|   |  Bakırköy Konut Projeleri
Bakırköy İlçesini Favorilerime Ekle

Bakırköy Güncel Konut Projeleri

Bakırköy Konut Projeleri

Bakırköy Konut Projeleri

Bakırköy Gayrimenkul Yatırım Analizi

İstanbul'un Bakırköy ilçesinde, yaklaşık olarak 223 bin kişi yaşıyor. Bakırköy sınırlarında Güngören ve Bahçelievler ilçeleri; güneyinde Marmara Denizi, doğusunda Çırpıcı deresi Zeytinburnu ilçesi, batısında Küçükçekmece ilçesi bulunuyor.

Bakırköy’de ağırlıklı olarak nüfusu 65 yaş üzeri oluşturuyor. Bakırköy’de yaşayanların yüzde 56'sı evli, yüzde 28 ise bekar. Bakırköy, sosyo-ekonomik olarak  A+ olarak nitelendirilen üst gelir seviyesine mensup.  

Hava, demir, deniz ve kara yolu ana hatlarının geçtiği bir ilçe olan Bakırköy, Atatürk Hava Limanı, E-5 ve TEM otobanının da ilçede bulunmasıyla oldukça hareketli bir merkez olma özelliğini taşıyor.

Bakırköy’ün güneyindeki Ataköy-Marina Yat Limanı bitişiğinde bulunan Deniz Otobüsleri iskelesi ile birçok noktaya deniz yolu ile ulaşımı sağlanıyor. Kuzeyinde incirli metro hattının bulunduğu ilçede, çok sayıda konut projesi de ulaşım seçeneklerinin avantajlarını taşıyor.

Bakırköy'den ayrıca, İstanbul Avrupa bağlantılı demiryolu geçmektedir. Bu hat aynı zamanda Sirkeci-Halkalı banliyö hattını taşıyor.

"Bakırköy Konut Projeleri"

Bakırköy ilçesinde çok sayıda konut projesi vardır. Bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleri olan Bakırköy Konut Projeleri, oldukça geniş olanaklara sahip olan ilçenin avantajlarını taşımaktadır.

Bakırköy’de yer alan yaklaşık 25 lüks konut projesini, sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak incelemeniz mümkün. Bakırköy Konut Projelerinin Atatürk Havalimanı'na, şehir otogarına ve diğer önemli merkezlere ulaşım olanakları hakkında da bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bakırköy Konut Satış Fiyatları

İstanbul Bakırköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 5 yılda yüzde 73 oranında yükseldi. 

2003 yılında 156.000 TL seviyesinde olan Bakırköy satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 242.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Bakırköy satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 185.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Bakırköy satılık ev fiyatları, bu yükselişini sürdürmüş ve 938 bin TL. seviyesine ulaşmıştır.

Bakırköy'de Konut Kiraları

İstanbul Bakırköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 5 yılda yüzde 28 arttı.

2003 yılında 500 TL seviyesinde olan Bakırköy kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 1.170 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında gerileyen Bakırköy kiralık ev fiyatları, 975 TL seviyesine indi. 2010 yılından itibaren yeniden artan Bakırköy kiralık daire fiyatları, 2 bin 500 seviyesine ulaşmıştır.

Bakırköy Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Bakırköy’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 32 yıl olduğu belirlenmiştir.

TÜİK verilerine göre İstanbul Bakırköy’de 2015 yılında 3449 adet, 2016’da ise 3516 adet konut satılmıştır.

Bakırköy Hastane, Okul ve AVM'ler...

Bakırköy'de hizmet veren sağlık kuruluşlarını şöyle sıralayabiliriz:

Uzmanlar Tıp Merkezi, Bakirkoy Ruh ve Sinir Hastaliklari Gunduz Hastanesi ve Rehabilitasyon, Avrupa Göz Merkezi, Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Acıbadem Bakırköy Hastanesi, Safa Hastanesi, Lepra Deri ve Zührevi Hastalıklar Hastanesi, Özel Ataköy Hastanesi, Yaşar Hastanesi, Özel Nisa Hastanesi, Özel Doğan Hastanesi, Dünyagöz Hastanesi, Bakırköy Özel Yaşar Hastanesi, Fatih Üniversitesi Hastanesi, Özel Ataköy Hastanesi, Özel İlke Hastanesi, Dr. Sadik Ahmet Hastanesi,

Ayrıca, Bakırköy'de çok sayıda üniversite ve orta öğretim kurumu yer alır:  İstanbul Aydın Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Valide Sultan Anadolu Kız Lisesi, Florya Doğa International Kindergarten, İstanbul Kültür Üniversitesi, Bilge Adam Bakırköy, Final Dergisi Dershanesi, Atatürk Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi bu eğitim kurumlarından bazılarıdır.

Bakırköy, alışveriş merkezlerinin de yoğun olarak ziyaret edildiği ilçeler arasındadır.

İstanbul’un diğer ilçelerindeki yeni ve gözde projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.