|   |  Başakşehir Konut Projeleri
Başakşehir İlçesini Favorilerime Ekle

Başakşehir Güncel Konut Projeleri

Başakşehir Konut Projeleri

Başakşehir Konut Projeleri

İstanbul Başakşehir Yatırım Analizi

Başakşehir, İstanbul'un son yıllarda hızla değerlenen ilçelerinden birisidir. İstanbul Başakşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 5 yılda yüzde 82 yükselmiştir.

2003 yılında 104.000 TL seviyesinde olan Başakşehir satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 166.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Başakşehir satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 127.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Başakşehir satılık ev fiyatları 376 bin TL. seviyesine ulaşmıştır.

Başakşehir Lokasyon ve Kurumlar

Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

İstiklal ilköğretim Okulu, Başakşehir Uğur Hazırlık Lisesi, Kayaşehir Özel Fatih Koleji, Bahçeşehir Koleji, Başakşehir Bağımsız Doğa Anaokulu, Sinerji Eğitim & Kültür Merkezi, Gülten Nakipoğlu Koleji, Başakşehir Uğur Temel Lisesi, Özel Saran Eller Sağlık Koleji, Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, Mahmutbey Lisesi, Okyanus Koleji, Batışehir Doğa Koleji, Şehit Er Müslüm Zengin İlköğretim, Orhangazi İlkogretim Okulu, Güneşpark Evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Mehmet Yarengümeli İlköğretim Okulu, Başakşehir'de yer alan eğitim kurumlarıdır.

Mall Of İstanbul, YKM - Mall Of Istanbul, Arena Park Avm, Mall Of Istanbul, Arenapark, 212 İstanbul Power Outlet, İstoç Ticaret Merkezi, Deposite Outlet, Olimpa Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, Güneşli Park AVM, Ihlamur AVM, Terasium AVM, Kiptaş Çarşı, Bağcılar-Güngören Sanayi Sitesi Metro AVM, 212 Avm Teras gibi alışveriş merkezleri, Başakşehir'de bulunmaktadır.

Başakşehir ayrıca, 20'den fazla kamu ve özel sağlık kurumunun hizmet verdiği bir ilçedir.

Başakşehir Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Başakşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 5 yılda yüzde 40 oranında yükselmiştir.

2003 yılında 407 TL seviyesinde olan Başakşehir kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 980 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında sert bir düşüş yaşayan Başakşehir kiralık ev fiyatları, 690 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Başakşehir kiralık daire fiyatları 1300 TL.'ye ulaşmıştır.

Başakşehir Yatırım Geri Dönüş Süresi

Yaklaşık olarak 370 bin kişinin yaşadığı İstanbul Başakşehir’de nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 30 ile 39 yaş aralığındadır.

Başakşehir bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B-) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Başakşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 24 yıl olduğu belirlenmiştir.

Başakşehir’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Başakşehir’de 2015 yılında 9044 adet, 2016’da ise 8009 adet konut satılmıştır.

Başakşehir'de UlaşımOlanakları

Başakşehir ilçesine ulaşım TEM otoyolu ve demiryolu ile sağlanmaktadır.

"Başakşehir Konut Projeleri "

Başakşehir'de, bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan, çok sayıda konut projesi bulunuyor.  Başakşehir Konut Projeleri arasındaki lüks konut projeleri de yeni sahiplerini bekliyor.

İstanbul’un diğer ilçelerindeki yeni ve gözde projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.