|   |  Başakşehir Konut Projeleri
Başakşehir İlçesini Favorilerime Ekle

Başakşehir Güncel Konut Projeleri

Başakşehir Konut Projeleri

Başakşehir Konut Projeleri

*İstanbul Başakşehir Yatırım Analizi

Başakşehir Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Başakşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 239 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 104.000 TL seviyesinde olan Başakşehir satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 166.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Başakşehir satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak 127.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Başakşehir satılık ev fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 353.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Başakşehir Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Başakşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 210 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 407 TL seviyesinde olan Başakşehir kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 980 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 ve 2010 yıllarında sert bir düşüş yaşayan Başakşehir kiralık ev fiyatları, 690 TL seviyesine gerilemiştir. 2011 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Başakşehir kiralık daire fiyatları, 2016 yılının son çeyreğinde 1.260 TL seviyesine ulaşmıştır.

Başakşehir Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Başakşehir’de yaklaşık olarak 353.000 kişi yaşamaktadır. Başakşehir’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 30 ile 39 yaş aralığındadır. Başakşehir’de yaşayanların % 67’lik kısmı evli kalan % 33’lük kısmı ise bekârdır. Başakşehir bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B+) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Başakşehir’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 23 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Başakşehir’de Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Başakşehir’de 2015 yılında 9044 adet, 2016’da ise 8009 adet konut satılmıştır.

Başakşehir Lokasyon

Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

Başakşehir’in Önemli Hastaneleri

Güneşli Erdem Hastahanesi, Medipol Üniversitesi Hastanesi, İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Özel Tem Hospital, Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, Medilife Bağcılar Hastanesi, Yeni Ufuk Hastanesi, Özel İstanbul Hospital, Özel Tekden Hastanesi, Özel Yeni İklim Hastanesi, Batı Bahat Hastanesi, Özel Hospitalist Hastanesi, Özel Halkalı Kent Hastanesi, Ozel Medipol Mega Universite Hastanesi, Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi, Özel Ortomedica Hastanesi, Medicalist Hastanesi, İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Başakşehir’in Önemli Okulları

Istiklal Ilkogretim Okulu, Başakşehir Uğur Hazırlık Lisesi, Kayaşehir Özel Fatih Koleji, Bahçeşehir Koleji, Başakşehir Bağımsız Doğa Anaokulu, Sinerji Eğitim & Kültür Merkezi, Gulten Nakipoglu Koleji, Başakşehir Uğur Temel Lisesi, Özel Saran Eller Sağlık Koleji, Alaattin Nilüfer Kadayifcioglu Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, Mahmutbey Lisesi, Okyanus Koleji, Batışehir Doğa Koleji, Şehit Er Müslüm Zengin İlköğretim, Orhangazi İlkogretim Okulu, Güneşpark Evleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Başer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Mehmet Yarengümeli Ilköğretim Okulu

Başakşehir’in Önemli Alışveriş Merkezleri

Mall Of İstanbul, YKM - Mall Of Istanbul, Arena Park Avm, Mall Of Istanbul, Arenapark, 212 İstanbul Power Outlet, İstoç Ticaret Merkezi, Deposite Outlet, Olimpa Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, Güneşli Park AVM, Ihlamur AVM, Terasium AVM, Kiptaş Çarşı, Bağcılar-Güngören Sanayi Sitesi Metro AVM, 212 Avm Teras

Başakşehir Ulaşım

İlçeye ulaşım TEM otoyolu ve demiryolu ile gerçekleştirilmektedir. İlçeye otobüs seferleri de bulunmaktadır. Demiryolu ile ulaşım Ispartakule'deki tren istasyonu ile sağlanmaktadır. 07 Temmuz 2013 tarihinde metro çalışmaları sonucu metronun Atatürk Olimpiyat Stadı'na ulaşması beklenmektedir.

Başakşehir Konut Projeleri 

İlçede birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

İstanbul’daki tüm markalı güncel ve yatırımlık lüks projeleri görmek için İstanbul konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.