaz. 1950'li yıllara kadar Bahçelievler ilçesinin bulunduğu bölgede Kocasinan ve Yenibosna köyleri konumlanmıştır.

Ulaşım açısından çok sayıda seçeneğe sahip olan Bahçelievler’de metrobüs hattı hizmet vermekte, ayrıca çok sayıda otobüs ve minibüs hattı ile ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca, M1 Aksaray - Havalimanı Metro Hattı: İncirli, Bahçelievler, Ataköy ve Yenibosna Metro İstasyonları hizmet verir. İlçede ulaşımı sağlayan tramvay hatları da mevcuttur.

Bahçelievler Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Bahçelievler’de, Bahçelievler Konut Projeleri'ni değerlendirmek amacıyla, 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatlarının son beş yılda yüzde 78 oranında yükselmiştir.

2003 yılında 72 bin TL seviyesinde olan Bahçelievler satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak tırmanmış ve 122 bin TL seviyesine ulaşmıştır. Bahçelievler satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir iniş yaşayarak 92 bin TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden artmaya başlayan Bahçelievler satılık ev fiyatları, bu yükselişini sürdürmüş ve 309 bin  TL seviyesine ulaşmıştır.

Bahçelievler Konut Kiraları

İstanbul Bahçelievler’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak değerlendirildiğinde, kiraların ise son 5 beş yılda yüzde 57 yükseldiği görülür.

2003 yılında 326 TL seviyesinde olan Bahçelievler kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 750 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında sert bir düşüş yaşayan Bahçelievler kiralık ev fiyatları, 565 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan kiralık daire fiyatları, 1.350 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bahçelievler Yatırım Geri Dönüş Süresi

Çok sayıda konut projesine ev sahipliği yapan İstanbul Bahçelievler’de, güncel rakamlara göre 598 bin kişilik bir nüfus bulunmaktadır. Bahçelievler ilçesindeki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 40 yaş aralığındadır.

Bahçelievler’de evlilerin oranı yüzde 60'ı bulmaktadır. İlçenin sosyo-ekonomik olarak "B-" orta gelir seviyesinde olduğu tespit edilmiştir.

İstanbul Bahçelievler’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresi 19 yıldır.

Çok sayıda konut projesinin yer aldığı Bahçelievler'de, diğer ilçeler gibi hem toplu konut idaresinin hem de özel şirketlerin inşa ettiği gözde konut projeleri bulunur.

Bahçelievler Konut Projeleri'nin sayısı 30'a yakındır. Bölgede bulunan lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz.

Ayrıca bu projelerin havalimanı, otogar ve şehrin önemli bölgelerine, merkezlerine uzaklığı ve ulaşım koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bahçelievler’de Okul, Hastane ve AVM'ler...

Aile Hastanesi Bahçelievler, Safa Hastanesi, Safa Hastanesi, Özel Çamlık Hastanesi, İstanbul Göz Hastanesi, Vital Hospital, İlgi Hastanesi, Dünyagöz Hastanesi, Kolan Hastanesi, Özel Tekden Hastanesi Medicana, Medical Park Hospital, Medicine Hospital, Memorial Hizmet Hastanesi, Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bahçelievler Devlet Hastanesi, Rumeli Hospital, Özel Doğan Hastanesi, Acıbadem International Hospital, Özel Nisa Hastanesi, Ethica İncirli Hastanesi, gibi sağlık kuruluşları Bahçelievler İlçesi'nde hizmet vermektedir.

Atatürk Kız Meslek Ve Anadolu Meslek Lisesi, Elit Gençler Koleji, Özel Balkaya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Fetih Koleji, Tevfik Ercan Anadolu Lisesi, Kültür Koleji Mezunlar Derneği, Mehmet Akif Lisesi, Arel Koleji, Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Şehit Er Müslüm Zengin İlköğretim, Bahçelievler Mektebim Okulları, Ozel Dadyan Ermeni İlkogretim Okulu, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Istiklal Ilköğretim Okulu, Atatürk Kız Teknik Ve Anadolu Meslek Lisesi, Fatih Koleji, Okyanus Koleji, Cihangir Koleji, Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi, Haznedar Boğaziçi Temel Lisesi, Florya İstek Bilge Kağan Okulu, İstanbul Kültür Üniversitesi, Güneşli Doğa Kolej, Bilge Adam Bakırköy, Özel Fono Koleji, EDU İstanbul Kolejleri, Bahçelievler Konut Projelerine yakın eğitim kurumlarıdır.

Bahçelievler'de hizmet veren alışveriş merkezleri şunlardır:

Metroport AVM, Merter Tekstil Piyasası, Marmara Forum, Capacity, StarCity Outlet Center, Aqua Florya, Kale Outlet Center, ArmoniPark, Flyinn, Airport Outlet Center, Atrium, Galleria, Carousel, Wedding World, Real, STAR ARENA, Kadir Has Center, Galeria, Ihlamur AVM

İstanbul’un diğer ilçelerindeki yeni ve gözde projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.