|   | 
Bayrampaşa İlçesini Favorilerime Ekle

Bayrampaşa Güncel Konut Projeleri

Bayrampaşa Konut Projeleri Haritası

Bayrampaşa Konut Projeleri

İstanbul Bayrampaşa Gayrimenkul Yatırım Analizi

Bayrampaşa Konut (Ev) Satış Fiyatları

İstanbul Bayrampaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 285 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 79.000 TL seviyesinde olan Bayrampaşa satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 125.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Bayrampaşa satılık daire fiyatları, 2009 yılında sert bir düşüş yaşayarak yeniden 82.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından sonra yeniden yükselmeye başlayan Bayrampaşa satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de sürdürmüş ve 304.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bayrampaşa Konut (Ev) Kira Fiyatları

İstanbul Bayrampaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 492 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 250 TL seviyesinde olan Bayrampaşa kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli bir yükseliş göstermiş ve 620 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşayan Bayrampaşa kiralık ev fiyatları, 556 TL seviyesine gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan ve bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğinde de devam ettiren Bayrampaşa kiralık daire fiyatları, 1.480 TL seviyesine ulaşmıştır.

Bayrampaşa Yatırım Geri Dönüş Süresi

İstanbul Bayrampaşa’da yaklaşık olarak 273.000 kişi yaşamaktadır. Bayrampaşa’daki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 yaş ile 40 yaş aralığındadır. Bayrampaşa’da yaşayanların yüzde 63’lük kısmı evli kalan yüzde 37’lik kısmı ise bekârdır. Bayrampaşa bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (A-) olarak nitelendirilen üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

İstanbul Bayrampaşa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 17 yıl olduğu belirlenmiştir. 

Bayrampaşa’da Yıllara Göre Konut Satış Adetleri

TÜİK verilerine göre İstanbul Bayrampaşa’da 2015 yılında 3656 adet, 2016’da ise 3454 adet konut satılmıştır.

Bayrampaşa Lokasyon

Bayrampaşa, İstanbul İlinin bir ilçesidir. Kuzeyde Gaziosmanpaşa, doğuda Eyüp, güneyde Zeytinburnu, batıda Esenler ile çevrilidir.

Bayrampaşa Ulaşım

İlçe içinde ve diğer ilçeler ile ulaşımda toplu taşıma araçları kullanılabilir.

Bayrampaşa’nın Önemli Hastaneleri

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Medipol Üniversitesi Hastanesi, İstanbul Çapa Tıp Fakültesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Medicana, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi, Özel Avrupa Şafak Hastanesi, Eyüp Devlet Hastanesi, Avrasya Hastanesi, Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bayrampaşa Devlet Hastanesi, Okmeydanı Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi, Balıklı Rum Hastanesi, Esenler Medipol Hastanesi, Medical Park, Vital Hospital, Or-Ahayim Özel Balat Hastanesi, Avicenna Hospital, Koç Üniversitesi Hastanesi, Baypark Hospital, İlgi Hastanesi, Yeniyüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi

Bayrampaşa’nın Önemli Okulları

Hürriyet Ortaokulu, Istiklal Ilkogretim Okulu, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Alaattin Nilüfer Kadayifcioglu Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, Küçükköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gelenbevi Anadolu Lisesi 1911, Özel Fono Koleji, Mahmutbey Lisesi, Ahmet Rasim Lisesi, Nail Resit İlkogretim Okulu, Sultan Selim Kız Meslek Lisesi, Topkapı Doğa Koleji, Fatih Koleji, Atisalani Lisesi, Fetih Koleji, Fatih Okyanus Koleji, Piripaşa İlköğretim Okulu, Avrasya surucu kursu, Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi, Batışehir Doğa Koleji, Beyoğlu Oxford Doğa Koleji, Eyüp Anadolu Lisesi, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO, Özel Ay Koleji, Sultan Fatih Koleji, Bayrampaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mektebim Okulları, Bağcılar Doğa Koleji, Avrupa Meslek Yüksekokulu

Bayrampaşa’nın Önemli Alışveriş Merkezleri

Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Kapalı Çarşı Mahmutpaşa, Olivium Outlet Center, Vialand, Historia, Kale Outlet Center, Şark Han, STAR ARENA, CarrefourSA, Aksaray Yeraltı Çarşısı, Tahtakale Ticaret Merkezi, Real, Tarihi Eminönü Çarşısı, White Hill, Merter Real Avm, Akvaryum, Ak Çarşı, Terkos Pasajı, Metro Grossmarket

Bayrampaşa Konut Projeleri

Bayrampaşa’da birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

Bayrampaşa’da bulunan 15' e yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Bayrampaşa Konut Projeleri
  • 1

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer