|   |  Bakırköy Konut Projeleri
Bakırköy İlçesini Favorilerime Ekle

Bakırköy Güncel Konut Projeleri

Bakırköy Konut Projeleri

Bakırköy Konut Projeleri

Bakırköy Gayrimenkul Yatırım Analizi

Bakırköy Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Bakırköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 403 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 156.000 TL seviyesinde olan Bakırköy satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 242.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Bakırköy satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 185.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Bakırköy satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 785.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bakırköy Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Bakırköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 375 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 500 TL seviyesinde olan Bakırköy kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 1.170 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında düşüş yaşayan Bakırköy kiralık ev fiyatları, 975 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Bakırköy kiralık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 2.377 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bakırköy Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Bakırköy’de yaklaşık olarak 224.000 kişi yaşamaktadır. Bakırköy’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 65 yaş üzerindedir. Bakırköy’de yaşayanların % 57’lik kısmı evli kalan %43’lük kısmı ise bekârdır. Bakırköy bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A+) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Bakırköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 28 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Bakırköy’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Bakırköy’de 2015 yılında 3449 adet, 2016’da ise 3516 adet konut satılmıştır.

Bakırköy Lokasyon

İlçe sınırları kuzeyindeki E-5 Karayolu sınırı olup, Güngören ve Bahçelievler ilçeleri; güneyinde Marmara Denizi, doğusunda Çırpıcı deresi sınır olup, Zeytinburnu ilçesi, batısında ve kuzey-batısında ise Küçükçekmece ilçesi bulunmaktadır.

Bakırköy’ün Önemli Hastaneleri

Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Acıbadem Bakırköy Hastanesi, Özel Nisa Hastanesi, Özel Doğan Hastanesi, Dünyagöz Hastanesi, Bakırköy Özel Yaşar Hastanesi, Fatih Üniversitesi Hastanesi, Safa Hastanesi, Lepra Deri ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi, Özel Ataköy Hastanesi, Yaşar Hastanesi, Özel Ataköy Hastanesi, Özel İlke Hastanesi, Dr. Sadik Ahmet Hastanesi, Uzmanlar Tıp Merkezi, Bakirkoy Ruh ve Sinir Hastaliklari Gunduz Hastanesi ve Rehabilitasyon, Avrupa Göz Merkezi

Bakırköy’ün Önemli Okulları

Oxford Street, Instituto Cervantes de Estambul (Iku), İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Istanbul Aydın Üniversitesi, istanbul gelişim üniversitesi, Valide Sultan Anadolu Kız Lisesi, Florya Doga International Kindergarten, İstanbul Kültür Üniversitesi, Bilge Adam Bakırköy, Final Dergisi Dershanesi, Atatürk Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi, İhlas Koleji İlköğretim, Dr. İsmet Birgül Lisesi, Kültür Fen Lisesi, Birey Dershanesi, Tarkim Flight Academy, Özel Balkaya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Atatürk Kız Meslek Ve Anadolu Meslek Lisesi, Tevfik Ercan Anadolu Lisesi, Ozel dadyan ermeni ilkogretim okulu, Bakirkoy Anadolu Imam Hatip Lisesi, 2023 Tercüman Koleji

Bakırköy’ün Önemli Alışveriş Merkezleri

Aqua florya beymen vıp lounge, Florya Pazari, Bilstore Aqua Florya, Starcity, Akvaryum AVM Florya, Kayhan Pasajı, Lesanges, Aqua Florya, Flyinn

Bakırköy Ulaşım

Bakırköy'ün bir özelliği de hava, demir, deniz ve kara yolu ana hatlarının geçtiği merkez oluşudur. Atatürk Hava Limanı, E-5 ve TEM otobanın İlçede bulunması canlılığı devamlı kılan faktörlerdendir.

Bakırköy’ün güneyindeki Ataköy-Marina Yat Limanı bitişiğinde bulunan Deniz Otobüsleri iskelesi ile birçok noktaya deniz yolu ile ulaşımı sağlamaktadır. Bakırköy’ün kuzeyinde incirli metro hattı bulunmakta, ayrıca İstanbul Avrupa bağlantılı demiryolu geçmektedir. Bu hat aynı zamanda Sirkeci-Halkalı Banliyö Treni güzergâhıdır.

Bakırköy Konut Projeleri

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Bakırköy’de bulunan 25' e yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul’daki tüm markalı ve güncel lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.